Boss BCB-60 Pedalboard

Bu kadar pedalla beraber böyle bir aleti taşıması zulüm olabilir. Yinede olması iyi birşey, bu kdar pedal kullananı da var. Bence birde ara model lazım, BCB-60'la Behringer'ın arasında bir büyüklükte, o zaman bir sürü inan çok tatmin olabilir gibi.

arkdaşlar behringer PB1000 cok kullanşlı ama sanırım daha türkiyeye gelmedi acaba nasıl ulaşcagım bi haberinz varmı bu pedal board a yada daa ii si varmı yurt dşında satılıryyy. bi cwp pls

Bu aleti vox wah pedalla kullanan varmı arkadaşlar??Bir de vox yanına 5 tane boss-marshall sığarmı acaba??Bir de şunu merak ediyorum,önceden bağladığınız pedalın yerini değiştirmek istediğinizde ne gibi sorunlar yaşanıyor?Ped tamamen zarar görüyormu??Teşekkürler..

bird-y demiş ki:
Bu aleti vox wah pedalla kullanan varmı arkadaşlar??Bir de vox yanına 5 tane boss-marshall sığarmı acaba??Bir de şunu merak ediyorum,önceden bağladığınız pedalın yerini değiştirmek istediğinizde ne gibi sorunlar yaşanıyor?Ped tamamen zarar görüyormu??Teşekkürler..

Vox'un boyutları CryBaby kadar, sorun olmaz. Ama orijinal ped yuvalarına koyak istersen wah'ın yanına 5 pedal daha koyamazsın. Pedleri kesmen gerekir.

Pedler yapışkan falan değil. Sadece pedalların çevresinde belli bir yükselti oluşturuyor. Bir su bardağını yere değen kısmından tuttuğunuzu düşünün. Aynen onun gibi tutuyor pedler... Ped yüksekliği yaklaşık 1 cm kadar...

Yer değiştirmek istediğiniz zaman pedalı yukarıya çekiyorsunuz. Herhangi bir zarar söz konusu değil.

Taze BCB-60 fotoğrafı koyayım...

img0432mz8.jpg

Kıyamadım süngerlere... :p

Gerek kalmadı süngerlere, zaten hareket etmiyor pedallar... Süngerleri kesip biçmek gerekecekti, hiç uğraşmaya değmez diye çıkarttım.

Fotoğrafa en son Small Clone eklendi, ondan önce sadece en soldaki süngeri takıp içine delay'le tremolo'yu koyuyordum... Diğer taraflarda yine sünger yoktu...

Niye ısrarla süngerleri kesip biçmekten bahsediliyor. Tamam doubleshot gibi geniş pedallar sığmaz ama Boss tarzı tüm pedallar pad'lerdeki yuvalara sığıyor. Ayrıca onlar da çekince çıkan cinsten yani kesmeye gerek yok. Ben de aynı gogostar gibi koydum ama pad ellemeden duruyor yerinde. Bu sayede istediğim gibi yerleştirebiliyorum board'un içine.

Şu anda farklı pedallar var ama eski haliyle;

kullananlara soruyorum.bu ekipman sığarmı bu board a?:

BOSS DS-2, GE-7, BF-3
Cry Baby GCB95
EHX Metal Muff
EHX Holy Grail Reverb
+ dışına Digitech Whamy(bu da board un adaptörüne bağlı olacak) ve Boss Pedal Tuner(bu pille).

Bugün Zuhal Müzik'e BCB-30 fiyatını sordum ve yamuldum. =)

75 Dolar nedir ya, diğer BOSS ürünleri Amerika fiyatına yakınken bu Amerika fiyatının iki buçuk katı. :D

neden imkansız olsun ki??

BOSS DS-2, GE-7, BF-3
Cry Baby GCB95
EHX Metal Muff
EHX Holy Grail Reverb
+ dışına Digitech Whamy(bu da board un adaptörüne bağlı olacak) ve Boss Pedal Tuner(bu pille).

Süngerleri söksem zaten board un içine koymak istediğim 6 pedal gogostar ın ekipmanı kadar birşey oluyor.hatta metal muff mxr dist. e göre enine daha ince

Geri