schecter gitarlar hakkında

Schecter Blackjack ATX Solo-6 ile yapılmış bir kayıt gitarı dore müzikten geçen hafta sonu aldım solo tonları olarak gerçekten çok iyi geldi bana gitarın klavyesi ritim çalarken beklediğim kadar rahat değil ama solo çalıyorsanız son perdelere kadar rahatlıkla ulaşabilirsiniz .

birde kayıt line 6 gx seskartı ve pod farmda kendi yazdığım tonlar ile riff work kullanılarak kaydedilmiştir tamamen uydurma ayak üstü yapılmış bir kayıttır bilmiyorum belki arkadaşla bir fikir verebilir

Schecter Blackjack ATX Solo-6 ile yapılmış bir kayıt gitarı dore müzikten geçen hafta sonu aldım solo tonları olarak gerçekten çok iyi geldi bana gitarın klavyesi ritim çalarken beklediğim kadar rahat değil ama solo çalıyorsanız son perdelere kadar rahatlıkla ulaşabilirsiniz .

birde kayıt line 6 gx seskartı ve pod farmda kendi yazdığım tonlar ile riff work kullanılarak kaydedilmiştir tamamen uydurma ayak üstü yapılmış bir kayıttır bilmiyorum belki arkadaşla bir fikir verebilir

Klavye kalınlı Gibson-Epiphone'lara göre nasıl ve klavyede alt perdelerde ve üst tellerde çalarken rahatlı nasıl?

Klavye kalınlı Gibson-Epiphone'lara göre nasıl ve klavyede alt perdelerde ve üst tellerde çalarken rahatlı nasıl?
gipson yada epiphone denemedim ama birtane sbdream kely gitarım var kalvye olarak aynılar diyebilirim çaldıkça alışıyorsun bu gün birazdaha rahat geldi ama shecteri almadan önce dbz nin bir modelini denemiştim ama sırf seymour duncan manyetikler için bu gitarı aldım ve sorunun cevabına gelince alt telleri çalarken hiç bir problem yok aslında solo için gerçekten çok uygun kalavyede beni tek rahtsız eden şey ise fretler sanki perdeden biraz büyük gibi pover akor basarken biraz nasıl soylesem parmaklarımın alt boğumuna takılıyor ama distortion tonları olark muhteşem diyebilirim cleanlerde ise sadece sap kısmında emg 81x takılı sbdream kely im bile daha iyi umarım yardımcı olabilmişimdir

gipson yada epiphone denemedim ama birtane sbdream kely gitarım var kalvye olarak aynılar diyebilirim çaldıkça alışıyorsun bu gün birazdaha rahat geldi ama shecteri almadan önce dbz nin bir modelini denemiştim ama sırf seymour duncan manyetikler için bu gitarı aldım ve sorunun cevabına gelince alt telleri çalarken hiç bir problem yok aslında solo için gerçekten çok uygun kalavyede beni tek rahtsız eden şey ise fretler sanki perdeden biraz büyük gibi pover akor basarken biraz nasıl soylesem parmaklarımın alt boğumuna takılıyor ama distortion tonları olark muhteşem diyebilirim cleanlerde ise sadece sap kısmında emg 81x takılı sbdream kely im bile daha iyi umarım yardımcı olabilmişimdir
Teşekkürler :)

Cok tatli bir gitardir kendisi. A# standard'a alip sabah aksam Nevermore calinasi bir gitar. Ammavelakin yanina bir eski uretim 2 kanal dual rectolardan lazim tabii.

imgp0455d.jpg

Hehe 2 mesaj yukarıda jeff loomis signature alacağım demişim daha da üstüne bir şey geçmemiş bu konuda. Jeffi aldım üstüne hellraiser da geldi

imgp0457g.jpg

Hellraiser serisinin klavyesi blackjack atx e göre biraz daha etlice. hellraiser da rosewood blackjack atx de ise abanoz kullanılıyor klavyede. Bende b.jack atx c1-fr var şuan için çok memnunum sorusu olan varsa ö.m dan da sorabilir anladığım birşey ise seve seve yardımcı olurum

loomis 6 tellisi de olsa blackjack ve hellraiserlardan daha tuhaf bir sapa sahip. yoksa kullandığım gitarın kaç telli olduğunu bende biliyorum :)

Selam. Schecter Omen Extreme 7 almayı düşünüyorum. Omen 7, Demon 7 (FR modeller değil) de aklımın küçük bi köşesinde var ama 1. seçenek daha ağır basıyor. Olumlu yorumlar görüyorum nette. Deneme sansım olmayacak, bu gitarlara sahip veya denemiş arkadaşlar bilgi verebilirler mi? Klavyesi, sapı, aksesuar/parçaları, işçiliği, üretim yeri vs.. Teşekkürler.

