Moribund Oblivion

bana pek o kadar da iyiş bir şarkı gibi gelmedi ilk başta şarkıyı seviyodum falan sonra pek goşuma gitmedi klipde biraz garip olmuş yani daha iyisi yapılabilirdi bence hem zaten black metale türkçe sözler pek uymuyor

dvk dan alinti:

Moribund Oblivion'un bu yil ve gelecek yil icerisinde gerceklesecek olan yurtdisi konserlerinde eski elemani UFUK KAPLAN 2. gitarlarda görev alacaktir. Eski Infected davulcusu ve Moribund Oblivion kadrosunda da bulunmus olan Ufuk Amerika-New Jersey de bir süredir hayatina ve müzik yasantisina devam ediyordu. Moribund Oblivion'un yurtdisindaki tüm konserlerinde yine eskisi gibi grupla turlayacaktir.

ufuk.jpg

MORIBUND OBLIVION SUMMER ROCKS PLAYLIST

1- RUINS OF KARA SHEHR (Khanjar)
2- MACHINE BRAIN (Machine Brain)
3- KıMıM BEN? (Time To Face)
4- THE SPAWNING OF THE AVANGER (Khanjar)
5- 4 ERAS 4 LIGHTS (Machine Brain)
6- KAYBOLDUM (Time To Face)
7- NEW GOLDEN AGE (Machine Brain)
8- MÜHÜR ALNINDA BELıRDı (Time To Face)
9- FINAL CHAOS (Machine Brain)
10- THE FALLING REIGN OF ENGRAVING OBLIVION (Khanjar)

Bazen müzik mi yoksa modacılık mı yapıldığına karar veremiyorum. T-shirt'ü anlarım, hadi şort da olsun ama bere falan...
Dimmu olma yolunda atılan adımlar bunlar. yakında mayo, daha sonra da iç çamaşırı takımı da çıkarabilirsiniz :)
Ayrıca bu tip şeyleri hayranlar kendileri tasarlar ve o tasarlanan şeyler kişiye özel olur. Ben bir grubu çok seviyorsam, beresine logomu kendim yaparım. Bi konserine gidince de millet "vaay ne kadar orjinal" der. Ama herkesin kafasında takım tutar gibi logo olsa biraz komik olur.
Özetin özeti; bu tip şeyler grubu müzikten uzaklaştırır. Nasıl uzaklaştırır? Metallica şu an albüm satışından çok sitelerindeki kılık kıyafet, yemek takımları, oyuncaklardan para kazanıyordur.
Bu reklamda gördüğüm şey yanlış şeylerin öne çıkması. Ben bu reklamı görünce, resimdekilerin gruptan olduğunu anlamam. Çünkü biri önde diğerleri arkada olunca heralde değişik açılardan kıyafetleri gösteriyorlar derim. Grubun adı yukarda olur, altında elemanlar olur. Onların altında açıklamalar olur. Derseniz alt tarafta yazı kalabalığı olur, o zaman yazının fontuyla oynanır. Ayrıca rengarenk yazılar yerine siyah ve beyaz ağırlıklı olmasını tercih ederdim.
Bu kadar eleştiri niye? Ortada harcanan emek ve zaman var. Fakat millete ciddi gelmiyor. Bunun sebebi bu tip ufak şeyler. Bu işi abartan Dimmu'ya bakıyoruz. Adamların bu pazarlamarında resimleri bile yok. Çünkü adam albümün resmini çekmiş, yanında verilenlerin resmini çekmiş afişi öyle hazırlamış. Açıklama bile yok zati resimde var herşey.

reklam atraksiyonlari ve pazarlama teknikleri degisken olabilir. hazirlanan afisler, ilanlar illaki tek tip olmalidir diye birsey yok. farkli farkli insanlar kendi estetik degerlerine göre bu tasarimlari yapar ve pazarlama stratejilerine göre insanlara sunulur.
bu tip seyleri fanlar kendilerine özel tabiki yapabilir ama herkes böyle yapar ve yapmalidir mantigi biraz garip. yani bu tarz merchandise islerine girmis gruplarin tabiki official ürünleri cikar. dünyanin her yerinde bu böyledir.
bu gibi merchandise calismalari fanlarinda talepleri dogrultusunda olusturulur ve grubu müzikten asla uzaklastirmaz. bununla ilgisi bile yoktur hatta. grup müzigini yapmaya devam eder, ürünleride fan kitlesi alir kullanir. dünya genelinde büyük oynayan her grubun yaptiklarina bakacak olursak buna abartmak diyemeyiz. bu sadece olmasi gereken normal birsey. bir albüm cikartma, bir klip cekmek, bir konser vermek neyse ürün çikartmakta öyle birsey. profesyonel gruplar bunlarin tümünü yapar ve yapmalidirda. hepsi birbirini tamamlayan zincir halkalaridir.

