Fender Telecaster ve overdrive

KaRaBaSH demiş ki:
Ayrıca, gitar siparişimi verdim, hala overdrive pedal konusunda kararsızım, biraz daha fikir alırsam iyi olacak, çok memnun olacağım.
teşekkürler.

Selam,

Senin adına sevindim. Yüksel usta'nın yaptığı bir tele'yi çalmıştım. Maple üzerine daha figürlü bir maple yapıştırılmış bir sapı vardı. Gayet güzeldi. Ancak gövde boyası hakkında aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Tabii usata ile ilgili yorum yapmak yanlış olur. Gitarı yaptıran kişinin ne istediğni bilemiyoruz tabii. Ancak gövde formu ve sap güzeldi. Gitar bittikten sonra resimlerini asarsın heralde. :D Ancak gitar yapılırken ustaya arada uğrar ve fotoğraflar çekip buraya asarsan daha bilgilendirici olur sanırım.

stratman demiş ki:
KaRaBaSH demiş ki:
Ayrıca, gitar siparişimi verdim, hala overdrive pedal konusunda kararsızım, biraz daha fikir alırsam iyi olacak, çok memnun olacağım.
teşekkürler.

Selam,

Senin adına sevindim. Yüksel usta'nın yaptığı bir tele'yi çalmıştım. Maple üzerine daha figürlü bir maple yapıştırılmış bir sapı vardı. Gayet güzeldi. Ancak gövde boyası hakkında aynı şeyleri söyleyemeyeceğim. Tabii usata ile ilgili yorum yapmak yanlış olur. Gitarı yaptıran kişinin ne istediğni bilemiyoruz tabii. Ancak gövde formu ve sap güzeldi. Gitar bittikten sonra resimlerini asarsın heralde. :D Ancak gitar yapılırken ustaya arada uğrar ve fotoğraflar çekip buraya asarsan daha bilgilendirici olur sanırım.

teşekkür ederim. bakalım, göreceğiz gitar bitince. naturel olacak kendisi :) yalnız pickguard rengi konusunda kararsız kaldım, şu anda metal pickguard -otobüs tabanı gibi bir malzeme :p- den yaptırmayı düşünüyorum, ama sizin fikirlerinizi de almak isterim.
bir de, ts-7 alayım mı tubescreamer olarak, iyi midir? çünkü ts 9 ve ts 9dx modelleri de var.
evet, cevaplarınızı bekliyorum.

ts-7 biraz dandik yaw bence ya ts-9 yada ts-808 al...pickguarda gelince yapma abi naaptın telecastera metal pickguard mı olur bence naturel olcaksa siyah iyi gider;)

dandik derken ne gibi bir eksiği var, tam olarak söyler misin? bir de metal pickguardı siyaha boyasak nasıl olur acaba benim alete?

yani dandik derken ts-9 ve ts-808 e gore dandik yoksa iidir ama bunlar daa ust modeller bende pek fazla bilmiyorum ama tawsiyem ts-808 çok iyidir biara wardı bende ondan soylyorm..pickguard konusundada illa parlak bişiyler istiyorm diyosan sen bilirsin ama bence beyaz weya siyah iyidir ya;)

Metal pickguard olayına denemeden girme bence. Sonuçta metal ile mıknatıs ( manyetik) etkileşime girebiliyor ve tonda değişmeler yaşayabilirsin. Gitar naturel ise siyah pickguard bence de çok güzel durur ( ya da tortoise shell) ...

ts7 güzel bir pedal. ts9 ve 808 ile başta çiplerinde ve diğer komponentleri olmak üzere farklılıklar var ama bu farklar hakkında bence ts9/808 ile karşılaştırdığında ( 9 ve 808'i referans kabul edersen tabii) yorum yapılabilir. Yoksa kendi başına değerlendirildiğinde gayet güzel pedal. bu arada ts9/808 manyaklığını anlayabilmiş değilim. Bence bütün suç Stevie Ray Vaughan'ın:)..o kullanmasaydı bak bakalım ts9 ve 808 reissue edilir miydi?? Kapitalizm işte:))

Şu anda forumda 2 tane ts7 satılık olması lazım..Birini hokuspokus satıyordu diğerini hatırlamıyorum. hokus güvenilir bir arkadaştır. Bir konuş istersen.

Pickguard konusunda, kesinlikle pan-pan haklı. Bence de kesinlikle siyah bir pickguard taktırmalısın, bütün telecasterlarda çok iyi durur, hele ki sen natural boy yaptırıyorsun. Görünüm olarak tam bir 52 re-issue olabilir gitarın siyah pickguard ile.

Tubescreamer konusunda başka bir başlığa da ts-7 ve ts-9 karşılaştırması yazmıştım. Buraya da ekleyeyim. ;)
Oradakilerin hepsi senin için de geçerli.

silent_guitar demiş ki:
KaRaBaSH demiş ki:
ibanez tubescreamer ts-7 almaya değer mi? ts 9 a göre + sı var mıdır, - leri nelerdir?
Ts-7 de, ts-9 da çok iki analog pedaldır. Şu an için konuşacak olursak ts-9'un fiyatları çok uygun, tabiiki ts-7 daha ucuz ama ts-9 bu aralar kampanyada olduğu için elindeki paraya biraz daha ekleme yaparak alabilirsin. Ts-7lerde "hot" ve "ts-9" olmak üzere iki seçenek var ayarlayabileceğin. "Hot" modu adından anlaşılacağı gibi daha sıcak tonlara sahip olmanı sağlıyor ve daha çok yumuşak tarz müziklere gidiyor. "Ts-9" modu ise biraz daha drivelı, biraz daha crunch tonları olarak kulağımıza çarpıyor. Bende ts-9 var bu zamana kadar en iyi pedal olarak görüyorum onu. Tabii senin de her iki pedalı denemen ve duyman gerekir. ;)

Sevgiler...

hokuspokusun ts-7'si satıldı. Alan çocuk da daha üzerinden 1 hafta geçmeden pedalı satılığa çıkardı. Yani alım-satımdaki ts7, aslında hokuspokusun eski pedalı ve hokuspokustan daha ucuza satıyor :)

bnce spr usta

bence yuksel usta spr ıscılıkle calısıyo dagınık olabılır ama werdıgınız seylerı zararla almanız bıraz garıp hıc basıma gelmedı
:D

abi gitarın şimdiden hayırlı olsun:) bencede ts-808(galiba 808 di tam hatırlayamadım :roll: ) iyiydi denemiştim birinde. ama pek yorum yapmıyım ben tam bilmiyorum çünkü :)

American Fender Special Series Tele-Sonic Telecaster'dan sonra yakın bir zamanda 52 re-issue telecaster'ım oluyor inşallah. :D Denenebilecek bütün overdrive pedallarla deneyip, düşüncelerimi sizlerle paylaşacağım. ;)

Sevgiler...

eski başlığı up yapmak gibi oldu ama yüksel usta ile ilgili bu başlık uygun olur dedim, cumartesi gitarı bıraktım akşama gel al dedi gittiğimde kapatmıştı pazar günleri açık mı dükkanı?

Geri