Yngwie Malmsteen Ekipmanı

Çok doğru bir konuya değinmişsin jacksonke1,benimde forumda en çok dikkatimi çeken konulardan biriydi bu,özellikle hevesli arkadaşların hevesini köreltmekten başka birşeye yaramıyor bu tip davranışlar.Malmsteen'in setup'ını toplamak için Malmsteen seviyesinde gitar çalmak gereklidir diye bir kaide yok veya bir başka gitaristin...

malmsteen başlığında bu konular uzun uzun tartışılmıştı konu nerelere gitmiş :D malmsteen tonu olan başlık savaş alanına dönmüş :D bu arada ben 15 senedir gitar çalıyorum hepnizden iyiyim :D son haftalarda forumda bu muhabbet popüler oldu :D

halilpazarlama demiş ki:
malmsteen başlığında bu konular uzun uzun tartışılmıştı konu nerelere gitmiş :D malmsteen tonu olan başlık savaş alanına dönmüş :D bu arada ben 15 senedir gitar çalıyorum hepnizden iyiyim :D son haftalarda forumda bu muhabbet popüler oldu :D
Her 15 sene calan iyi olsaydı zaten, Dünya virtuoz den gecilmezdi dimi :D

yani ben kayınpederden iyi çalıyorum kardeşimde benden iyi çalıyor demekki zaman herşey için ölçüt değilmiş. tabi güzel çalmakta göreceli bir kavram. sadece insanların kendilerini etrafındakilerle kıyaslaması bana komik geliyor. insanın etrafında kendinden iyi müzisyenler olması iyi birşey ayrıca bol bol bedava ders olanağı demektir bu :D

halilpazarlama demiş ki:
yani ben kayınpederden iyi çalıyorum kardeşimde benden iyi çalıyor demekki zaman herşey için ölçüt değilmiş. tabi güzel çalmakta göreceli bir kavram. sadece insanların kendilerini etrafındakilerle kıyaslaması bana komik geliyor. insanın etrafında kendinden iyi müzisyenler olması iyi birşey ayrıca bol bol bedava ders olanağı demektir bu :D

bir de yeni yeni şöyle şeyler duyuyorum ki söylemeden edemeyeceğim

"benim yaptıgım muzik daha sert , hemde en sert'inden , senin muzigin çok soft vs.vs."

bunlarda gülünç yahu

jacksonke1 demiş ki:
O muhabbetlere direk gülüp gecceksin abi, olgun adamın sarf edecegi şeyler değil onlar :)

çok doğru diyorsun abi :) evet konumuz malmsteen , bir şey soracagım yahu bu cem köksal in gitarında dimarzio YJM yokmuş biliyormuydunuz ...

ekipmanları hakkında mail atmama ragmen cevap alamadım ya , o manyetikler olmadan da o sound alınabiliyor demekki merak ettim gerçekten

dimeisgod demiş ki:
jacksonke1 demiş ki:
O muhabbetlere direk gülüp gecceksin abi, olgun adamın sarf edecegi şeyler değil onlar :)

çok doğru diyorsun abi :) evet konumuz malmsteen , bir şey soracagım yahu bu cem köksal in gitarında dimarzio YJM yokmuş biliyormuydunuz ...

ekipmanları hakkında mail atmama ragmen cevap alamadım ya , o manyetikler olmadan da o sound alınabiliyor demekki merak ettim gerçekten
cem köksalın soundu malmsteen sonundun boostersız hali gibi yani yakalanamayacak bir sound değil.standart bir fender alltube bir marshall bu sounda rahat rahat yaklaştırır adamı.malmsteenın bendlerde hissedilen karakteristik tonu cem köksalınkinden çok daha farklı.
bu farkı hissetmek istiyorsanız bir cem köksal şarkısından sonra malmsteenın child in time coverını dinleyin.arada dağlar kadar fark olduğunu hissedeceksiniz.

Bence Cem Köksalın gitar tonu ile Malmsteen ınki farklı, tabi Cem abimizde armonik minor tarzı şeyler yaptıgı icin, sanki gitar tonuda aynıymış gibi hissediyor olabilirsin dikkat et dimeisgod :) ton karakterleri bence farklı baya ikisinin. Bariz hemde.

dimeisgod demiş ki:
jacksonke1 demiş ki:

Dimarzio YJM kullanıyor,emin olabilirsin.Fakat son albüm için setup değişikliği yapmış olabilir.. ;)

JohannMalmsteen demiş ki:
dimeisgod demiş ki:
jacksonke1 demiş ki:

Dimarzio YJM kullanıyor,emin olabilirsin.Fakat son albüm için setup değişikliği yapmış olabilir.. ;)

son albümünde ne kullandıgını bilmiyorum fakat su sunburst amerikan ında dimarziolar var fekat kesinlikle yjm değil sitesinde yazıyordu manyetikleri hakkında bilgi ve bend lerinin benzerligi için ;

youtube dan yenimelek teki earthquake i dinlemenizi öneririm o gitarla ( yjm olmadan ) o bendlerin cok benzeri cıkıyor tabi bunu analog delay e baglıyor ( bir roportajında ) fakat ne kadar dogrudur bilemeyecegim

başlık farklı konularla dolmuş.Konu malmsteen'se scallope kalvye kullanan varsa buraya avantajını ve dejavantajını yazabilir mi.sweep picking tekniği için daha kolay olduğunu okumuştum ama bir başka yerde de çalımının oldukça zor olduğunu okudum.Bu konuda bilgisini paylaşabilecek olan var mıdır?

Geri