Sahibinden.com Dolandırıcılığa Sahip Mi Çıkıyor?

Ben odaklanacak bir orta nokta göremiyorum ortada, sebebinide söyledim.

Gitarın fotoları ortada, adamda buyrun gelin demiş, gönlü olan seri numarasına bakar, gider dener.

Sevgili dostum,

...açıklamada "seri numarasından da anlaşılacağı gibi gitar (Z94...) 1994 yapımıdır ki ben de 97 senesinde satın aldım" yazmaktaydı

ifadesinden sonra, halen odaklanacak bir üçkağıt/dolandırıcılık göremiyorsan, benim kelimelerim sona eriyor...Seni bilmem ama, bir ilan sahibi 2009 yapımı gitarı 1997 de aldım diyorsa, ben bir miktar kıllanırım...:confused:

Sevgiler ve saygılar...

Vallahi ben kıllanmam. Çünkü her şey olabilir. Söylediğim gibi, ekipmanını bizler kadar umursamayan öyle çok insan var ki. Başka gitarı vardır, onla karıştırmıştır diye düşünebilirim mesela.

Ben neticeye bakarım, eğer fake değil ise, istenilen fiyat hakkı ise, denediğimdede memnun isem, isterse adam 1905 yılında üretildi, 1910 da aldım desin. Ben sonuca bakarım.

En son arabamı sahibinden.com üzerinden aldım geçen sene. Adam ilana 115HP 160 tork yazmıştı. Oysa o arabanın Türkiyeye 108hp 149 tork dışında giren modeli yoktu. Umursamadım, gittim denedim, gösterdim servise. 1,5 yıldır paşalar gibi kullanıyorum, tık yok.

Bazı şeylere fazla takılmamak lazım diye düşünüyorum.

Bu başlık yukarı taşınmalı, unutturulmamalı! Sahibinden sitesi güvenilirliğini yitirmiştir! Bir taraftan üçkağıtçılara kucak açmakta,diğer taraftan da düzgün ve eski kullanıcılardan uyduruk mazeretlerle yayınlayacakları ilanlara ücret talep etmekte!

Bir ilan şikayet ettim, bakalım dokunacaklar mı?! Spoiler diyeyim: İlan içeriğinde fiyat teklifli ve ilan onaylanmış!!! Ürünün de başlık ile alakası yok!

Bu başlık yukarı taşınmalı, unutturulmamalı! Sahibinden sitesi güvenilirliğini yitirmiştir! Bir taraftan üçkağıtçılara kucak açmakta,diğer taraftan da düzgün ve eski kullanıcılardan uyduruk mazeretlerle yayınlayacakları ilanlara ücret talep etmekte!

Bir ilan şikayet ettim, bakalım dokunacaklar mı?! Spoiler diyeyim: İlan içeriğinde fiyat teklifli ve ilan onaylanmış!!! Ürünün de başlık ile alakası yok!

bu ücret isteme olayı benim de başıma geldi malesef. öyle bir tek ilanı defalarca açmışlığım felan da yoktur. 1 ocak 2015 tarihine kadar ilan başına 0.95 tl para istiyorlar. ilanları güncel olarak takip ediyorum ve ciddi anlamda fake gitar kaynıyor ortalık. sahibinden.com'un kendine çeki düzen vermesi gerek yoksa çok üye kaybedecek gibi duruyor.

Açıkcası sanalpazarın taksit sayısı daha fazla, kargo indirim imkanı var,birde sahibinden 1 tl istiyor artık, belli bir ilan sayısını aştınız diye , onuda ilanı açmadan kredi kartından çekmeye yönlendiriyor, işi kurnaz esnaflığa döktüler.

Geri