schecter gitarlar hakkında

Bende yakın zamanda bir C-1 exotic aldım. Resim koyardım da foto makinesi yok inşallah yakında :) Çok gitar değiştirdim ama bu gitar gerçekten kalitesini hissettiriyor.klavyesi ilk bakışta kalın gözükmüştü gözüme ama çok rahat yapmak istediğimi hiç zorlanmadan yapıyorum. FR derdiniz yoksa bence fiyatına göre çok iyi bir gitar ki özellikleri çok az gitarda bulunuyor. Ben standarttansa bunu tercih ettim çünkü ebony klavyeyi rosewood dan daha çok beğeniyorum. Ayrıca maple katmanıda bir parmak kadar yani kağıt felan atılmış değil. birde görenlerin hayran kaldığını söylemeliyim. Akord tutma meselesinde zaten bir derdi yok yapıyorum orda kalıyor ne kadar asılsamda bend için pek bir kayma yaşamıyor. single çevrimi ile ton aralığı çok geniş ve amfisiz akustik olarak bile verdiği o tatlı ses zaten kalitesini anlatıyor. Birde hafif :D

Me_ThuS demiş ki:
Bende yakın zamanda bir C-1 exotic aldım. Resim koyardım da foto makinesi yok inşallah yakında :) Çok gitar değiştirdim ama bu gitar gerçekten kalitesini hissettiriyor.klavyesi ilk bakışta kalın gözükmüştü gözüme ama çok rahat yapmak istediğimi hiç zorlanmadan yapıyorum. FR derdiniz yoksa bence fiyatına göre çok iyi bir gitar ki özellikleri çok az gitarda bulunuyor. Ben standarttansa bunu tercih ettim çünkü ebony klavyeyi rosewood dan daha çok beğeniyorum. Ayrıca maple katmanıda bir parmak kadar yani kağıt felan atılmış değil. birde görenlerin hayran kaldığını söylemeliyim. Akord tutma meselesinde zaten bir derdi yok yapıyorum orda kalıyor ne kadar asılsamda bend için pek bir kayma yaşamıyor. single çevrimi ile ton aralığı çok geniş ve amfisiz akustik olarak bile verdiği o tatlı ses zaten kalitesini anlatıyor. Birde hafif :D
Öncelikle hayırlı olsun.

Üzerindeki manyetikler nasıl acaba ben onu merak ediyorum, Schecter'in diğer kalbur üstü modellerine seymour duncan ya da EMG koyarken -custom shop harici- en üst seviye gitarına kendi ürettiği manyetikleri koymasının bir sebebi vardır heralde? Yani bu manyetikler gerçekten genel olarak değerlendirildiğinde bir SD jb ya da ayarında bir manyetikten daha mı üstün? Gerçekten merak ediyorum çünkü denemedim :)

Me_ThuS demiş ki:

Senin ki ve benimki ile şuan türkiyede benim bildiğim 4 tane Schecter var. Hayırlı olsun. Resimleri 4 gözle bekliyoruz. Özellikle ben...

Bu arada Schecter Şektır diye okunuyormuş :D

arkadaşlar ben lousianadaki bir bayii den alıyorum schecterımı
bu bayii ayrıca schecterın custom shopu

c-1 hellraiserın fiyatı burada hardcase dahil 650 dolar isterseniz bayideki elemanın msn ini verebilirim

fuckinick demiş ki:

c-1 hellraiserın fiyatı burada hardcase dahil 650 dolar isterseniz bayideki elemanın msn ini verebilirim
hardcase kendi diamond serisi hardcase'mi?

bir de custom shop derken nasıl, custom shop için başvuru yapılabilen bir yer mi? Sen benim msn'imi ekler misin konuşalım senle :D

fuckinick demiş ki:

böyle deme ağlarım... :roll:

nasıl ya ben 800 dolar bayıldım gitara 8O :D

peki sen nereden buldun bu amcayı..?

Valla üzerinde JB takılı iki tane daha gitar da çaldım da şimdi hepsinin cinsi başka bişey olduğundan gerçekçi bir karşılaştırma yapamayabilirim. Ama şöylew söyleyeyim JB den genelde benim aldığım tonlar keskin güçlü şöyle hafif heavy thrash sounduna yakın şeylerdi bu gitardada Super Rock II adında manyetikler var JB lerden geri kalmıyor hatta bazı kısımlarda öne bile geçiyor bana göre ama şu varki Jb kullandığım bir gitar ke-1 idi ki ağaç şekil itibari ile çok farklı bir gitar diğeride benim samick belki alım-satımda görmüşsünüzdür oda floydlu ve maple üstü maun gibi farklı bi tasarımda idi o yüzden hani kısmet olurda bir gün kesip biçme isteğim kabarırsa bi Jb de buna takar görürüz ak manyetik kara manyetik.

Bu manyetiklerde gördüğüm ilginç bir durumsa mıknatıs başları şimdiye kadar gördüğüm manyetiklerin hepsinin nerdeyse iki katı yarıçap olarak. Sırf manyetik kutup başı gözüküyor resimleri yarın gündüz inşallah.Sebep derseniz yorumum yok.

Valla ben case dahil 900$ verdim bu gitara çok ani bir kararla piyasa araştırmadan aldım ama pişman da değilim yine olsa yine alırım :D

Hayır dilekleri ileten herkese teşekkürler.

Geri