Boss BCB-60 Pedalboard

ilahimorluk demiş ki:
niflheim demiş ki:
Selamlar.Yazdığım gibi boss bcb60 almayı düşünüyorum ama kafama birşey takıldı aletlerle ilgili.Ben dizdiğim analog setupda bazı pedalları amfi gitar arasına bazılarınıda amfinin fx send/return üne bağlamayı düşünüyorum.Ama gördüğüm bcb60 resimlerinde aletler paralel birbirine bağlı hep.Önümdeki setuptan amfinin arkasına jack mı kullanmam lazım yoksa aletin sağladı bi özellik var mı bununla ilgili?

güzel soru.

ayrıca bu pedal boarda morley badhorise sığıyor mu?

Güzel soruda yok mu bir bilen:) Buldum almak üzereyim.Artık alınca öğreneceğim sanırım.

Ah, direk alıntıya bakmadan.. :)

O soruyla ilgili, mydukkan'da gördüğü kadarıyla BCB-60'ın bağlantıları şöyle:
INPUT
SEND
RETURN A
RETURN B
OUTPUT A
OUTPUT B
PSC IN
DC OUT

yani fx loop'a sokacağın pedalları paralel bağlamaktansa bu bağlantılardan geçirme şansın var, ama her halukarda evet, önündeki setuptan amfiye ekstradan kablolar göndermek durumunda kalacaksın. Yine de işine yarayabilir ama.

sertsessiz demiş ki:
Ah, direk alıntıya bakmadan.. :)

O soruyla ilgili, mydukkan'da gördüğü kadarıyla BCB-60'ın bağlantıları şöyle:
INPUT
SEND
RETURN A
RETURN B
OUTPUT A
OUTPUT B
PSC IN
DC OUT

yani fx loop'a sokacağın pedalları paralel bağlamaktansa bu bağlantılardan geçirme şansın var, ama her halukarda evet, önündeki setuptan amfiye ekstradan kablolar göndermek durumunda kalacaksın. Yine de işine yarayabilir ama.

hmm saol hocam fikir vermen iyi oldu

ilahimorluk demiş ki:
assault demiş ki:
Bad horsie sığmıyor.
o yüzden almıyorum.

badhorsie mi yoksa pedal boardı mı almıyorsun =)

teşekkürler cevap için...

Bad horsie var bende.
Board da wah için boşluk oluşturulabiliyor ama boss'un kendi wahının girebileceği kadar bir yer.
O yüzden vazgeçtim.
Ama wahı dışarda kullanmak aklıma yatarsa diğer pedallar için alabilirim.

Zaten bu konumdayken kapak kapanmaz sanırım.Bende de wd-7 vardı üstüne çalarken bordun üstüne koyuyordum diğer türlü ayrı bi çantada taşıyordum aleti.O yüzden pek güzel olmuyor.

alpburak12 demiş ki:
Zaten bu konumdayken kapak kapanmaz sanırım.Bende de wd-7 vardı üstüne çalarken bordun üstüne koyuyordum diğer türlü ayrı bi çantada taşıyordum aleti.O yüzden pek güzel olmuyor.

Evet abi haklısın.
Boss biraz haksızlık yapmış bu konuda.
İlla onların pedallarını kullanacağız yani.

Aslında sığıyor.Sığıyor derken de cuk diye oturmuyor ama üstüne koyabiliyorsun.Ama kapağı kapatırken aleti ordan alman gerekiyor.Crybaby'ler sığıyor diye biliyorum üstteki küçük kapağı çıkartınca ..

Arkadaşlar bende yakın zamanda bu boarddan almayı düşünüyorum,ama kafama takılan ve hiçbirimizin değinmediği bi soru var :) bu board un beraberinde verilen aparatların kalitesi!! acaba adaptör ve ara jack lar hakkında kullanan arkadaşların yorumlarını alabilirmiyim.
Bir diğer sorumda bağlantılar ile ilgili.bu board u amfi ve gitar arasında nasıl bağlıyoruz.

AMFİ <-> JACK <-> BCB60 <-> JACK <-> GİTAR şeklindemi oluyor bağlatı??

yutup123458 demiş ki:
Arkadaşlar bende yakın zamanda bu boarddan almayı düşünüyorum,ama kafama takılan ve hiçbirimizin değinmediği bi soru var :) bu board un beraberinde verilen aparatların kalitesi!! acaba adaptör ve ara jack lar hakkında kullanan arkadaşların yorumlarını alabilirmiyim.
Bir diğer sorumda bağlantılar ile ilgili.bu board u amfi ve gitar arasında nasıl bağlıyoruz.

AMFİ <-> JACK <-> BCB60 <-> JACK <-> GİTAR şeklindemi oluyor bağlatı??

