paypal'la ödeme yapmak

ya bu sistem nası çalışır?ben usa'e para göndericem (20-30$ arası) ve bende sadece bankamatik kartı var,bu kartla buraya para yükleyip alışveriş yapabiliyo muyuz?Kısacası kullanmış birisi varsa bi baştan sona açıklarsa sevinirim...

Bankamatik kartıyla ödeme yapabileceğini zannetmiyorum. Amerika'da olsa yapabiliyorsun. çünkü ora hesap numaranı ve bankanın routing numarasını veriyorsun. Adamlar senin hesabıdan bir miktar para çekip tekrar yatırıyorlar. Sen o meblayı söylüyorsun vadesiz hesabın onaylanıyor. Burdan sadece kredi kartı kullanabiliyrsun diye biliyorum. Onda da uluslararası kartlarda ilk başta maksimum 250 Dolar limit koyuyorlar. Ve yine böyle bir para çekip yatırma olayı oluyor, kredi kartı extresinde de o işlemin yanında bir numara var o numarayı girip hesabını verify ediyorsun.

İlla kredi kartı olması gerekmiyor.Benim yok...En yükseği 1000$ civarında olmak üzere defalarca alışveriş yaptım.Yani 250$ sınır da yok. Bankamatik kartı olan hesabından bir sanal kart (sanal kredi kartı değil) çıkartırsan onu kullanabilirsin. Sanal kart sanırım artık çoğu bankanın sunabildiği bir hizmet.İnternet sitesinden 15 dakkada çıkıyo. Yine söyliyim sanal kredi kartı için kredi kartın olması gerekiyor,sanal kartın ise krediyle alakası yok,hesabın varsa açıyorlar.

ben birkac defa kullandim. Bir iki yolu var.
1.Kredi kartiylan cok kolay ödeme
yapabilirsin.
2. Daha önceden kredi karti yada havale yoluylan paypala para gönderip hesabina yükleyebilirsin, bu durumda paypalda paran, alis veris yaptigin anda bu miktardan cekiyorlar.
3. Yada ebayden yada paypal kabul eden baska bir yerden paypal yoluyla bisey aldiysan vede paypalda paran yoksa, sana yine kullanma amaciyla birlikte paypala havale cikaracagin hesap nosu emaillen geliyor.

Paypalin asil amaci ebayde mümkün oldugu kadar güvenli alis verisi saglamak. Belli bir miktara kadar (buda senin üyelikine bagli) bir aksilik ciktigi taktirde paran garanti altinda.

ben birkac defa kullandim. Bir iki yolu var.
1.Kredi kartiylan cok kolay ödeme
yapabilirsin.
2. Daha önceden kredi karti yada havale yoluylan paypala para gönderip hesabina yükleyebilirsin, bu durumda paypalda paran, alis veris yaptigin anda bu miktardan cekiyorlar.
3. Yada ebayden yada paypal kabul eden baska bir yerden paypal yoluyla bisey aldiysan vede paypalda paran yoksa, sana yine kullanma amaciyla birlikte paypala havale cikaracagin hesap nosu emaillen geliyor.

Paypalin asil amaci ebayde mümkün oldugu kadar güvenli alis verisi saglamak. Belli bir miktara kadar (buda senin üyelikine bagli) bir aksilik ciktigi taktirde paran garanti altinda.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
ya işin aslı bende ziraat bankasının bankamatiği var ve paypal'dan ibanezrules'daki adama para yollamak istiyorum,nası yapıcam?

Geri