Amatör gruplarda ilk nükseden problemler

Selam, ben lise bir öğrencisiyim, benle aynı yaşta iki en iyi arkadaşımla küçük de olsa bir adım atmış bulunmaktayız müzik işine. Kendi alemimizde şarkılar çalışıp beraber çalıyoruz ama birtakım problemler baş göstermeye başlıyor. Misal; grup elemanlarından biri işi kaale almıyor çalışmıyor, biri kendisine kolay olan şarkıyı çalışın diyor ve bizim için zor oluşuyla ilgilenmiyor, ben bazen kendimi çok yavaş ilerliyor gibi hissediyorum çalışmama rağmen. Buralardan geçmiş arkadaşlardan öneriler almak, onların da ilk zamanlarında ortaya çıkan problemlerini ve çözümlerini duymak istiyorum...

sana uymuyorsa ve illaki bi tarzada takılı kalmayın muzik dunyasında bir çok tarz var kendinize uygun bişeylar bulun ne bileyim işte ,grub kurmak ve muzik yapmak kolay değil

Ben Isparta/Eğirdirde okuyorum; küçücük yerde elektro, elektro akustik, bas gitar ve bateri çalan arkadaşımız ve solistimiz var; başlayalı yaklaşık 3 ay oldu artık geceli gündüzlü ders aralarında çalıyoruz çalışıyoruz; başta pek altarnatif bir grup olmasakta yavaş yavaş yüzümü o yöne döndürdük... Sorun 2 şerli olarak farklı müzik tarzlarını dinlememiz; yeterli imkan olmaması; ve bateristin sonradan gelişmesi, yani beraber öğrendik bateri çalmayı ve şimdi biraz bıkkınlık var grupta hergün çalışmak ; belli bir yere gelebilmek beklentileri karşılayabilmek büyük sorun; hele bir de grubunuzda müzikten anlamayan birisi varsa ve ahkam kesiyosa( allahtan bizim grupta yok) işin iyice zor demektir... Bence belli parçaları çıkarın ve bunlara çalışmamız lazım diyip oturun çalışın, kimse zor demesin defalarca deneyin bunu ve bıkmamaya özen gösterin... Birbirinize sorunlarınızı açıkça söyleyin yok şu kırılır bu üzülür derseniz sonunda bir yerden patlak verir bu... Yavaşta olsa ilerlemek güzeldir devam et derim; yani bırakıp gitmek en kolayı... Belli bir dönemi atlattıktan sonra yeni parçalar rahatlıkla çıkmaya başlayacaktır...(çok uzattım kusura bakma)

Hadi kolay gelsin

Geri