Desaccorde (Gothic,Heavy Metal&Doom) - Ankara

öncelikle çook teşekkür ederiz yorumlarınıza bi de bugün bizi dinlemiş olan herkese :)
keman fragile dreams'in başında vardı, kaçırılması mümkün yani çok uzun sayılmaz...
grup üyelerinin bir bölümünün (oncelikle anıl ve ömer, bi parça da ben)tfl geçmişi oldugu da dorudur:)

Ulan Topuz öncelikle bir bayana böyle mi hitap edilir? Çok yakisikli olabilirsin... gerisini sen biliosun :p Ulan daha pedal kuramayan adamsin parasina kapisalim... Herneyse bugünkü biziz konseri beklenenden güzel geçti. Sahsen ben çok eglendim. KArdes gruplarimizdan KUL ile sahne almak beni cok mutlu etti. Orada olup 3. sarkidan sonra sahne onune gelen herkese ve bizi orda yalniz birakmayan dostlarimiza ve bülent beye çok tesekkürler.. Baska konserlerde görüsmek üzere.

Cumartesi günü Pyracantha ile sahne almak cok güzeldi benim için... Grubun gitaristleriyle 5-6 yillik bir geçmisimin olmasi konseri benim için daha da anlamli kildi... Bugün biziz konseri iyi gecti ancak ekipman sorunum yüzünden gitarimdan son 2 konserdir istedigim sesi alamiyorum.. Neyse buna ragmen begenilmis. Onumuzdeki hafta konser programimiz yok bunu da aradan cikarayim...

Çok biz bize çok sempatik bi konser oldu gayet güzeldi gayet eylendik. Umarım tekar ayarlarız bişeyler demicem bile çünkü ayarlarız zaten...

Hepinizi teker teker tebrik ediyorum ve gözlerinizden öpüyorum... :)

anıl kardeşime aynen katılıyorum daha öncede yazdığım gibi gerçekten hala olayın şokundayım beni acayip etkilediniz lan helal size gerçi bana noluyosa ama şunu söyliim harbi melancholy gibi bi şarkı ancak bööle çalınabilirdi şşşşşşşşşşşş desacorde konser olursa haber çakın son olarak desaccorde desaccorde dep dep dep diyorum hehehehe

arkadaşlar gerçekten beğendim sizi davul ve bass uyumu çok hoşuma gitti o biziz konserine rağmen parça seçimleriniz çok hoşuma gitti tebrik ederim başarılıydınız. yanlız bi nokta war şu enstrumanların değişmesi olayı bence gereksiz bi atraksiyon oldu keşke herkes enstrumanında kalsaydı.
arkadaşlar bi dahaki konserlerinizde ön sırada olucam tebrik ederim
bu arada ömercim tebrikler sonsuz şahane olmuş son dakka golü budur heralde

çok tessekürler...sonsuzu bizde çok severek çalip söylüyoruz...yukarda anil sölemis ama genede bende söliyim bu haftasonu için bir konser plani yok...bu hafta grupta herkesin tamam demesi halinde sonsuz a kayit almayi ve internetten yaymayi planliyoruz...ama ayin 14nde veya 15nde mutlaka tekrar sahnede olucaz...enstürman degistirme konusunda ise ben hep gitar çalmak istemisimdir ama bir hayli yeteneksizim galba o konuda..ama hevesim öle hiç geçmedi ve imrenerek bakiodum böle sahnede cosanlara birgün stüdyoda bass a geç dediler bir iki basit riff lede sarkiyi ezberleyince konserlerde melancholy nin gelmesini hevesle bekler oldum zira gitaristlerimizden anil aslinda davulcudur ve bir noktada benimde hocamdir...oda davul çalmaktan zevk aliyor o yüzden enstürman degistirme olayimiz devam edicektir...

herkes çok iyi eleştiriler yazmış,ne kadar güzel...Ben konsere Anıl ı dinlemek için gitttim...Konser ortamı çok kötüydü,biziz salak bir yer.Resmen sizin ve bizim sırtımızdan para kazanıyorlar.Konser den önce çalan parçalar insanı çıldırtmaya yeterdi...Sound çek i çok kısa tuttunuz...Entrumanların bir kaçını direk mixer e girdiniz sanıyorum..yanlış oldu.Sahne monitörleri çok yetersizdi,kendi sesinizi duyamadınız.Solist çok detone oldu ve kemanı çalamadı ,çalışması lazım...Herkes in başka bir enstrumanı çalması beni de çok rahatsız etti,zaten elinizdekileri de süper çalamıyorken hiç gerek yok.Basçı arkadaşın ciddi bas dersi alması gerek ,tek düzelik yolunda gidiyo,böyle devam ederse temel akor seslerini tek telden tetani şoku geçirir gibi çalacak hayatı boyunca.Anıl deil de öteki gitarist arkadaşta sıradan çaldı .Zaten bu gruba 2. gitara ne gerek var,anlayamadım,gürültü oldu. Hiç bir konsere bu da olsun bitsin hesabı ile çıkmamalı ,her an sizi dinlemeye gelecek ciddi insanlar olabilir endişesi ile çalmalısınız.gaza gelmeyiniz.başarılar dilerim...hala kızmadıysanız ,daha ne yapayım.

