Nem

emege saygı arkadaslar turkıyede bu tarzda müzik yapan başka grup yok ayrıca coldplay karikatürü degıl ıngılız rock dıyorlar bu tarza canım :) ( tabı bazıları sadece coldplay'i bildikleri için ingiliz rock ından)
başarılarınızn devamını dılıyorum:)

karikatür de sanat oldugundan saygı gösteriyorum arkadaşım... ama emin ol nem bile senin kadar komik bir karikatür değil. emeğe saygı eleman problemlerinden sonra türk rock cısının bitmez tükenmez söylevidir, nem için coldplay karikatürü derken bir tarz saptaması yapmamıştım nem için durum saptaması yapmıştım" ingiliz rock diyorlar bu tarza canım" talihsiz beyanatın konuya omurilik soğanınla yaklaştığını ispat ediyor.Arıca ona ingiliz rock denmez british rock denir, türkiye de british rock yapan bir gruba ihtiyaç mı var, british rock yapan zaten birsürü kaliteli grup var,british rock ı bırakın iskoç u irlandalısı ingilizi yapsın.Meselemiz turk rock yapamamaktan geçiyor zaten, forumun adı turkrock ama müzik british rock Buradan çıkartman gerken sonuç çocugum bu işler "canım" demekle olmuyor düşünmek gerekiyor bunun içinde bilmen gerekiyor.

fullmetaljacket demiş ki:
.Meselemiz turk rock yapamamaktan geçiyor zaten, forumun adı turkrock ama müzik british rock Buradan çıkartman gerken sonuç çocugum bu işler "canım" demekle olmuyor düşünmek gerekiyor bunun içinde bilmen gerekiyor.

Sen bir arka sayfaları dolaş kim var kim yok bir göz at ondan sonra...

NEM'i çok beğendim, bana da coldplay'i çağrıştırdı ama Coldplay fanı bir insan olarak bu beni çok mutlu etti... :) çok güzel ya,nem gibi gruplar artsın inşallah...

aslında coldplay on yargısını kafadan atmak lazım bence album cok guzel. dinlendirici. güneste yanlız ve nukleer kis sarkıları bence cok guzel. albumu alın ve ondan sonra elestri yapın haksızlık oluyor. baska turlerden benzer saundlar olunca kopya denmiyor ama rock muzik piyasasında benzer turler cıkınca hemen taklıt deniyor bende duyunca benzettim ama cold'dan daha iyi ve turkce

Albümü beğendim artık şu Coldplay muhabbetini de kessek fena olmayacak. Bunda herkes hemfikir ama bu aşağılanması gereken bir durum değil bilakis şarkılar güzel. TEbrikler

bu arada be nemi 1 nisan da balans da izleyebilen şanslılardanım :) izlemeyen arkadaşlara çok şey kaçırdıklarını söylemek isterim :) gerçi çok paraya mal oldu ama vallahi de billahi de değdi :))) inanılmaz büyülüler ve sahne de ne sakinler ne de hiper aktif... garip alışılmadık ve harika bir duruşları var... albümü severek dinliyordum ama bu ülkede bambaşka bir grup olduğunu sahnede izleyince çok daha iyi anladım.. umarım daha hesaplı yerlerde de çalarlar :)))))

bu arada be nemi 1 nisan da balans da izleyebilen şanslılardanım :) izlemeyen arkadaşlara çok şey kaçırdıklarını söylemek isterim :) gerçi çok paraya mal oldu ama vallahi de billahi de değdi :))) inanılmaz büyülüler ve sahne de ne sakinler ne de hiper aktif... garip alışılmadık ve harika bir duruşları var... albümü severek dinliyordum ama bu ülkede bambaşka bir grup olduğunu sahnede izleyince çok daha iyi anladım.. umarım daha hesaplı yerlerde de çalarlar :)))))

