schecter gitarlar hakkında

c-1imi gibson gibi bir gitarla takas etmeyi düşünüyorum ne dersiniz?yeni bir gruba girdim benim gitar sert kaçıyor biraz ne yapsamki aşkımı vercem sanırım

valal ne biliyim iste emin değilim zaten epiphone lp ultra önerdi biri nedersiniz bu ara rr22 imzan ititeitkuyruğuna gibi olmuş :p yanlış anlaşılmasın lütfen

Bence içerdiği özellikler olarak Cort'ların çok üstünde gitarlar üretiyor Schecter Markası, en alt seviye gitarları belki Cort'a rakip olabilir.

Schecter? Cort?

:) Cort daha dün gitarlarına emg takmayı akıl etmiş piyasaya oynayan bir marka. Yapmayın allaaşkına :) Schecter Çok iyi gitar üretiyor. Eyw kimse kendi gitarına laf kondurmazda bu gitarlar cidden çok ayarında ve güzel gitarlar özellikle 7tellileri çok iyi.

abi yarıldım cort neymiş ya ? çöp alayı... öğrenci gitarı üreten bi firma .... eyw vardır iyi gitarı ama en üst seviyesidir anca.... schecter esp-ltd ile kapışacak bi firma o kadar diyim...

cort ile schecter karşılaştırması yapmak biraz saçma olur. schecter cort'a göre çok sert bir gitar, cort yanında bebek gibi kalıyor. Ayrıca cort'un da işçiliğinin kötü olmadığını düşünüyorum. İki gitar da çok farklı özellikler içeriyor. Cort'u yerden yere vurmak anlamsız burada..

BLaCK_MaGiC86 demiş ki:
RR22 demiş ki:
abi yarıldım cort neymiş ya ? çöp alayı... öğrenci gitarı üreten bi firma .... eyw vardır iyi gitarı ama en üst seviyesidir anca.... schecter esp-ltd ile kapışacak bi firma o kadar diyim...

:) Kaç tane Cort çaldınız acaba çok merak ediyorum...

çaldım hocam merak etme bence alayı çöp.... alanda anca kendini avutur iyi gitar diye.. fiyatına göre ibanezlerden iyi olabilir ama yani schecter nerdeee cort nerdeee....

he sen üst seviye yani 690 dolar abd fiyatlı bi schecter ve üst seviyelerini denememişsen bilemiyecem...

koca firmayı çöpe atmış arkadaş, böyle sığ zihniyete sahip olmamak lazım, hangi modellerini çaldın bilmiyorum-merak etmiyorum ama eğer çöp dediğin firma olmasaydı piyasadaki gitarların yarısı olmazdı, ben kendimi avutmaya sen de kafandaki bir iki model haricindeki modellere çamur atmaya devam et.

Benim iddiam bir karşılaştırma yapmak değildi ki!

Sadece Cort firmasını son derece küçümseyerek bir yorum yapmışsın, o nedenle bilginin düzeyini merak ettim.

Cort markası gitar piyasasında büyük bir yere sahiptir ve alt serilerinde fiyat/performans, orta ve üst serilerinde iste oldukça iyi kalite ve işçilik sunuyorlar. Schecter firması da gayet kaliteli gitarlar üretiyor, çok yüksek fiyatlarla da girmediler ülkemizdeki pazara... Ancak bu yine de bunlardan herhangi birini aşağılama hakkı vermez bize, sonuçta bunlar ciddi firmalar...

Bir sürü gitar kullandım, kullandığım son iki gitar Japon Ibanez'di (Biri Prestige...) ve şu an maddi imkansızlıklar nedeniyle eski bir Viva Gold sahibiyim. Bu gitarın sunduklarına hayret edebilirsiniz: Köprüsü gayet stabil, sap çok ince ve çok rahat, gövdesi çok ergonomik, baya baya 2 parça ağaçtan yapılmış gövde. Manyetikleri dışında Ibanezler'den bir eksiği yoktu gitarın. Kısacası herşeyi kaliteli ve böyle gitarlar üretilen firmanın aşağılanması biraz ayıp oluyor !

Herneyse daha çok uzatmayacağım, başlıktan da sapmaya gerek yok.

schecter S1 sahibiyim ve diyebilirim ki 1500$ altında türkiyede daha iyi bir gitar alamazsınız. ancak:

1. bu durum nedeniyle cort markasına ve cort kullananlara laf atmak çocukluktur, kişiliğinde eksikler olan bir insanın kendini tatmin girişimidir.

2. schecter lady luck(mydukkan da 850ytl), 640ytl lik cort katana karşısında başarısız kalmaktadır.

3. ekipman peşinde koşup, o kadar araştırma, kıyaslama yapacağınıza gidin gitar çalışın. kimin daha iyi gitar alacak parası olduğunun bir önemi yok, çalan çalıyor zaten. gerisi sadece çeşnisi.

obican demiş ki:
schecter S1 sahibiyim ve diyebilirim ki 1500$ altında türkiyede daha iyi bir gitar alamazsınız. ancak:

1. bu durum nedeniyle cort markasına ve cort kullananlara laf atmak çocukluktur, kişiliğinde eksikler olan bir insanın kendini tatmin girişimidir.

2. schecter lady luck(mydukkan da 850ytl), 640ytl lik cort katana karşısında başarısız kalmaktadır.

3. ekipman peşinde koşup, o kadar araştırma, kıyaslama yapacağınıza gidin gitar çalışın. kimin daha iyi gitar alacak parası olduğunun bir önemi yok, çalan çalıyor zaten. gerisi sadece çeşnisi.

işte budur abicim

cort firmasını sallamayan arkadaşa iddia ediyorum su an elimde bulunan emg modifiyeli x2 ile istediğin scheter ile kapışabilirim ayrıca cort un son zamanlarda ürettiği gitarların insanların ne kadar beğenisini kazandığını da hatırlatmak isterim.

ama jackson başka:)

Geri