Moribund Oblivion

onur0708 demiş ki:
Ben pek black metal dinlemem. Sadece Cradle of Filth hoşuma gider. Adamlar gerçekten de insanın tüylerini gerek scream vokal, gerek melodik ve senfonik öğeler kullanarak diken diken edebiliyorlar. Biz de ise mesela Death Oath vardı, komik adamlardı. Kötü müzik yapıyorlardı. Bahadır'ı eskiden Şebek dergisindeki yazılarından tanırım. Infected grubundayken pek beğenmezdim. Fakat Moribund Oblivion'la birlikte o da kendini aşmış. Khanjar albümünde başta "Ruins of Kara Shehr" olmak üzere şarkılar çok iyi. Yani heavy metal seven herkes bu albümü de mutlaka sevecektir.

ya arkadas ne senfonisi yaw
oturmas1n1 kalkmasini bilmeyen tipleri senfoni kavrami ile bi araya getirmeyin dusurmeyin oynamyin kavramlarin ayariyla.
senfoni diyosun da senfoninin ne oldugundan haberin var mi senin, Atatürk Kültür merkezinde seni bi konsere gotureyimde senfoninin ne oldugunu anla ikitane chorusu senfoni zannetme

birçok kere canlı izleyidiğim ama hiç beğenmediğim grup birde ek projelei vardı demo yardım olsun diye aldım bir kere dinledim berbattı black metal de türkiyede daha iyi gruplar profesyonel demem ben bu gruba bence yıllardır çalıyorlar diye iki notalık müzikleri var

ben de dün yüxexes'te izledim...bi tek vokalle davulu beğendim -ki ben bütün davulcuları seviyorum....ama o bacaklarındaki zımbırtılar pek hoşuma gitmedi...daha doğrusu; yakışmamış yani....misal dimmu borgır'a yakışıyo....hatta cuk oturuyo :) ama bu insanlar pek öyle black yapan tiplere benzemiyolar....sanki kasmışlar da çıkmamış.........

black dinlemeyenler zaten sevmezler bunu bilooruz bildiğiniz varsa konuşun.bu adamların yaptığı kadar yapabilir misiniz?bide adamlarım maske yapma olayı bitmiş değil keyfe keder diyolar yani her an maskeli görebilirsiniz olmalıda :twisted:

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından silinmiştir. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

true demiş ki:
moribund oblivion elemanlar ortalama 12-13 senedir bu piyasada ve black metal yapiyorlar.

Yazdıklarından çıkardığımız kadarıyla sen Moribund Oblivion resmi sözcüsüsün. Buna lafımız yok saygı duyarız hatta, ama bu sefer öyle sallamışsın ki bizi de salladın ehehe

2005 yılındayız...verdiğin bilgiye göre elemanlar 1992-93 yıllarında piyasaya girmişler peki o piyasa nerde abi o senelerde? Ha adamlar evlerinde oturup tek tel gitar taramış olabilirler o dönemde..eee haklısın 92-93 yıllarında da piyasa demek bu oluyordu herhalde. Ne komiktir sanki ana rahminden black metal yaparak çıkmışlar olaya hemen girmişler ehehe

Tekrarlıyorum verdiğin bütün bilgiler için (her ne kadar ilgi alanıma girmese bile baskalarının girebilir saygı duyarım) teşekkür ederiz ama bu son bilgi inan kabızlık sonrası fışkırma gibi. Her tarafımızı pislettin Allah sana akıl fikir versin

Bu arada biz düzeltme yapmalıyım

Ortalama 12-13 sene denmiş yani içlerinden biri 15-16 senedir de uğraşıyor olabilir hatta Black Metal' i ilk onlar icat etmiş de olabilir. Bu da adamları Efsane konumuna taşır ehehe

Sen şimdi bunlara da cevap yazarsın doğal olarak. Hakkın var tabi ki.

Ne diyelim sağır duymaz uydurur...

Ne kadar insafsız yorumlar var anlamıyorum. Ya düşüncen kötü olsa bile neden moral bozuyorsun adamlar dağılınca ruhsal tatmin mi sağlıycan. kötüyse düşünceni kendine sakla çünkü bu senin insanından bir grup. Ya da adamakıllı yapıcı eleştiri yap faydan olsun.

Bir tek ayşe hatun önal cover kayıtları olup hiç bir şey kaydetmemiş bardan para götürme kafalı hatunları dinle git ama buraya yazma. Sizin gibi adamların iyi müzik neyine hem iyi müzik yapsan da dağılırsın Asafated, Comma, Undermost, Dimness Through Infinity, Deathroom,Nekropsi hepsi gitti.

songlessbird demiş ki:
Ne kadar insafsız yorumlar var anlamıyorum. Ya düşüncen kötü olsa bile neden moral bozuyorsun adamlar dağılınca ruhsal tatmin mi sağlıycan. kötüyse düşünceni kendine sakla çünkü bu senin insanından bir grup. Ya da adamakıllı yapıcı eleştiri yap faydan olsun.

