Kasatura (Thrash)-Ankara

abi insanmısınız siz ya:) nasıl bu kadar iyi olabiliyorsunuz hayret ettim valla harbi thrash metal işte ya bundan ötesi yok ki çok çok çok başarılar kasatura görüşmek üzere

leadx666 demiş ki:
abi insanmısınız siz ya:) nasıl bu kadar iyi olabiliyorsunuz hayret ettim valla harbi thrash metal işte ya bundan ötesi yok ki çok çok çok başarılar kasatura görüşmek üzere

Teşekkürler :) konserlerde görüşmek dileğiyle..

bu arada önceki sayfada kalan yazıyı bu sayfaya taşımakta fayda var

1.Cruel Killers (4:24)
2.Sacred Suicide (5:05)
3.Dictator (3:50)
4.Project Human (4:36)

Herkese Selamlar;

"EP" ' miz artık piyasada!! uzun bir bekleyişin ardından bu ay yani Ekim ayında çıkmış bulunmaktadır.Öncelikle kayıt ,mix&mastering aşamasında emeği geçen Uğur Bülent Aksoy ve Yiğit Yıldıza,Kapak tasarımında Murat Öztürk(Arcane) 'e ve her türlü yardımı için Egemen Limoncuoğlu'na teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ep'yi şu an için Onaon cafe,Ortadünya cafe,Yolcu in rock ve Porsuk giyim mağazasından edinebilirsiniz.Raven Records dağıtım için ülke çepaında,Ankara içi büyük mağazalar ve Müzik marketler dahilinde "Seyhan Müzik" ile görüşmelerini sürdürüyor.Bu arada EP'nin belirlenen fiyatı bandrollü olması ile birlikte 5 YTL 'dir.

Ayrıca şu an için bir yenilenme aşamasını atlatmış durumdayız.Öncelikli olarak logomuz değişmiştir ve yeni MySpace tasarımımız Online durumdadır.Tişörtlerimizde hazır durumdadır görmek veya almak isteyenler MySpace ' den inceleyebilirler.Çizim ve tasarımlar için Ravenwoods'tan Cihan Engin Ve Ozan Yıldırıma teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Bu ay içinde birde röportajımız gerçekleşti.Online bir dergi olan SiyahBeyaz dergisinin kasım ayı sayısında yer amış bulunmaktayız.Bu keyifli röportaj için de Egemen Limoncuoğluna sevgilerimizi sunuyoruz.
SiyahBeyaz dergisi için: www.siyahbeyazonline.com

Bundan sonrası için EP tanıtım konserleri ve yurt dışı planlarımız var bu haberleride buradan ve Myspace adresimizden takip edebilirsiniz.

Herkese Sevgiler&Saygılar
Kasatura
www.myspace.com/kasaturathrash

valla e mail ile gönderebilirseniz süper olur, ben geldiğimde alırım zaten :)

-Alcohollica- demiş ki:
sava demiş ki:
Ben nasıl edineceğim EP'yi?

Amerikaya postalamak biraz kasar ama senin için e-mail yoluyla göndermeyi düşünüyoruz yada zor olmuycaksa kargo ile :)
FyrkanThrash demiş ki:
EP'yi gördüm. Arkada ki şarkı isimlerinin yazılış fontu dışında oldukça sağlam olmuş. Gerçekten emeğinize değmiş henüz satın almadım ama. Bunun dışında birkaç eleştirim olacak arkadaşlar. :) MySpace sayfanızda değişime gidilmesi normal. Uluslararası olması için falan daha profesyonel olmuşta arkadaşlar yeni logoyu hiç beğenmedim. Eski sade daha güzeldi bence, onun üzerinden gidilebilirdi belki. Neyse, sizin bileceğiniz iş. :) Başarılar. ;)

Arkadaki fontun büyük olması göze çarpması bizim tercihimizdi ama beğenmemiş olabilirsin buna bişey diyemem furkancım.Bunun dışında logoya gelecek olursak eskisi direk fonttu ve daha ciddi ve tasarımsal bişey gerekiyordu ve yeni logo bizim içimize çok sindi ve profesyönel oldu seninde gözün alışır yakında;),yorumların için sağol ep yi en yakın zamanda tedarik edip dinlemen dileğiyle..

telecaster8 demiş ki:
başarılar beyler

ep yi bu hafta alıcam
darısı 1 şubatta bize

görüşmek üzere

EP'yi edindikten sonra müzikal yorumunu bekleriz:)
sizede başarılar diliyoruz
görüşmek üzere..

Henüz EP'nizi alamamış olsamda, mypsace deki şarkılarınızı dinledim, çok güzel çok başarılı şarkılar olmuş arkadaşlar. Kendinize özgün bir tarz yakalamışsınız, tebrik ediorm. Başarılar :)

Cruel Killers çok güzel bir şarkı. Çok fazla riff yok ama yazdığınız rifflerin hemen hemen hepsi çok güzel. Project Human biraz vasat bir şarkı gibi geldi. Biraz aceleyle yapılmış gibi bir izlenim yarattı bende. Sacred Suicide'da da bazı riffler çok güzel, bazıları da çok tipik thrash riffi gibi. Ama solo kısmı çok hoş olmuş o şarkıda. Bir Helstar havası aldım :) Dictator da Cruel Killers'la beraber EP'deki favorim ve EP'deki en güzel vokaller bu şarkıda olmuş. Sondaki riff de çok güzel ayrıca.

