Kolpa

Dün gece Taksim/ Pulp'ta izledik, dinledik ancak ara verdikten sonra uzun bir süre çıkmadılar biz de kaçtık ordan, Pulp'ın çok küçük bir yer olmasından dolayı... herneyse..

Normal bir amatör grup ancak In The Shadows çaldılar o yönden sevmedim kendilerini. Kanımca vasatlar..

sahneden indilermi zaten cıkmak bilmio bunlar ben biliyorum hepsini tanıyorum bide playlist sınırlı gibime gelio yeni biseyler yok uzun zamandır neyse yınede basarılısınız basarılar

Bu adamlar hayatımda geçirdiğim en kıl gecelerden birini geçirmeme sebep oldu. Hayatımda bu kadar gıcık edici bir repertuarla daha karşılaşmadım. Şimdi niye gittin madem?? diyeceksiniz , bir kaç sitede deli gibi r.a.t.m cover ı yapıyorlar diye yazılar okuduk. Bir anlık gazla ulan şu rage i bide canlı dinleyelim diye gittim. Gittiğime gideceğme pişman oldum. Rage falanda çalmadılar zaten. Hele ki in the shadows çaldıklarını görünce bir an önce orayı terk etmek istedim.

Ayrıca bu kadar kalitesiz bir seyirci kitlesiylede karşılaştığmı hatırlamıyorum . Hele ki hemen önümde ossuruk sesimle dans etmeye kalkacak ip..e kılıklı bir adam vardı ki aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor. Belkide sırf o geceye özel bir durumdu ama acaip nem kaptım.

Ama yiğidi öldür hakkını yeme demişler davulcuları ile smoke on the water ın solosunu atan gitarist bayaa iyiydi. Bence ya o iki eleman kendilerine yeni bir grup bulsun yada repertuarı kökten kazıyıp değiştirsinler. Başka türlü sadece bar grubu olmaktan asla kurtulamazlar.

Her ne kadar bir ankara grubunun solisti olsam da Mader isimli arkadasın yazdıkları gercekten cok rahatsız edici. Ozellikle de Kolpa'nın gitaristlerine iş onermesi hem rahatsız edici hem de komik.Eger bunu yazan bir menajer veya produktor ise bize de bişeler onerin de ogrenelim ve uygulayalım. Ayrıca bir mekanın icindekileri de kapıda gitarist ve ya davulcu secmiyor ki... Neden bu kadar gec bir cevap oldu diyeceksiniz ki daha yeni okudum. Lutfen daha yapıcı elestiriler...

FunkAlaTurka demiş ki:
Her ne kadar bir ankara grubunun solisti olsam da Mader isimli arkadasın yazdıkları gercekten cok rahatsız edici. Ozellikle de Kolpa'nın gitaristlerine iş onermesi hem rahatsız edici hem de komik.Eger bunu yazan bir menajer veya produktor ise bize de bişeler onerin de ogrenelim ve uygulayalım. Ayrıca bir mekanın icindekileri de kapıda gitarist ve ya davulcu secmiyor ki... Neden bu kadar gec bir cevap oldu diyeceksiniz ki daha yeni okudum. Lutfen daha yapıcı elestiriler...

Bu nedir abi lafları nerenizden anlıyosunuz?? Ben prodükör veya herhangi bir müzik şirketiyle çalışan bir adam değilim. Zaten iş teklifinde falanda bulunduğum yok bir kere daha oku istersen. Ayrıca seyircinin kalitesizliğinin elbetteki grupla alakası yok , ben sadece bir kolpa konserinde yaşanan hadiselerden bahsettim.

Benim tek dikkat ettiğim olay repertuarın ne kadar rezalet olduğuydu. Ki aslında bir kere daha düşününce seyircinin kalitesizliğinin repertuarla alakası olduğu söylenebilir. Koskoca repertuarda dinlenmeye tek değecek şarkılar smoke on the water ve plug in babyiydi. Zaten plug in baby de vokalin sesi gitmemiş. Eğer ki bu adamlar hep mor ve ötesi ve rasmus gibi gruplar çalarlarsa o akşamki seyirci kitlesi kolpa grubunun vazgeçilmez i olur.. Bu nedenle gitarist ve davulcu da bu ortamda çürüyor gibi bişey oluyor. Neyse yazık diyelim.

pek sıkı geliyor bu adamlar

şahane parçaları var

ayrıca gayet eğlenceli performansları var. Gittik yerinde izledik. Playlistleri de bir o kadar yerinde.

Uyumayalım lütfen.

daha dün izledim kolpa'yı, ben hiç rock müzik eşliğinde böyle dans edeceğimi sanmazdım, müthiş bir enerjileri var, 2 vokal olması yorgunluğu engelleyip vokal kalitesinin düşmemesini sağlıyor, ayrıca ortadaki vokal (barış'tı galiba adı) oldukça iyi muse söylüyor ve insana enerji veren bir sesi var. dün onlarla çıkan davulcu -davulcu değişiyormuş galiba ara sıra- da çok iyiydi.
ve bar ortamına uygun bir playlistleri var. her 10 şarkının 8i hareketli ve güzel, hit parçalar.
gerçekten çok beğendim, değdi izlediğime..

Grup hakkında biraz bilgi vereyim sizlere. ;)

sol.jpg

kolpa_skrpinari.jpg

Kolpa, taa ortaokuldan arkadaş olan Bora Yeter
ve Dinçer Çetin tarafından Kasım 2003'de kurulmuştur.
Barış Yurtçu'nun da gruba katılımıyla son halini almıştır.

Kolpa, yalan-dolan-dalavere anlamında olup aslen
italyanca kökenli bir kelimedir.

ilk olarak cuma günleri Cafe Guitar'da çalmaya baslayan Kolpa uzun bir süredir AltKemancı, OldCity, Pulp, Doors Park, Resimli Bar ve Bronx gibi barlarda sahne almaktadir.

baris.jpg
dincer.jpg
bora.jpg

Konser ve parti organizasyonları için:
Seçkin CÖMERTPAY (0 533 2212448 - [email protected])

GRUP ELEMANLARI:
Barış YURTÇU (vokal & gitar) - [email protected]
Dinçer ÇETİN (gitar & vokal) - [email protected]
Bora YETER (bas & geri vokal) - [email protected]

Kolpa her cuma gecesi 00.00'da Pulp'da!..

Web siteleri:
www.kolpasite.com

kolpa çok başarılı bir grup yakın zamanda patlayacaklarına inanıyorum... unistar'da başarılar! aslında çok güzel bir parça

Geri