Laterna(Alternatif-PopRock) - Ankara

Laterna 2005 yılında Özgür Sarı ve Çağlar Yıldız tarafından kurulmuştur. Daha sonra Can(davul) ve Alp(gitar-vokal) olarak gruba dahil olduktan sonra, uzun süreli gitarist arayışı başlamıştır. Grup en sonunda Cem'le çalışmaya karar vermiştir.
Laterna bir cover ve beste grubudur ve repertuarındaki şarkıları olabildiğince kendince yorumlayan bir gruptur.

Laterna Gölge(Tunalı)'da Cumartesi geceleri 21:30 da sahne almaktadır

Repertuar'dan örnek vermek gerekirse;

Simply Red - Something got me started
Savage Garden - To the Moon and back
The Calling- Where ever you will go
Gun - Word Up
Primal Scream - Jail Bird
Backstreet Boys - Incomplete
Muse - New Born......

http://www.hangibar.com/bands/bandinfo.asp?bandid=B70791020060210

adresinden grupla ilgili daha detaylı bilgiye ulaşılabilirsiniz.

Grup elemanları

Alp - Vokal, gitar
Özgür - Kalvye, vokal
Cem - Gitar
Çağlar - Bas gitar
Can - Davul

Bu arada Laterna; Çalgıcısı olmadan, kendi kendine çalabilen müzik aleti(kutusu) anlamına gelmektedir.

Çağlarcım tekrardan geçmiş olsun diliyorum sana buradan da...Senin yokluğunda 1 gece beraber eğlendik arkadaşlarla hepiniz çok iyi müzisyenlersiniz...Umarım çok daha başarılı olursunuz işinizde...Tekrar görüşmek üzere hoşçakalın...=)

canımmm arkadaşım alp ve can'ı bildiğim kadarıyla ankara camiası çok şanslı ki her hafta bu güzel grubu dinleyebilmekteler efenim..eminim ki diğer elemanlar da canavar gibi...repertuarları gayet güzel ve keyifli..biz gidemiyoruz uzak mesafe yüzünden..ama siz bu keyfi kaçırmayın derim...kucak dolusu sevgiler hepinize..program başlamak üzere ;) kolay gelsin...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Emin valla seninle, tanışmak, beraber çalmak, eğlenmek çok güzeldi :) Bu arada iki günde yaptıklarında cabası. Çok memnun oldum gerçekten.

Ezgi size de kolay gelsin, az kaldı artık di mi? Aman diyim kendine dikkat et. Gaza gelip soğuk şeyler içip üşütme boğazını. Sigara da çok içme :)

iyileştim geldim aranıza :)
Bossanova demiş ki:
Çağlarcım tekrardan geçmiş olsun diliyorum sana buradan da...Senin yokluğunda 1 gece beraber eğlendik arkadaşlarla hepiniz çok iyi müzisyenlersiniz...Umarım çok daha başarılı olursunuz işinizde...Tekrar görüşmek üzere hoşçakalın...=)
sana ne kadar teşşekür etsem azdır emincim. her zaman laterna sahnesi senindir :)
en kısa zamanda görüşmek dileğiyle...

Rica ederim çağlarcım ne demek ama sen varken bize laf düşmez laterna sahnesinde=) Bunları boşver ben en çok iyi olduğuna sevindim...Cumartesi gelicem sanırım o zaman görüşürüz...Hepiniz kendinize iyi bakın..Sevgiler...=)

Laterna'nın CUMARTESİ geceleri Biziz Rock Bar'daki programı sona ermiştir. Çok yakın bir zamanda başka bir mekanlarda görüşmek üzere :) Saygılar bizden efendim :)

Laterna haftaya Cumartesi Gölge Tuna'lıda. Yani 8 Nisan. Çıkış saati henüz belli değil, yine burdan duyuracağız.

Dün gece gelip destek olan tüm dostlara teşekkürler. Ayrıca Kurt Cobain'in ölüm yıldönümüydü dün.
-Aaa abi naber?
-İyi senden naber?Nirvana'dan birşey çalıyor msunuz?
-Yok ya.
Sonra Alp'in aklına gelir -"Polly" söylesek mi?
-Benim de aklımdan o geçiyordu...

Bizimle beraber sahneye çıkan Bilge'ye de burdan çok çok teşekkürler. Çığırınca kendime geldim.

Çok keyifli bir geceydi. Haftaya yine aynı saatte Gölge(Tunalı)'dayız :)

Geri