Bir tek ayşe hatun önal cover kayıtları olup hiç bir şey kaydetmemiş bardan para götürme kafalı hatunları dinle git ama buraya yazma. Sizin gibi adamların iyi müzik neyine hem iyi müzik yapsan da dağılırsın Asafated, Comma, Undermost, Dimness Through Infinity, Deathroom,Nekropsi hepsi gitti.

İnsafsızca yorum yapılmıyor ki sadece yazılan birşeyin arkasından yorum yapılıyor. Kimse aşağılanmıyor kimsenin dağılmasını isteyen de yok. Başta da belirttim çok da ilgili değilim bu grupla ilgili olanlara da niye ilgilisiniz ulan demem. Sizler maşallah fikir birligi yapmıssınız herhangi bir laf oldugunda hemen atlıyorsunuz. Arkadaşım yukarıyı iyi oku eleştiri falan da yaptıgımız yok komik bir istatistik verdik anlayan (daha dogrusu anlamak isteyen) anlar zaten. Ben mi oramdan uyduruyorum bu rakamları. Sen bu grubu sevebilirsin en dogal hakkın ama seviyorsun diye de duygusal tepki vermeniz gerekmez. Sadece yapılan işleri böyle abartmayın...Güzel grup isimleri vermişsin şimdi çelişir sonra bu gruplarla söylenilenler. Mesela Asafated grubu da 25 senedir var o zaman. Asafated, Comma, Undermost, Dimness Through Infinity, Deathroom, Nekropsi bunların hepsi değerli gruplar Moribund Oblivion da değerli ama birilerinin çıkıp sanki bir bok bilmiyormuş gibi millete o böyledir şu böyledir demesi artık mide kaldırmıyor. Bana göre de Asafated önemli grupdu, Almora var mesela. Infected özel grup hatta eski hali de yeni hali de. Bunların hepsi beni bağlar ama. Bir de şu adam gibi eleştiri yapmak nedir bir öğretin de yapalım maşallah herşeyi siz biliyorsunuz. Ama şunu önce öğrenmelisiniz eleştiri yapmıyoruz. Atılan palavrayı söylüyoruz eleştiri yapmak haddimize düşmez.

''kötüyse düşünceni kendine sakla çünkü bu senin insanından bir grup.''
Bu da inanılmaz komik bir yaklaşım. Müzik kavramının evrenselliği tartışma götürmez bir gerçekse benim dinim, ırkım ve milliyetim olamaz arkadaşım. Turkish Black Metal olamaz. Black Metal olur ancak ehehe. Neymiş bu Turkish yapan öğeler Black Metal'i? Ha dur söyleyeyim biz anlamayız siz yetkili arkadaşlar olayı zaten çözdünüz ehehehe...(Tek tel tırrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr tarrrrrrramaaaaaaaa nihahaha)

Ayşe Hatun Önal-Bar-Para Götürme üçlemene cevap olarak da küçümsediğin insanlar da sonuc olarak birseylerin peşinde. Kimisi para kazanmak kimisi çevre yapmak kimisi de karı götürmek veya paralı bir herif bulmak derdinde. Bunları niye küçümsüyorsun ki? Onlar da sapına kadar müzisyen...Eline gitar alıp evde tek tel taramak nasıl müzisyenlikse (kötü anlamda demiyorum) işin mutfagına inmiş yani dinleyenlerle iyi kötü baglantı kurmus insanlar da müzisyendir.

Sizin gibi insanlar iyi muzıkten anlamaz demissin iyi muzık kriterleri ne guzelim?...Birkaç DJ arkadasım var Ayşe Hatun Önal'ın re-mixleri icin standart üzeri dediler demek ki bok attıgın karı da iyi bir iş yapmıs ama niye cekemiyorsun bu karıyı cunku medya şişiriyor. Haaaa geldik asıl konumuza bu piyasa dediginiz 2-3 fanzine, radyo ve tv programlarındaki adamlar ve karılar şişiriyor diye Moribund Oblivion' da göz önünde. Sakın yanlış anlamayın adamlar çok aktifler bunu takdir ediyorum. Ama yalama olmuş gibi kötü sunum değişmiyor. Yeteneksizlik ve kötü icraat aktif olmalarına rağmen birşey ifade etmiyor. (Al bunlar eleştiri hem de kötüsünden ehehe..böylece eleştirinin de ne olduğunu öğrenmiş oldunuz)

Ciao!

Geri