Blackjack kullanıcısıyım. 2011 sonlarında da kore üretimi bitti biliyordum geçenlerde do re de gördüm 2 tane Blackjack üzerinde kore yazıyordu.Adı c1 atx olmuş sanırım.Üstün körü baktığımda işçiliği çok iyi değil gibiydi.(subjektif olabilirim. Herkese kendi gitarı güzeldir.) Burgular groverdı değişmiş noname falan. İçimden bunlar endonezyadakilere kore yazıp gönderiyolarmı lan demedim değil.

SGR, Omen ve Damien Çin, Demon Endonezya, yukarısı Kore derken ortalık iyice karıştı. Aynı model adı altında bir de yeni seriler türemiş. Kimilerinde minimal, bir bölümündeyse sadece akıl karıştırıcı donanım farklılıkları mevcut. Anlamadığım iki yeni model ise SGR ve Platinum serileri oldu.

Omen, Demon ve Damien serileri kendi içlerinde (aynı model adı altında) fiyat/performans bakımından gayet makul başlangıç ve orta seviye gitarları sunarken hangi kaygılarla SGR gibi bir seriye ihtiyaç duyuldu bilmiyorum. Çin üretimi lanetleyici değilim, lakin SGR bana göre fuzuli bir ticari atraksiyon olmuş. İlla $200 ederinde bir gitarla dünya pazarına girişmeye ihtiyaç var mıydı, birçok markanın kalitesiz kitle üretim mantığından bir nebze uzak kalmış olmak daha klas değil miydi, bu sorular nezdinde saçma geldi. Demon, Omen ve Damien modellerim piyasada gitmiyor diyebiliyorsa Schecter, gülerim.

Damien platinum'a gelince, üretimden çekilmiş olan hellraiser special serisiyle arasında doğru dürüst majör bir farklılık yok. sağını solunu inceliyorum, yok işte. Burgular, binding ve gövde üzeri maple kaplama. Bu farklılıklar zaten yine mevcut modeller içerisinde de sunuluyordu. Üretim yeri de yine Blackjack ve Hellraiser gibi Güney Kore. Var olan mevcut bir modeli kaldırıp sanki mükemmel farklılıklarla yeni bir şey türetmiş gibi piyasaya sürülmüş bir başka balon model bana göre.

Sonuç itibariyle yine hellraiser ve blackjack serileri haricinde kayda değer bir gitar/model ben göremedim. Ya çok şey bekliyorum, yada art niyetliyim. Hani bu 2 modelden elimde mevcut. Yaldır yaldır kullanıyorum ve nispeten memnunum. Ama 2013 yılı için kitle üretime yönelik yeni model/tasarım sunmak hususunda yardıran firma ibanez olmuştur bence.

Düdüt: Başlığın ilk girdisi için döşenmiştim, lakin 2011'i görünce titreştim, şimdi kendimdeyim. :)

aman kardesim dikkat,ben iki ay once bir solo6 custom aldim,maalesef denemeden,internet uzerinden satis yapan bir magazadan,benimki made in kore.sanirim tipki ltd ler gibi bunlarda korede yada hernerde yapiliyorsa yapiliyor ve sonra amerikada kalite kontrol gibi bir surece tabii tutuluyor,ben almadan cok arastirma yapmistim fiyat ozellik olarak cok uygun gitarlardi birde internette shecter hakkinda onlarca sey okudum cogu iyi goruslerdi,ama benimki maalesef stop tail kopru locking tuner olmasina ragmen surekli tuhaf bir sekilde akord kaciriyor,acayip bir fret sesi var yani hic memnun degilim,ustelik bulundugum yerde luthier de yok yani baska kimsenin basina gelmemis olabilir ama benim geldi alacagin shecteri evir cevir iyice bir kontrol et,anlamiyorsanda yaninda bilen birini gotur.

