Digitech Rp255 Ses Sorunu Yardım Lütfen

K

kubixsoft

Merhaba arkadaşlar

yaklaşık 4 aydır kullandığım digitech rp255 çok ilginç bir şekilde bozuldu. Bu şekilde bir arızayı tecrübe etmiş veya önerisi olan veya tamir ettirebileceğim bi yer varsa yardımcı olurlarsa sevinirim

olay şu ki
Amatör bir stüdyomuz var orda kayıt yaparken bir outputu mixere diğerini ise amfiye taktım daha sonra bir daha ses alamadım pedaldan ama ilginç olan şu ki org a bağlıyorum ses geliyor ama gitara bağladığımda ses gelmiyor elektrikçiye götürdük(daha önce bizim amfileri yapan elektrikçiye) o da yapamadı makineye reset attım fayda etmedi yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar teşekkürler

Ya gitar bozulduysa eheh. yıllardır digitech kullanırım hiç böyle bir sorunum olmadı. Her bir ayarını bilirim sorarsan yardımcı olabilirim fakat dediğim gibi, hiç bozulma olmadı. Çok eskiyince tuşlar basmıyor açıp temizliyordum o kadar.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gitar arkadaşımın aynı model olan prosesöründe çalışıyor ayrıca amfilerdede çalışıyor.

ilginç bir şekilde çözmüş bulunmaktayım :D

Gitardan çıkan jackı Input girişine takıyorum
Left outputa taktığım jackı arkadaki floydrose yaylarının arasına sıkıştrıyorum çalışıyor

amfiyle kullandığımda
- Gitarı inputa bağlıyorum
- left outputunu kullandığım amfiye
- gitarın floydrose yaylarının arasına sıkıştırdığım jackı kullanmadığım bozuk amfinin cd/line girişine takıyorum

bilgisayarla kullandığımda
- Gitarı inputa bağlıyorum
- gitarın floydrose yaylarının arasına sıkıştırdığım jackı left outputuna bağlıyorum
- ve kulaklık çıkışını bilgisayara bağlıyorum

ama şöyle bir sorunum oluyor sanırım gitarın jack girişinde bir problem var az ses geliyor sanırım gain çok düşük geliyor bana normalde sert ton overdrivea dönmüş gibi prosesörden yükselttiğimdede feedback yapıyor. aşırı derecede saçmalıklarla uğraşmaktayım şu an :D

Geri