Sözleri çok anlamadım ama pek iyi değil gibi geldi bana. Üzerinde daha çok uğraşılabilir. Bir de vokal melodileri üzerinde biraz daha uğraşabilirseniz daha iyi olur. Genelde tekdüze gidiyor. Vokalin inişleri çıkışları bazı yerlerde çok güzel olmuş. Bir de müzik tarzıyla vokalin tarzı çok uyumlu değil gibi geldi bana. Müzik çok hızlı veya sert olmayan thrash gibi fakat vokaller o tarz müziğe göre çok sert.

Enstrümanlar genel olarak gayet iyi, çok güzel çalmışsınız. Yalnız sanki bir iki yerde davul metronomla tam uyumlu gitmemiş gibi geldi ama yanılıyor olabilirim. Bazı sololar gayet güzel olmuş daha önce de dediğim gibi.

Şimdilik söyleyeceklerim bunlar. Elinize sağlık gayet güzel olmuş :) Bence sözlere ve vokal melodilerine biraz daha zaman ayırın beste yaparken. Thrash yaparken çok farklı bir şeyler üretmek kolay değil ama siz yine de biraz daha özgün bir şeyler yapmaya çalışın ayriyetten.

l_55315ed1cc3d4cd5aa5fcd810d29485c.jpg

2005 senesinden beri yapılan ve cok ilgi gören Ankarock festivali 2008 yılında da seriyi bozmadan tekrarlanıyor.

Bu sene dördüncüsü düzenlenen Ankarock festivalinde yer alan gruplar belli oldu. Festivalde bu sene de türünün başarılı grupları sahne alıyor.

30 Kasım Pazar günü, If Performance Hall'da gerçekleşecek olan Ankarock 2008'de bu sene 7 tane grup yer alacaktır. Giriş ücreti ise sadece 6 YTL!!! Konser başlama saati 14.00

Festivalde bu sene yer alacak gruplar şu şekilde:

Self Torture: 3 adet yasal albümü bulunan grup, alışılmışın dışındaki hardcore tarzı ile dikkat çekiyor. Grubun son albümü 2006 yılında piyasaya çıktı. Günün son grubu olarak sahnede yer alacaklar. http://www.myspace.com/selftorture

Soulitary: Crossver tarzı müzik icra eden Soulitary 1999’da kuruldu. 1 kere Jack Daniels ve 2 kere de Roxy müzik yarışmalarının finalisti oldular. Sepultura, Soulfly gibi grupları sevenler için Soulitary izleme vakti... Tekrar sahnelere dönüyorlar... Uzun bir aradan sonra grubun ilk Ankara konserinde görüşmek üzere... http://www.myspace.com/soulitarytr

Burst Appeal: Daha önce birçok konserde yer alan grup, sert ve enerjik tarzları ile Death Metal'i seyirciye yaşatacak. Grup saat 18.00 gibi sahne alacak . http://www.myspace.com/burstappeal

Melatonin: Ankaralı heavy metal severlerin, bildikleri bir grup olan Melatonin, 1.5 senelik bir aradan sonra tekrar seyirciler ile buluşacak. Demolarının yanı sıra, yeni bestelerini ve Megadeth, Iron Maiden, Sentenced coverları da çalacaklar.
http://www.myspace.com/melatonintr

One More Lie: Isveç Death Metal / Metalcore tarzlari ile dogu ezgilerinin modern bir yaklasim ile birlestiren One More Lie günün 3. grubu olarak sahne alacak. Grup 2008 Mart ayinda, baslangiç EP’si “Chaos Reloaded”ı kaydetti. İsveç tarzı müziği seviyorsanız One More Lie, tam size göre... http://www.myspace.com/onemorelie

Kasatura: Thrash metalin, Ankaralı genç temsilcilerinin, kısa albümleri piyasaya çıktı. Thrash metalin kalesi Ankara’nın, yeni gözdeleri günün 2. grubu olarak sahne alacak. http://www.myspace.com/kasaturathrash

Mental Implant: Daha önce Nettlethrone’dan tanıdığımız Tankut tarafından kurulan Mental Implant agresif vokalleri Heavy-Thrash metal yapıyor. Teknik rifflerin üzerine, ustalıkla yazılmış vokal melodilerini dinlemek herkese keyif verecektir. Grup saat 14.30’da başlangıç grubu olarak sahnede olacaktır. http://www.myspace.com/mentalimplant

If Performance Hall : Tunus Cad. 14/A Kızılay - Ankara
Tarih: 30 Kasım Pazar
Başlangıç saati: 14.00
Giriş 6 YTL

Destekleyenler:
www.metaltr.net
www.hangibar.com
www.garaj.org
www.blackartturkey.com
www.studyo-d.com
Radyo Hacettepe 87.7
Radyo Odtü Sahne Arkası Programı

Arkadaşlar EP nizi dinledim. Elinize sağlık, çok iyi iş çıkarmışsınız :) Pazar günü if de dinleriz sizi umarım. Şimdiden başarılar;

Can / Kathastrophobia

Geri