Cort marka custom gitar yaptıralım

Manyetik sorun değil..İsteyen istediğini taktırır sonra...Benim fikrim...Seymour duncan SH-13 güzel olur bridge e....EEE yaptırmıyor muyuz bekliyorum...haber verin....Sabırsızlandım?!:D

Ben şöyle yazayım özellikleri onaylayıp almak isteyen söylesin:

Tip olarak Katana Kx1 kasa 7 telli.

Gövde: Maun

Sap: Maun

Birleştirme: Set-Neck

Klavye: Abanoz

Fretler: 24 Large

Manyetikler: Mighty Mite

Kulaklar: Sperzel Trim-Lok Black Satin veya Grover

Köprü: TonePros, string thru

Renk: Siyah parlak veya Saten de olabilir.

Inlaylere birlikte karar verilebilir.

Hardware: Gümüş veya siyah

Dizayn olarak Katan gibi de olabilir veya EVL-K6 nın 7 tellisi, TonePros köprülüsü ve mightymite manyetiklisi de olabilir.

schecter içinde ukte kalmış rastansaga =)

şaka bir yana evl k6 renginde olursa kendisi ve hardware i çok güzel olur.

inlaylerde jackson stili sharktooth olsun =)

maliyeti kaça gelir,400-500 dolara alabiliyorsak direk girerim.gerçi 500 ü geçer gibime geliyor ama corta bağlı =)

şu an param olmadığı için giremicem işe ama bir önerim var manyetik konusunda :) bence Mighty Mite dense duncan olması daha iyi olur. çünkü herkes farklı manyetik isteyecek ve çoğu kişi aldıktan sonra değiştirecek. eğer duncan olursa ve yine değiştirmek isteyen olursa elindeki stock manyetikler duncan olduğu için bu iş çok az bir fiyata hallolacak -malum ikinci elleri de iyi para. ama bilmiyorum belki Mighty Mite ları da iyi fiyata elden çıkarabilirsiniz? :roll:

OK dir...Süper olur..Renk siyah olsun parlak yalnız..Hardware siyah,Kulaklar black satin olabilir...Hiç farketmez bana maun ve abanoz klavye olduktan sonra...:D..Tone pros köprü de hoş olur...

Tamamdır, kaldı 4 kişi. Ben diyorum ki EVL-K7 Turkish Edition olsun ve 7 telli olsun. Floyd-Rose yerine TonePros köprü olsun.

Tüm inlay ler evl serisi ile aynı olsun ancak pentagramların yanında birleşik birer hilal(ay) da olsun böylece hepsi ay yıldız olmuş olur ;)

Ağaç olarak ta bence tümü maun olsun. Finish ve hardware olarak ta EVL-K6 ile aynı olsun çünkü o gitar mükemmel ötesi hardware ve finish olara. Görseniz siz de hak verirdiniz.

Klavye zaten abanoz olsun EVL deki gibi. Ama bence manyetikler Mighty Mite olsun çünkü bazıları gerçekten süper oluyor, kaldı ki daha önce Viva7 de kullanılmış olan 7 tel versiyon Mighty mite lar çok övülüyor. bence onlarda olsun. Hem maaliyet düşer, hem de beğenen değiştirmez, beğenmeyen ise istediği markanın istediği modelini takar. Yani 200$ fazla olacağına eksik olsun, sonra isteyen o para ile istediği manyetiği taktırsın. Çünkü şimdi birisi EMG707 isteyecek birisi invader öbürü JB boşverelim bence. Mighty Mite olsun.

Evet son 4 kişiyi alalım ve siparişimizi verelim. :D

Floyd-rosesuz alcak 6 kişi zor bulursunuz biraz bence. Bi floyd rose sevdasıdır gidiyor millette çünkü. Sadece 12. perdede inlay olsa bide daha hoş olur gibi. Pentagram hilal pek gitmez gibi geldi.
Ya da floyd rosedan kısılıp manyetiğe gidilebilir.

Ha ben alcak olsam floyd rosesuz çok cazip olurdu banada valla. Tahmini fiyat ne olucak ?

Ya aslında floyd-rose hoş bişey değil. Akord-el değiştirme sustain ve tondan yeme akord kaçırma gibi problemler doğuruyor. Fikir ise hoş, sadece 12. perde de olabilir tabi. Önemli olan herkesin işte böyle fikirlerini belirtmesi. Tahmini fiyat, var olan Cort modellerinden fazla farklı olmaz bence ama Barış abi soracakmış. Yeter ki 4 kişi daha çıksın. Ondan sonra istenilse de bulunmaz artık zaten bu fırsat.

