Desaccorde (Gothic,Heavy Metal&Doom) - Ankara

fat-strat'in Ben ve Mert hakkindaki yorumu beni de sasirtti... Mert'in tek düze caldigini soyleyip de bana hiçbir sey soylememesi ayrica garip geldi çünkü ben daha fat-strat'i görmedim bile... Bir blues projesi için bir araya gelecektik bunun için sadece MSN'den konusmustuk... Yani beni kayirmasi bana da garip geldi ki tek düze calan biri varsa Sonsuz sarkisi haricinde bendim... Mert'e laf yok yani :)

Ömer ve Anıl (diğer arkadaşları tanımıorm kusura bakmasınlar :)) varsa bi grupta eminim ki iyi bir iş çıkıodur henüz dinlemek nasip olmadı ama umarım yakın bi tarihte dinleme fırsatı bulurum gelin istanbul da bi yerde çıkın da dinleyelim kardeşim ne bu kapandınız ankara ya :)

şimdi şöyle ki (konuya nası girceimi bilemedim :roll: ) bi haftalık bi aradan sonra 14 Mayısta Garage'da bi konserimiz olucak , detayları belli olunca burdan afişe edicez herkeslere:)
onun dışında henüz kesinleşmemiş bi Backstage konseri olabilir ertesi hafta.
konsersiz geçireceğimiz bu haftayı da kayda ayırdık, pazartesi akşamı buraya koymayı planlıyoruz.

son durum bundan ibarettir.

alpago güzel dileklerin için tessekür ederim öncelikle...bugün kayda giriyoruz kayit sali aksami kismetse sizlerle bulusucaktir ayrica bir aksilik çikmazsa gelecek ayin Hiporocktif e-dergisinde ropörtajimiz yer alicak...son olarak grubun yeni gitaristi Anil DURSUN'un death calismalarinda beraber yer aldigi Esat BASOL olmustur,kendisini kayitta dinleyebilceginiz gibi kesinlesmesi halinde 14 ü ve 20 sndede sahnede izleyebilirsiniz...

arkadaslar vallahi sunu yazmaya bile üseniyorum çünkü bugün bir hayli yoruldum kayit gitarlarin tonunun içimize sinmemesi nedeniyle sali gini biticek vokal dahil hersey tamamlandi kendi aramizda part 2 die tabir ettigimiz bölümler bir daha çalinip sarkiya sololar eklencek daha sonra mix ve mastering islemleri olucak sali aksami isallah yayinliycaz burdan...kaya ve ugur(crossfire) abilerimiz saolsunlar büyük bir sabirla ve özveriyle yardimci olup bizlerle çalistilar zaten kayit çikinca bir tessekür yazisi yazacagiz..ayrica son olarak the next highwayden ali topz,yiiit,yardel ve sevimli köpek rocco ya bize gösterdikleri yakin arkadasliktan dolayi tessekür ederiz

ehehehe olm emre ne adamsin,girenler mükemmel bisiler bekliycekler elimizden geleni yaptik iste...bazilari neden cover a kanal almaya kasionuz dediler arkadaslar grup 2.ayini tamalamadi ama 20 snde kismetse 5.konserini bitirmis olcak daha fazla kitleye ulasmanin yolunun internet oldgunu düsündük ayrica biz daha önce çalinan bir sarkinin aynisini alip çalmadik...sonsuz sizinde bildiginiz üzere sadeve 2 akustik gitar ve vokalden olusmaktadir ben üstüne davul arcan üstüne bass yazdi gitaristlermiz part 2 die tabir ettigimiz bölümlerde kendi rifflerini yazip üstüne solo yazdilar kisaca bir yerde sahiplenebilcegimiz bir is yaptik...ilk kayit nedeniyle bazi eksiklikler hataalr olucaktir ancak daha önce gelen bazi elestirilere cevap niteligi tasiyan bir çalisma oldu...

olm bööle anlatıyosun sonra gelip bana millet iyi bişi beklicek diyosun ulan ben şahit oldum if te salldınız ortalığı sonsuzlukla abartısız 4 dk solo gittiniz lan daha ne olsun :)

selam arkadaşlar kurulu olmayan İNFERNO grubunun gitaristiyim(kurulu olmayandan kastım topicki sitesi reklamı olmayan diyelim hatta)
bir kaç şey söylemek istiyorum eskiden bu grupta gitar çaldım bazıdan çok bir çok fikir enjekte edip ayrıldım bu gruptan hatta şu anki vokalin vokal olma fikrine kadar başı çektim konsere 1 kala ben çıktım gruptan.
şu ana bu arkadaşlar PENTAGRAM-sonsuz şarkısını cowerladık kayıt ettik diyorlar hay hay süper ve gelen eleştirilerde
-aaa süper fikir lan
-ulan böle fikir olmaz helal sololarıda dayamışsınız ne güzel

diyor.
grubun başıda çıkıyor(aynen)
...sonsuz sizinde bildiginiz üzere sadeve 2 akustik gitar ve vokalden olusmaktadir ben üstüne davul arcan üstüne bass yazdi gitaristlermiz part 2 die tabir ettigimiz bölümlerde kendi rifflerini yazip üstüne solo yazdilar kisaca bir yerde sahiplenebilcegimiz bir is yaptik....

