Ebow yapımı

slm

slm oy oy bune lm386 ilk yaptığım anfi yaw bobinajcı bi kardeşe gidin şu ohm şu değerde bişey istiyorum diye sarsın devreyi yapmak çocuk oyuncağı zaten getirin elemanları yapayım 1 saatimi almaz...saygılar

xlcool demiş ki:
sabırsızlıkla bekliyoz bide e bow un neyin nesi olduğunu anlayabilsek....

http://www.hasancihatorter.net/tr/oynat.php?dosya=ba6.wmv&isim=Sagah Taksim - Fretless Gitar&tur=2

bu adresten e-bow u dinleyebilirsiniz...perdesiz gitardaki amaç buna yakın.
ancak Hasan Cihat Örter rezalet çaldığı için ebowu,bu szie sadece örnek teşkil etsin.Zira ebowu , Erkan abiden dinlemeniz gerekir..bunun için son çıkan albümünü alabilirsiniz.Telvin..Nefes parçında ebow çalıyor...
selamlar...

bu konuyu b iaz deşeceğim, uygun fiyata tatmin edici bir şeyler çıkarsa bilgilendiririm. bu şekilde elinizde daha farklı şema, bilgi vs varsa bu başlık altında veya özel mesajla bilgilendirirseniz sevinirim.

bekliyorum bende anlamam elektronikten felan ama yapın güzel bi fiyatda koyun. taneden değil süründen kazanın parayı. müşteri ayarlarım ;) güzel fiat istiom ama

arkadaşlar electronikjten anlayan biri çok kolay yapabilirmiş gibi geliyo ve hani fiyatta çok tutmaz gibi ama aklımı karıştıran konu ebow un kendi özel bi kapı falan var.bu devreyi ne gibi bir kabın içine koyup kullancaz.bunu çözemedim?

abi gelin uğraşmayın kendi sıfır e-bowumu satayım size..senkopta 218 ytl ben 150 ytl ye bırakırım ki dediğim gibi sıfırından farksız 2-3 defa kullandım tarzıma gitmeyince kutusuna koydum öylece duruyor..geçen sene almıştım garantisi 2 seneyse devam ediyordur..

canın sağolsun:D benim elektroyla takasa ne dersin:D cort s serisindne 210 dolara aldığım bir gitar:D s series yazıyor üstünde daha ayrıntılı bilgim yok. zamanında aldık işte

bu devre için elemanları aldım. yanlız 100 ohm çıkış trafosu ve 8 ohm telefon alıcısı bulamadım.onları yerine amfi yapınlardan aldığım 2 adet kömür üzerine sargılı trafo cinsi şey denedim.ve 3 ohmluk telefon alıcısını ve 8 ohm luk hoparlaörü microfon yerine denedim.hiç birinde çalışmadı.:D çalıştıran yada yaklaşan arkadaşlar malzemelerin adlarını ve nerden buluklarını yazarlarsa sevinirim.yani trafo ve alıcıyı bılsam çalışcak sanırım.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

100 dolara varsa, dediğin gibi düşünülenilir arkadaşım... ama sanırım 150 usd den aşaı deil fiyatı (225 lira desek) 75 le bayaa fark var, hakkaten oluyosa tabi, bi de bunun tellere tuttuğumuz kısmındaki şekli (kabının şekli yani) sanırım kullanımı açısından önemlidir... bunuda halletmişlermi bu yapan arkadaşlar,kutulu mutulu bişe mi yani? öleyse 75 e alınır gibi... aynı ses veriosa...

gerçi bu mevzu konuşulalı çok olmuş tabi, dikkat etmemiştim :) haala bu işin üstündemiydiniz bilmiorum?

Geri