Summer Rocks Fest'te Moribund Oblivion'a özel stand acilacaktir ve stand tam olarak assagida görüldügü gibidir.

standcopy.jpg

Standimizda bulunabilecek ürünler:

- Moribund Oblivion / Time To Face - Albüm (ilk kez bu stand'ta satisa sunulacaktir!)
- Moribund Oblivion / Machine Brain - Albüm
- Groza / Geçmisin Kasvetli izleri - Albüm
- Groza / Life After Life - Albüm
- Exile / Exile is Eternal - Albüm
- Sabhankra / Powercraft - Albüm

- Moribund Oblivion / Moribund Oblivion Fan Box (ilk kez bu stand'ta satisa sunulacaktir!)
- Moribund Oblivion / Time To Face Tisört (Perakende)
- Moribund Oblivion / Time To Face Sort (Perakende)

tabiki hayir. sabhankra nin moribund oblivion la bir ilgisi yok. sadece söyle bir ilgi var; sabhankra gitar-vokali savas sungur ayni zamanda moribund oblivion'un bas gitaristidir ve tabiki bir dayanisma oluyor arada.

evet sadece athena, pentagram ve moribund oblivion fan box calismasini yapan gruplar ülkemizde. summer rocks fest e özel bir kampanya fiyati var. fan box da assagida görülen tüm ürünler olmasina karsin sadece 30 ytl! festival sonrasi normal dükkan satislarinda ise fiyati 45 ytl olacak.

moribundfanbox.jpg

YENI MORIBUND OBLIVION ALBUMU "TIME TO FACE" ÇIKTI!!! ILK SATIS YARIN SUMMER ROCKS FEST'TE...

moribunddiskartonkapak.jpg

Blackrider demiş ki:
Bazen müzik mi yoksa modacılık mı yapıldığına karar veremiyorum. T-shirt'ü anlarım, hadi şort da olsun ama bere falan...
Dimmu olma yolunda atılan adımlar bunlar.

Bu bölüme katılıyorum.Tamam hayran kitlesi kitlesi vardır ve giyecek istiyordur illaki.Ama bu istek doğrultusunda işin abartılıp lise üniforması gibi herşeyin baştan aşağı satışa sunulması dışarıdan hoş gözükmüyor.
Hoş bulanlarsa sadece hayranlar.
Ben mesela bu foruma girdiğimde moribundun müziği hakkında neredeyse hiçbirşey bulamıyorum.Varsa yoksa reklam,grup hakkında-çalışmaları hakkında doğru dürüst bilgi edinemiyorum.Buda beni gruptan oldukça soğuttu.
Bu arada moribundun machine brain albümü çıkacağı zaman televizyonda bir raportajında bahadır albümün daha çok Avrupa ve amerika hedefli olduğunu söylüyordu.Peki o günden bu güne kadar ne değiştide Türkiye'de pazar oluşturulmaya çalışılıyor?

Not:Şahsi bir eleştirim olacak,tasarımlara biraz ağırlık verilsin.Çok baştan savma buldum(bir tasarımcı olarak).

Anlamıyorum ulan şu ülkede bahadır uludağlar kadar hiç kimse bu müziğe emek harcamadı destek vermedi kişi farklı projelerle sürekli birşeyler üretme çabasında hala ama bi kısım insansa ki bunlar sadece boş konuşan kişiler sürekli bu kişiye yaptıklarına b.k atma amacı içinde tabiki reklam olacak tabiki fanbox olacak bunlar son derece normal şeyler zorla size alacaksınız denmiyorya size bir zararıda yok ne bu saçmasapan eleştireler peki amacı ne yani dua edinki bir bahadır var bu ülkede o olmasaydı bu müzik çok kötü bir durumda olacaktı bu ülkede

Geri