fat-strat demiş ki:
herkes çok iyi eleştiriler yazmış,ne kadar güzel...Ben konsere Anıl ı dinlemek için gitttim...Konser ortamı çok kötüydü,biziz salak bir yer.Resmen sizin ve bizim sırtımızdan para kazanıyorlar.Konser den önce çalan parçalar insanı çıldırtmaya yeterdi...Sound çek i çok kısa tuttunuz...Entrumanların bir kaçını direk mixer e girdiniz sanıyorum..yanlış oldu.Sahne monitörleri çok yetersizdi,kendi sesinizi duyamadınız.Solist çok detone oldu ve kemanı çalamadı ,çalışması lazım...Herkes in başka bir enstrumanı çalması beni de çok rahatsız etti,zaten elinizdekileri de süper çalamıyorken hiç gerek yok.Basçı arkadaşın ciddi bas dersi alması gerek ,tek düzelik yolunda gidiyo,böyle devam ederse temel akor seslerini tek telden tetani şoku geçirir gibi çalacak hayatı boyunca.Anıl deil de öteki gitarist arkadaşta sıradan çaldı .Zaten bu gruba 2. gitara ne gerek var,anlayamadım,gürültü oldu. Hiç bir konsere bu da olsun bitsin hesabı ile çıkmamalı ,her an sizi dinlemeye gelecek ciddi insanlar olabilir endişesi ile çalmalısınız.gaza gelmeyiniz.başarılar dilerim...hala kızmadıysanız ,daha ne yapayım.

Yorumun için tesekkürler.......

arkadaşlar desaccorde un böyle sert bir eleştiriyi hakettiklerini sanmıyorum herkes kendine göre otoritedir ama gerçekten desaccorde için bukadarı fazla vokal gerçekten iyi bri vokal ve işin hakkını veriyo bassçı için izlediğimde red hot chili peppers ın bassçısı aklıma geldi çok enerjik ömer zaten olayı götürüyor anıl ve mert dicek hiç birşey bulamıyorum çünkü gerçekten her ikiside soloda ve ritim de çok hakim kişiler sound check oalyına gelince desaccorde un bir suçunun olmadığını düşünüyorum çünkü bizim başımızdan da geçen bişi bu bir sonraki düşündükleri için bar çalışanları sound check olayını aceleye getiriyolar buda ister istemez gerek mikrofon gerekse enstrümanların sesini min düzeyde bile olsa olumsuz etkiliyor sahnede enstrüman değiştirme işine gelince yenliklere açık olmalıyız bizler müzisyeniz hangimiz direk davulla gitarla başladık hepimizin illaki müzikal geçmişi vardır eğer ömer bass çalabiliyor arcan gitar çalabiliyor gülce keman çalabiliyor ve anıl davul çalabiliyorsa onları eleştirmek diil ayakta alkışlamak gerekir arkadaşlar umarım bu yazımı kızgınlıkla karşılamassınız çünkü yazının başında da dediğim gibi herkes kendine otoriterdir ve herkesin müzik hakkında bir yorumu vardır desaccorde çok güzel müzik yapıyor ve gerçekten seyircileri ve onları seven kişileri gururlandırıp mutlu etmesini iyi başaran bir grup sonuna kadar destekliyorum sizi arkadaşlarım.....

öncelikle kötü bir elestiri bekliyorduk çünkü birilerinin gözüne batmaliydik 3 konserden sonra...açikçasi yorum çok havada kalmis...sahnede olan benim... nasil oluyorda benim monitörden düzgün ses alip almadagimi sahne önünde duran biri benden iyi biliyor...bir elestiri yapilcaksa her zaman söylendigi gibi yikici degil yapici olmalidir...bass çiya ve vokale sölenen seyler hem desteksiz hem kötü üsluplu üstelik bi parçada saçma...bu grubun ilk kurulusundan beri beraberim bass çimizla ve grup dagilana kadar kendisiyle devam edicem...grubun2.gitara ihtiyaci olup olmadigina sadece biz karar veririz...zira msn'de müzikten anladigini ima etmene ragmen bunca karsilikli solo atilan sarkiya 2 gitar gereksiz demek son derece saçma...bunlar disinda yapici niteligi olan tüm elestirilerine tessekürler son olarak fat-strat le aramizda geçen bir dialogu buraya yazip yorumu size birakiyorum...