2011 entry'si olsa da yazayım dedim, size özel bir durum bence bu. Schecter Solo 6 Custom fiyatını fazlasıyla hak eden bir gitar. İlaveten aldığınız 0 gitarı illa ki önce bir Luthier'e götürün, sap ayarı-entonasyon ayarı yapılsın, bu bence şart olan bir işlem. En basit tel değiştirme işleminde bile şart. Luthier bulamıyorsanız da bilen birinin görmesi iyi olur.

Sonrasında Schecter'ler genel olarak ABD'de üretilmez. ABD olan üretimleri de var ama onlar Custom Shop başlığıyla üretiliyor ve butik sınıfta kalıyorlar.

Misal: http://www.drumcityguitarland.com/d...M-SHOW-6-String-Electric-Guitar-P5801C85.aspx Yani bu da Solo 6 Custom ama gördüğünüz gibi fiyat 5099 Dolar gibi anormal bir rakam. Yine verdiğim siteden diğer Custom Shop Schecter'lerin fiyatlarına bakabilirsiniz.

Dediğim modellerden kullanan kimse yok anlaşılan. 700-800tl ye Riske girmeye değer mi? Bakacağım artık.
Hellraiser Special 7 modeli ve bi kaç modelin arkasında "CRAFTED in SOUTH KOREA" Güney Korede hazırlanmıştır yazıyor. "Yapımı" değilde, "Hazırlanmıştır" ne demek? Bu ne anlamsız/esrarengiz bir ibaredir. Bende bi anlamsızlık katayım: "G.Korede parçalar hazırlanıyor" gemiye yerleştiriliyor, gemi seyir halindeyken içindeki Kore, Çin, Filipin, Tayland, Srilanka, Vietnam, Malezya, Polenezya, Singapurlu vatandaşların aralarında kura çekerek herhangi birisi gitarın monajını yapıyor, gemi Endonezya limanında sıra beklerken elektronik ve telleri takılıyor bu da kura usulü, Endonezya gümrüğünden geçincede Endonezyalı İngiliz asıllı, aslen Kongolu, anneleri Yemenli dayıları Perulu vatandaşlar tarafından paketlenip dünyaya dağıtılıyor. Bu mudur?

Bende bi anlamsızlık katayım: "G.Korede parçalar hazırlanıyor" gemiye yerleştiriliyor, gemi seyir halindeyken içindeki Kore, Çin, Filipin, Tayland, Srilanka, Vietnam, Malezya, Polenezya, Singapurlu vatandaşların aralarında kura çekerek herhangi birisi gitarın monajını yapıyor, gemi Endonezya limanında sıra beklerken elektronik ve telleri takılıyor bu da kura usulü, Endonezya gümrüğünden geçincede Endonezyalı İngiliz asıllı, aslen Kongolu, anneleri Yemenli dayıları Perulu vatandaşlar tarafından paketlenip dünyaya dağıtılıyor. Bu mudur?
bence daha anlamli ve gercege yakin olmus :ROFLMAO:

Dünya üzerindeki tüketici kitlesinin artması ve bunların talebine yetişip pazar payı kapmanın en büyük kaygı haline gelmesinden olsa gerek, (globalizm hadisesinin bir boyutu da bu herhalde...) seri üretim ürünlerin kalitesi sürekli düşüyor ve aynı kaliteyi almak için giderek daha yüksek para vermek gerekiyor. Artık yüksek kalite için mutlaka butik üretime bakmak gerekiyor. Ben pek ekonomiden anlamam, ama sanki normal şartlar altında kalitesiz iş çıkaran firmaların batması beklenirdi. Oysa çok yüksek talep ve globalizasyon karşısında klasik serbest piyasa kuralları işlemiyor gibi geliyor bana. Klasik Newton fiziği prensiplerinin çok büyük cisimler ve çok küçük partiküller söz konusu olduğunda işlememesi gibi. İnanılır şey değil, ama öyle. İşin kötüsü, bu durumda kaçınılmaz olarak "butik" dediğimiz şeyin de konumu garipleşiyor. Eskiden pazardan aldığımız meyve sebzenin bugün "organik tarım" adı altında ateş pahasına satılması gibi, ilerde butik dediğimiz şeyin eski bir Ibanez RG stabdardına filan gelmesinden endişe ediyorum. Bu durumda "ultra-süper-über-hiper butik" filan gibi kavramlar icat edilecek herhalde....

Geri