parmak açma yöntemleri

ya gitarda merdiven denen bi şey war
gitarın ilk dört perdesine parmakarını yerleştiriyosun.bu parmakları teker teker serçeden başlayarak indirip kaldırıyosunyavaş yavaş yukarı çıkarsan parmakların açılıyo...bak bunu dene kolay bi yöntem

Guitar Pro formatında Steve Vai'in ve Petrucci'nin Warm-Up egzersizleri var. www.mysongbook.com da vardır. Parmak kaslarının açılması için oldukça faydalı şeyler. Ama sadece açmak yeterli değil, kontrol önemli aslında, refleksler iyi gelişmeli...

yok bazı arkadaşlar küçük eklemlerini kırmıyor da o zaman üst tellere ulaşmak zor oluyor bir de elinden geldiği kadar serçe parmağını kullanmaya çalış bence bi de bu benim tavsiyem yani ben öyle yapıyorum full bende çıkarken sol elinin en az iki parmağını kullan tel hakimiyeti artıyor

Arkadaşlar parmakları açmanın en güzel yollarından biri sağ el kullanmadan 1-3-5 çalışmak yani legato yapmak. Tabi bu metronomla yapılırsa kontrol çok daha iyi olur. Bence kesinlikle metronomsuz çalışmayın.

yeni baslayan biri oldugu belli topic sahibinin bazı parmaklar demiş,4 tane parmak var zaten,3 ve 4 ü kastediyosun büyük ihtimal,devamli 3 ve 4 u calistir bundan basit ne var sadece 3 ve 4 ü kullanarak surekli hammer on ve ya tapping o parmakların kaslarını en fazla zorlayıp guclendirecek hareketler nacizane tecrübeme dayanarak soyluyorum..
Ayrica tutus,bilek,pena tekniği cok önem taşıyor...tekniği ogrenmesi parmak kondinasyonuna gore cok daha kolay parmak kondisyonu yıllar alır,mesela benim hocam serce parmagın(bas parmak hariç) diger 3 parmaginin altına iyice sokup manyak gibi oynatıyodu.

bide bu işi en iyi yapanlar,parmakları en iyi olanlar yani virtüözlerin önerilerine bakmak lazım,tavsiye egzersizlerine bakmak lazım...

aslına bakarsanız cevabı çok kolay fakat yeniler için önemli bir sorun bu..ilk başlarda gerçekten parmakları açmak gerçekten zor hele hele bana en çok zor gelen serçe ile onun bir büyüğünü açmak olmuştu her neyse..bence eğitim vcd'leri al eğer bunun için para harcamak istemem diyorsan sık sık egzersiz yap..

ilk dört parmağını ilk dört perdeye yerleştir yavaş yavaş aşağıya yukarıya in çık daha sonra klavyede sağ tarafa doğru kay filan git gide faydasını göreceksindir..

Wishne_Churuu demiş ki:
aslına bakarsanız cevabı çok kolay fakat yeniler için önemli bir sorun bu..ilk başlarda gerçekten parmakları açmak gerçekten zor hele hele bana en çok zor gelen serçe ile onun bir büyüğünü açmak olmuştu her neyse..bence eğitim vcd'leri al eğer bunun için para harcamak istemem diyorsan sık sık egzersiz yap..

ilk dört parmağını ilk dört perdeye yerleştir yavaş yavaş aşağıya yukarıya in çık daha sonra klavyede sağ tarafa doğru kay filan git gide faydasını göreceksindir..

seni çok başlıkta takip ediyorum yenilere karşı bi garez'in var :D sağolun valla bende denicem.

Geri