diyor.

adım enes dediğim gibi İNFERNO grubunun gitaristiyim ve diyorum ki bu cower çalıntıdır ben buna kafa patlattım ben bunu herkez arabesk yada pop cowerlarken ulan pentagramı cowerlasammı dedim

2003 yılında fanta yarışmasına girdiğimde TARKAN GÖZÜBÜYÜK(pentagram bascısı) ile konuştum mütevazilikten kaynaklanan izin bile istedim.
şimdi adam çıkıyor diyorki çok uğraştık orjinal bir fikrimiz olsun bilmem ne.

iki şeye kızıyorum
1-ömerin bu fikrin benim olduğundan eminim evlerine gittiğimizde olsun,stüdyolarda,cafede her yerde bu konu açılmıştır eski grubum EPSİLONda biliyor bu fikri ve www.epsilon.ekibi.com da yayınlandı hatta bu demo ömerin açıklama yapıp grupça sahiplenmesi beni bitirdi şu an itibari ile.
2-cowerım çalınmış ne halt yicem durumları değil sonuçta şarkının sahibi belli bilmem neyi belli diceksinizki neye kızıyorsun izmirdeki arkadaşlarım bestelerini çaldırmışlardı alay etmiştim
-hadiyin len ordan ne olcak a.q demiştim onlarla halen daha alay ettiğim için kendime kızıyorum.

arkadaşlar bu tarz ince muhabbetleri düşünün her sözünüz takip ediliyor her yaptığınızı yaptıranı biliyorlar.
kimsede burda bana sert çıkmasın kimse hade be bilmem ne cart curt manasız maneviyatsız cümleler kurmasın hele Desaccorde elemanlarıda öle sper alıp konuşmasın bu işler böyle olmaz abi, sizi gelip kimsenin alkışlamadığı zaman alkışlayan ,destek olan adama bunu yapmasaydıız keşke, olan olmuş kayıt ettiniz madem helal size benden bu kadar.

iyi çalışmalar...

bu olaya ben birinci elden şahidim.enes ile epsilon grubunda çaldım.bi gün "sonsuzluk'u coverlayalım" gibi bi fikir ileri sürdü.ben grubun davulcusu olarak çok hoşlaştım bu fikirden.hatta baya bi prova ettik,konserde çalmayı düşündük ama herangi bi konsere çıkamadan grup dağıldı.bu olayın fikir babası enes olduğu için de bu şarkının telif hakkını ona bıraktık.grubundaki davulcunun uygun gördüğü şekilde davul eklenerek çalınabilirdi bu şarkı,güzel de olurdu.
desacorde bu şarkıyı çalmadan önce "bence" enes'ten izin almalıydı.abartılı gelebilir ama sonuçta gruba girip çıkmış birisinin bestesini çalmak gibi birşey.

arkadaşlar sonuçta şöyle bir durum var fikir babası muhabbeti değil hepimiz birbirimizin fikirlerinden esinlenmeliyiz zaten zamanla esinlenmeler yeni şeylerin üremesine yol açacaktır.Enes arkadaşın fikrini çalma demeyelim esinlenme diyelim ki enes arkadaşımız bundan kırılmamalı aksine hoşuna gitmeli bence tabi bu benim şahsi düşüncem ...

ömere ve diğer desaccorde elemanlarına çok teşekkür ederim bana saygılarından ve katkılarından dolayı. ii işler yaptık ama şunuda belirtmek isterim cidden enesin yani acos'un dedikleri doğru.enesle yaklaşık 2 yıldır beraber çalışıoruz ve sonsuzluk'a cover fikre çok önceden enesten çıkan bi fikir. hatta şarkının Guitar Pro'su soloları ve herşeyiyle hazır.misal benim sahnede attığım soloların hiçbiri bizim enesle sonsuza yazdığımız sololar değildi.çünkü orjinalliğini kaybetmesin ve enese saygısızlık olmasın die atmadım soloları. sonsuzun çalınmasına tepki göstermemin sebebi kimin cover fikrinin olduğu söylenmemesiydi. ama bu kesinlikle bilinmeliki bu fikir öncelikle enesten çıktı ve desaccorde'a bu şarkıyı katan o oldu.neyse bunlar fani işler.ömerin dediği gibi ben gerçekte İNFERNO'nun gitaristiyim bundan sonra İNFERNO'da devam etcem. bütün desaccorde elemanlarına başarılar diliyorum. herkese çok teşekkürler...

EmilioDeCarro esinlendiğin şeyin kayıdını yap ve dinlet biz burdayız her zaman perde arkası ıslık çalarak sokaklardaq gezen insanlarız hani derler ya yer altı diye işte biz orda bir yerlerdeyiz,
sonzuluğu ÇALIN abi bizde dinleyelim.
real olandan kaçmak imkansızlıktır.
kadim olan sözlerinizin/sözlerimizin arkasında duralım.

bu arada esinlenmeyin abi benden siz esin kaynağı olun.

Geri