Anıl:
ya yaptığın eleştiriler biraz havada kaldi sahnenin yanında durman monitörden aldıımız sesleri anlamana yetmez tek gitarla işleri çözebilio olsak 2.gitar neden alalım? kaçtane sololu şarkımız var

fat-strat:
kızmayın
fat-strat:
genç müzisyenlerin destekçisiyim
fat-strat:
seni tuttum ama

fat-strat:
kızma be işet,ide kötü eleştiri olsun dedim,forumda

fat-strat:
ciddiye alma

eleştiri zaten hep olumlu olacak diye bir şey yok , tabii ki beğenmeyenler olacaktır, hatta o kadar yeniyiz ki olmalı da , ama grup olarak bir eleştiriyi değerlendirip kendimizi geliştirebilmemiz için, eleştirenin sağlam dayanakları olması gerekiyor. sonuçta bu işe bir yerden başlamak gerekiyor ve hepimiz emek sarfediyoruz bir şeyler ortaya koyabilmek için. beğenmeyen biri bile, öncelikle doğru dille eleştirmeyi bilmeli.

ilk konserde gelmiş olsaydı bu detone eleştirisi, kısmen doğru olurdu. hatta bu yönde eleştiriler de geldi, ve ben de buna göre dikkat ettim gerekli yerlere. ama bu bizizdeki konserimizde, gerçekten nadir detone olduğumu biliyorum, mert'in de arcan'ın da hakkıyla çaldığını biliyorum. biz de kendimizi duyuyoruz bir yerde, fat-strat her ne kadar işitme sistemimizi tekeli altına aldıysa da...
kemana gelince, o da aynı şekilde. if'teki ilk iki konserde, yaprak mikrofonla ses problemleri yaşandığı için kemanın sesini ancak ilk sıra duyabildi. ama biziz'de, tonmeister da sağolsun, sesi iyi ayarlanmıştı kemanın. benim çalışıma gelirsek, bir virtüöz gibi değildi evet. ama bu işin eğitimine alaylı bilmemne değil , klasik müzik eğitimi alarak başlamış biriyim, ne kadar bilip ne kadar bilmediğimin bilincindeyim. ve bildiklerimin "çalamadı"yı haketmediği kesin.

herşeye rağmen, böyle şeyler ister istemez, daha da iyiye ulaşmak için hırslandırıyor bizi. teşekkür ederiz.
eleştiri sinirimizi bozmak için değil, ilerleyebilmemiz için yapılmalı. bu son eleştiride şüphe ettim yazanın iyi niyetinden...

Tebrikler arkadaşlar güzel bi konserdi.Vokalinizin sesini çok beğendim. Fragile Dreams de şahane olmuş.Başka konserlerde buluşmak üzre...

uzun zamandır internet bağlantımdaki bir problem yüzünden nete giremedim ve yorumları okuma fırsatını yeni buldum. öncelikle tüm yorumlar için teşekkürler.

Pyracantha'nın gitaristine çok teşekkür ederim. sahnede gitar dersi vermek haddim değil ama beğenildiyse gitar çalışım ne ala. ayrıca Pyracantha'nın vokalide çok ii insan yeni tanıştık ama biz sahnedeykenki tepkileri çok mutlu etti beni.
(isimleri yazmıyorum çünkü isimleri aklımda pek tutamıyorum o yüzden kusura bakmayın)

fat-strat'ın yorumu pek hoş gelmedi bana. çünkü herkesinde dediği gib yorumlar çok boşlukta. öncelikle monitörlerden sesler çok ii geliodu. fat-strat nasıl bu kanıya vardı anlayamadım. vokalin detone olduğunu belki ben farketmemişmdir. ama öyle bi yorum gelmediği için seninde yorumun biraz kişisel ve yanlış gibi duruyo. bizizin berbat bi yer olduğunu söylemişsin hemen ardından sesler için bize çamur atmışsın.bu nedir yani. ayrıca madem kötü bi yer sadece orda dinleyerek nasıl bu yorumları yapıosun. iki gitariste çoğu yerde ihtiyaç var. çaldığımız şarkılardan bazıları klavyeli ve bazılarıda sololu şarkılar.tek gitar olsaydı grup eminim şu yorumu yapardın. şarkılar çok tekdüze ve boş olmuş. keşke konseri sindirerek izleseydin.ve anıl sebebiyle geldiğin için arkadaşını eleştirmeyip bizi kötülemeseydin.ayrıca benim tekdüze çaldığımı söylemişsin gerçekten garip geldi. şarkıların orjinallerini dinle bide benim çaldığım şekillerini dile (tabi iki gitarı birbirinden ayırt edebilme yeteneğin varsa) ozaman farkı anlarsın.yinede şunuda söyliyim adettendir, yorumun için teşekkürler... :)

bu arada yakin bir zamanda dostumuz kardesimiz grubumuzda destek amaciyla bulunup bu kadar zaman bizi idare eden yetenekli dostum mert gruptan ayriliyor(bilmeyenlere söliyelim mert aslinda inferno grubunun gitaristi ve bizimle sadece bir kaç konserde yardim amaciyla çalisti)bunca zaman bu kadar yükünün üstüne birde desaccorde u ekleyip çalismalarini hiç aksatmadan herkesin gördügü üzere bu isinde hakkini sonuna kadar veren mert e desaccorde adina sonsuz tessekürler...eline,bilegine,yüregine saglik kardesim benim...is bitti ama arkadaslik bakidir :)...ama bizde bi sekilde yolumuza devam etmek durumundayiz 2 adayimiz var en geç 14ü veya 15 nde yeni gitaristimizle sahnede olucaz...

Geri