Bağlantı;

amfi input -jack- bcb outputA , bcb returnA -jack- pedallar zinciri -jack- bcb send , bcb input -jack- gitar

şeklinde yapılıyor.Output ve returnde A ve B girişleri stereo bağlantı için.Adaptörü güzel ama ikinci el aldığım ve içinde ara jacklar olmadığı için onlar hakkında bir fikrim yok.

37738522fg2.jpg

91719167vg8.jpg

78028075hm8.jpg

76762142bi9.jpg

54346065tw9.jpg

93842411fd5.jpg

İzmir'de analog pedallarınız için pedalboard üretiyoruz (Bu aleti "Analog Pedal Yüzeyi" olarakTürkçeleştirdik)

42,5 cm x 31 cm ebatlarındaki bu pedal yüzeylerinin alanı, hiç bir Pedalboard'da göremeyeceğiniz kadar verimli kullanıldığından, üzerine Boss, Marshall, Ibanez, Dıgıtech, Behringer marka 8 adet analog pedal, veya 4 pedal + 1 Wah pedalı rahatça yerleştirebilirsiniz.

Pedal yüzeyinin altına yerleştirilmiş olan güç ünitesi 8 ayrı pedala tam doğrultmalı 9V güç sağlar. Pedal yüzeyini işgal etmez. Güç ünitesi sıradan adapörlerden farklı çalıştığından, en yüksek "gain" ayarında çalıştırdığınız distortion (BOSS MT-2 gibi) pedallarınız bile pil ile çalışıyormuş gibi dip gürültüsüz çalışır. Standard adaptörler ile bu sessizliği yakalamanız mümkün değildir.

Pedal yüzeyinin üst sırası, alt sıradan 1,7 cm daha yüksektir. Böylece üst sıradaki pedallara rahatça basabiirsiniz. Ayrıca pedal yüzeyinin 20 derecelik eğimi ergonomi sağlar. Pedal yüzeyinin altına yerleştirilmiş 5 adet silikon pabuç ise kaydırmazlık sağlar.

Alüminyum destekler ile güçlendirilmiş MDF pedal yüzeyi, otomobil döşeme halısı ile kaplıdır. Pedallar birbirine jak ile bağlı ve adaptör jakları da pedallara bağlı olduğundan pedallarınız kolay kolay kaymaz. Yine de isterseniz pedallarınızın altına yerleştireceğiniz cırtbantlar ile halı kaplı yüzeye daha sağlam tutunmasını hatta ters çevirdiğinzde bile düşmemelerini sağlayabilirsiniz.

Pedal yüzeyindeki kablolar hiç bir pedal yüzeyinde olmadığı kadar iyi gizlendiklerinden, pedal sisteminiz son derece net, düzenli ve profesyonel bir görünüm sunar. Her kullanımda pedalları birbirine ayrı ayrı bağlamak, adaptörleri ayrı ayrı pedallara bağlamakla uğraşmaz, sadece fişe takıp çalmaya başlayabilirsiniz.

Boss BC60 pedalborad'un 2/3 'ü kadar alanda 6 yerine 8 pedal yerleştirebilir, WAH pedalı da kullanabilirsiniz.

Bu alüminyum çantaları ise biz üretmiyoruz. Bu çantalar hırdavatçılarda 20-40 ytl arasında satılan standart alüminyum alet çantlarıdır. Biz, bu çantalara sığabilen portatif pedal yüzeylerini üretiyoruz. Bu çantaları ısmarlama da yaptırabilirsiniz fakat güç ünitesi bile olmadan yaptıracağınız boş çantanın fiyatı bu sistemin fiyatını geçecektir.

8 pedal besleyebilen güç ünitesi ile beraber imal edilen bu pedal yüzeyinin fiyatı 90$. Çantayı her yerden bulabilirsiniz fakat yine de çantası ile beraber almak isterseniz yuvarlak hatlı alüminyum çantanın fiyatı ( resimdeki) 24$, keskin hatlı alüminyum çantanın fiyatı 14$. İzmir dışı siparişlerde kargo üceri +10 YTL.

Çok yakında 8 analog + 1 WAH pedalı taşıyabilen ve 12 adaptör ucu çıkışlı güç ünitesine sahip SOFTCASE ile beraber olan modeli de bu sayfalarda tanıtmaya başlayacağız.

İletişim, sorularınız ve sipariş için [email protected] (msn) veya (0232) 262 40 55 (stüdyo negatif)

zaten ,
Pedallar & Prosesörler hakkında (Sorunlar) , Pedallar & Prosesörler hakkında - Hangisini alsam? , Custom Pedal Board Yapımı , Analog Pedal mı, Prosesör Mü? başlıklarına reklamını yapmışsın ayrıca İzmir'de analog pedallarınız için pedalboard üretiyoruz isminde konu açmışsın.bu başlığada bu reklamı eklemen yersiz olmuş.burası sonuçta genel anlamda pedal,aksesuar vb. başlığı değil,markası modeli belli bir ürüne ait başlık..
kolay gelsin,iyi satışlar..

Geri