Marshall Jcm2000 Dsl401

D

DarkAga

Forumda uzun bir arastirma yaptığım halde yeterli bilgiye ulaşamadım.Bazı arkadaşlar bazı açıklamalarda bulunmuş ama yeterli gelmedi bana bu yuzden yeni bir başlık açma ihyiyaci hissettim.
Öncelikle benim duşuncem bir ekipmani bir kere almak yani bu yuzden uzun sureli kullanabileceğim tamamen lambali bir anfi arıyorum.Fakat turkiyede fazla secenek we deneme şansı olmadığı için sizin de fikirlerinizi almak istedim.Gitarım Gibson Les Paul Standard.Çaldiğim müzik türü olarak da tek bir tür soyleyemeyeceğim ama söyle soyliyim guns n roses ratm metallica death iron maiden gibi gruplari çalmaktan hoşlaniorm. B yüzden alacağim amfiyle bu tip soundlar elde etmek istiyorum.
Elbete birebir sound alamyacağim farkındayim fakat en azindan bir pedal ile boost ettiğim zaman da beni tatmin edermi.Bu arada anfiyi daha cok ewde kullanmayi duşunuorm ama ayni zamanda ileride bar prorami gibi şeyler de oldugunda mikrofonlamayla beni idare etsin istiyorum. Sanirim 40w fazlasıyla yeterli bir seçim olur. Amfi hakkinda yorumlariniz ve varsa alternatif onerileriniz olursa sevinirim simdiden teşekkürler

abi anfi hakkında bilgim fazla diil ama 40w seni uçurur yani fazlasıyle yeterli barda filanda mikrofonlamaya gerek yok konsere bile yeter 40w(ama lambalı 40wattı tabi)

Söleyebilceğim, zamanında bende araştırdım az çok, amfi yaklaşık 22 kilo civarı ve 100 wattlık amfi boyutlarına sahip. Tabi 12 inchlik speakerlara sahip amfiler genelde yaklaşık boyutlara sahip olurlar. Ama demek istediğim, 40 watt neye göre 40 watt. Full lambalı bir amfi alacaksın, sağlam bir ton elde etmek için sesini bayağ bi açman gerekecek. Ev müstakil değilse, ona şuan için vereceğin paraya değeceğini sanmıyorum. Çünkü sesi kısık çalarken, o fiyatın karşılığını alamassın diye düşünüyorum. Diğer türlü bara götür, mikrofona gerek kalmayacaktır ;)

alan ve kullanan arkadaslar pek bi methediyorlar bu amfiyi.. Bar programını kaldırabilecek kadar güçlü olduğundan bahsediyorlardı.. Birde boyut ve ağırlık konusunda da arkadaşın dediği gibi 100 wattlık amfilerle boy ölçüşebilir.. :D

cevap yazan arkadaslara tesekkurler fakat benim bu amfi kakkında asil merak ettiğim şey versatil (sanırım cok yönlü diyebilirim)bir amfi olup olmadiği.Birde bu amfide power amp katında el84 ler var fakat diğer jmc2000 lerde el34 var. Sanirim bu değişikliği amfinin daha kolay ısınabilmesi için yapmışlar(Daha duşuk ses seviyesinde) ama bunun tona ne gibi bir etkisi olacağı hakkında yorum yapabilecek bi arkadaş varmı acaba?

cevap yazan arkadaslara tesekkurler fakat benim bu amfi kakkında asil merak ettiğim şey versatil (sanırım cok yönlü diyebilirim)bir amfi olup olmadiği.Birde bu amfide power amp katında el84 ler var fakat diğer jmc2000 lerde el34 var. Sanirim bu değişikliği amfinin daha kolay ısınabilmesi için yapmışlar(Daha duşuk ses seviyesinde) ama bunun tona ne gibi bir etkisi olacağı hakkında yorum yapabilecek bi arkadaş varmı acaba?

Zamanında benimde hayalimde bu amfi vardı :D. İstersen, music123 gibi sitelere bak. Orda amfiyi kullananların yorumları var. Bir sitede yorum yapanları, yaptığı müziğe kadar sınıflandırmışlar, ve farkettiğim nokta şu oldu, metalden bluesa tonu herkesi tatmin etmiş bir amfi. Beğenmeyenlerin sebebi ise yaşanan tube aksiliklerinden kaynaklanmaktaydı. el84 ve el34 için bir yorum yapamıyıcağım. Ama gene okuduğum yorumlardan sölüyorum, bileceğin üzere power katında 4, preamp katında 4, toplam 8 tube var. Ve amfinin biraz fazla ısındığından söz ediyorlardı. Belki el84 buna karşı geliştirilmiş bir çözümdür. Forum içinde bu amfiyi epiphone kullanıyordu yalnış hatırlamıyosam. Buralarda ise yardımına gelecektir :) .

Amfiyi beğenmesen bile lambalarını evi aydıtlatmada kullanabilirsin zaten :) Ben bunu bi müzik mağazasında denemiştim çok kötü esp bi gitardan bile çok janjanlı blues tonları vermişti. Cleanleri çok iyiydi. Distortionıda oldukça iyiydi

Geri