yaw nem size mi soracak biz neye benziyelim diye?
Adam britrock yapmak istemiş, yapmış. Olmuş mu, olmuş.. Coldplay e benzemicekler de kime benzicekler, daha iyi grup var sanki britrock yapan. En iyisiyle karşılaştırılıyosan bi işi ilk defa yaparken zaten tamamdır. Sanki herkes ilk albümünde sıfırdan özgün yepyeni bi tür yaratmak zorunda. Britrock sevmiosan da gidip başka şeyler dinle allah allah! Turkrock var işte barış akarsu kıraç fln onnarı dinle güzel arkadaşım.
Saçmasapan da konuşup komik duruma düşmeyin. başkasını ezmeye çalışarak kendimizi bişey zannetmeyelim.

kesinlikle katılıyorum... o adamın mantıgına gore pentagram a da gerek yok heavy metal de turkiye de dogmadı,ya da cilekes,dorian,manga hicbirinin yaptıgı muzik turkiye cıkıslı degil... amerikanlar,ingilizler nasıl olsa yapıyor bize ne gerek var diye dusunen bir zihniyetin yaptıgı yorumlar ne kadar dikkate alınmalı forumdaki arkadaslar karar versin... muzik evrenseldir... bence nem cok basarılı ozellikle soz yazma konusunda....

sarildim kendine parçasi benim favorim,
Ilk dinledigimde pek isinamadim ama dinledikçe gûzellesiyor
Coldplay'i pek sevmem ama nem daha iyi benim için

argoliar :

yaw nem size mi soracak biz neye benziyelim diye?
En iyisiyle karşılaştırılıyosan bi işi ilk defa yaparken zaten tamamdır
chris_cornell
:
o adamın mantıgına gore pentagram a da gerek yok heavy metal de turkiye de dogmadı
kesinlikle katılıyor bu cevaplar için sizi tebrik ediyorum
hacettepe için üzüldük umarım hacettepede birlikte oluruz ve tanışma fırsatı elde ederiz

eleştirilerimizi guruplara birşey kazandıbilecek niteliklerde yaparsak sanırım forumlar daha çok amaca hizmet edecek :D:D
..........................................................................
27 28 nisan hacettepe 2.rock şenliği bekleriz efenim herkesi izleyiniz beğeniniz gelişmeleri dream yüxexesten gazetelerin ankara eklerinden takip edebilirsiniz eğlenicez :D:D

Biraz soğukkanlılık biraz kendi halindelik ve iç rahatlatıcılık
hissediyorum Nem'de..Sert değiller ve bu tarzlarını da
değiştirmicekler sanırım.Bence iyiler;) Bi programda
"müziğimizi sadece kendimiz için yapıyoruz ünlü
olmak ya da şu bu sebeplerden değil o yüzden bu 'kendine
dönüklük' hissedilmiş olabilir..Müzik yaparken içimize
dönüyoruz ve orda herşey kopuyor ..."gibi şeyler söyleyip
beni etkileyen grup.Ayrıca grup elemanlarından biri dinlediği
gruplar için "travis ten çıkarım norah jones'a kadar yolu war"
demişti bu çokseslilik hoşuma gitti,iyi bir özellik olduğunu düşünüyorum..=)

fullmetaljacket demiş ki:
coldplay karikatürü
Normal şartlarda "hakaret" içerdiğinden düzeltmek gerekirdi farkındasınızdır umarım. Coldplay’e grubun benzerliğini daha kibar bir dille yapmanız sizce daha mantık halinde bir olay değil mi merak ediyorum? Nem grubu yaptığı müzikle gelmişler ve bu emeklerine “karikatür” olarak nitelendirmek, Nem’e değil kendimize saygımız veya saygısızlığımızdır. Eğer eleştirilerimizi sırf kötülemek amacında mesajlara yansıtıyorsak; çok yazık derim. Eleştiri bizim bu sitede uyguladığımız tavrıyla yapıcı olma ve ya sadece kötülemek için yazmak değildir. Bunu bilerek yazışmalarımıza devam edelim lütfen.