Manyetik olayı bahsettiğim gibi herkes başka birşey ister. Bence manyetikler stok olsun, bu fiyatı büyük ölçüde azaltır. Ondan sonra isteyen değiştirmez manyetiği, isteyen Duncan SH-bilmemkaç taktırır, isteyen EMG, isteyen Dimarzio. mesela atıyorumstok manyetikle 500$ olacağına duncan lar ile 700$ olsa ve bunlar mesela JB ile '59 olsa ve ben bunları beğenmesem invader veya EMG veya Dimarzio istesem boşuna para vermiş olacağım. Kaldı ki ben aldığımda(inşallah) büyük ihtimalle değiştirmem manyetikleri, çünkü ben çoğu mighty yi çok beğeniyorum. Örneğin bir MMLP yi hiçbir başka manyetikle değişmem.

normalde 500 dolar oalcaksa duncanla 700 dolar olmaz.çünkü o manyetiklerin perakande satış fiyatı 70 doalr zaten.öyle eklesen bile 140 dolar eklenir.ki onlar toptan aldıkları için daha ucuza alıyorlar.yani manyetiklerin toplam fiyatından daha az birşey eklenir.

benden de size fikir;

katana serisi şeklinde superstrat kasa olsun,
full maun,abanoz klavye olsun,
neck,headstock full binding'li,gövde double binding'li olsun,
orijinal tonepros olsun(stop tailpiece de olsun),
neck-thru yada ultra access'li set-neck olsun,
sperzel trim-lock tuners olsun,
24 jumbo fret olsun,
tüm hardware siyah olsun,rengi siyah olmasın(farklı bi renk olsun)
1-12 arası inlay ay-yıldız,13-24 arası rastansaga'nn fotografı olsun(ya da silüeti) :D
manyetiğe karışmam zevk meselesi...

ben alıcak olsaydım böyle bişey isterdim heralde...

edit:inlay three of life gibi bütün klavye boyunca uzanan temalı bişey de olabilir...ya da gövde grafik desenli olabilir...

(bu biraz pahalı olur gibi) :D

arkadaşlar manyetik yüzünden kavga etmeyin bence.çünkü çok fazla seçeneğiniz yok.her markanın sadece bi tane 7 telli modeli var bildiğim kadarı ile.en azından dimarzionun ve emg nin öyle.yani topu topu 3-4 mayetik var taktırabileceğiniz.aktif istiyosanız emg olsun.yoksa mightymitr olsun bence.gitar olarakta katana kasa ve 7 telli olsun headshock bindingli olsun.gitarın önü flame maple kalpı olsun mavi olsun.arkadaları ise ağacın görünebileceği şeffaf bi boyadan olsun.klavye abanoz olsun.inlay özel bişey olsun öyle ay yıldız milli takım forması gibi olmasın bence.:D (kimse yanlış anlamasın cümleyi) tonpros köprülü olsun.trim lock tunerlı olsun.gayet şık olur yani böyle.daha bu hafta içi bi tane KX1F aldım.bu başlık 1-2 gün önce açılmış olsaydı bende sizle birlikte yaptırırdım bu gitardan ama artık size hayırlı olsun diyelim napalım.İnşallah istediğiniz gibi bişey çıkar.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Yok mu yaw hadi 4 kişi lazım...(ben floyd-rose olayını istemiyorum yalnız :D bıktım artık..)Almak isteyen desin gerisine karar veririz kolaydan...Bir floyd-rose sevdası gidiyo dur bakalım nereye:D...

lic_x demiş ki:
Yok mu yaw hadi 4 kişi lazım...(ben floyd-rose olayını istemiyorum yalnız :D bıktım artık..)Almak isteyen desin gerisine karar veririz kolaydan...Bir floyd-rose sevdası gidiyo dur bakalım nereye:D...

Eğer Stage Müzikle konuşursanız size 6 tane floydlu, 6 tane floydsuz ya da 6 tane normal headstock 6 tane reverse headstock gibi seçenekler sunacaklardır bunları yapıyolar çünkü, yaptırcağınız 12 gitarın 12si de aynı olmak zorundadeğil tam olarak bildiğim kadarıyla...

Haydee ben anlamıyom bu milleti...Cort cort diye yırtınıyorlar ellerine böyle şans geçmiş okumuyorlar bile...Garip gerçekten garip.........

Üslubum birilerine batarsa özel mesajdan iletebilirler boşuna kirlilik yapmayalım!!!...

Geri