Acaba Kandırılıyor Muyuz?

ezdirmem squier seni , fakir dostu , garibanın blackmooreculuk oynaması için gerekli yegane alet

(iron maiden - dave murray)
1252359879813_f.jpg

Sheryl Crow'un mesela sık kullandığı gitarlardan birisi de Squier. Araştırıp diğer popüler başarı yakalamış ve bütçe gitarı kullananları buldurtmayın bana. Sheryl Crow dediğime de Serdar Ortaç muamelesi yapmayın, Beatles (George Harrison?) tarafından kendisine gitar hediye edilmişti hatırladığım kadarıyla. Kendim çok dinlemem ama düzgün bir müzisyen işte, n'aptığını bilen biri. Sheryl Crow'a Squier yetiyor da Türk gitaristinin neyine yetmiyor. Her Squier'a atlayın, aman Fender'a hiç bakmayın demiyorum. Sadece "Squier" adına bakarak burun kıvırma kibiri size nereden geldi, onu sorguluyorum.

Genelleme yapılıyor burada sizinle ilgili değil yani kendinizden örnek göstermeyin. Squier ile Fender tonunu ayırt edemeyip youtubeden fikir edinemiyorsan banane demeniz de ayrıca garip. Onlar kim banane onlardan dediğiniz insanlar sizin hiç bir zaman gelemeyeceğiniz yerdeler ve siz saygısızlık edemezsiniz onlara. Erdem Hocanın söylediği en doğrusu bütünlükle alakalı bu olay. Size Squier ile başarılar umarım iyi bir gitarist olursunuz da konserde sesini duyarız gitarınızın. Bir yerde okumuştum aslında LesPaul ilk zamanlarında jazz tarzı için kullanılıyormuş daha sonra rock tazından birkaç gruba sponsor olarak yaymışlar gitarı yani olay gitarı beğenip çalmak değil tahmin ediyorum ki bu örnek gösterdiğiniz insanlar da nu şekilde kullanıyorlar. Sizin gibi arkadaşlar bu bile kullanıyo biz de kullanalım fendere para dökmeyelim demesi için yapılıyor bunlar. Gözünüzü açık tutun arkadaşlar. Bu benim düşüncem tartışma yaratmak değil amacım. Bunu da yazar ve uzaklaşırım konudan.

Bu arada güzel Squier serileri vardır elbet, Classic Vibe serisi uygun bütçelere oldukça güzel sonuçlar verebilir, ancak Bullet serisinden uzak durulmalı..

Bu arada güzel Squier serileri vardır elbet, Classic Vibe serisi uygun bütçelere oldukça güzel sonuçlar verebilir, ancak Bullet serisinden uzak durulmalı..

Keyfinle amfi tonu daha cok etkiler diyemezsin zira böyle birşey yok. Obican dediği gibi amfi konusunda daha tutucuyum veya değilim dersin. Ben olsam amfiye daha cok para harcarim dersin ki, bu bile amplinin daha önemli olduğunu göstermez çünkü para önem göstergesi değildir.
Ben tum paramı gitara harcayıp cok iyi bir gitar alip, kötü bir ampli ile calmaktansa, orta düzey bir ampli ve orta düzey bir gitar almayı tercih ederim. İşte fikir budur. Ampli daha cok sesi etkiler, paranın %70 ini oraya harcamak lazim iddiadır ve bu iddianın yanlış olduğunu söylüyoruz bizde.

Niye diyemiyim, bu ülkede -en azından bu konularda- fikir özgürlüğü vardı, onu da sen mi engelliyosun?.. Peki, şu soruların nazarında kabul görebilecek kalıp / formatları nasıldır? Artık bunları sormak yasaksa biz de ne soracağımızı bilelim madem, bu temel kalıplar önemli:

A) Annen mi daha önemli senin için yoksa baban mı?
B) Ben mi daha önemliyim senin için sevgilim, yoksa işin mi?
C) Gitar mı daha önemli yoksa bisiklet mi?

Benim nacizane fikrim:
Hangisi hasta olsa daha çok para harcarsın?
İş mi daha çok para kazandırıyo yoksa sen mi?
Gitara mı daha çok para harcarsın yoksa bisiklet mi? (Şaşırtmacalı soru, zira bisikletin taban fiyatı daha yüksek...)

Son düzenleme:
Niye diyemiyim, bu ülkede -en azından bu konularda- fikir özgürlüğü vardı, onu da sen mi engelliyosun?.. Peki, şu soruların nazarında kabul görebilecek kalıp / formatları nasıldır? Artık bunları sormak yasaksa biz de ne soracağımızı bilelim madem, bu temel kalıplar önemli:

A) Annen mi daha önemli senin için yoksa baban mı?
B) Ben mi daha önemliyim senin için sevgilim, yoksa işin mi?
C) Gitar mı daha önemli yoksa bisiklet mi?

Benim nacizane fikrim:
Hangisi hasta olsa daha çok para harcarsın?
İş mi daha çok para kazandırıyo yoksa sen mi?
Gitara mı daha çok para harcarsın yoksa bisiklet mi? (Şaşırtmacalı soru, zira bisikletin taban fiyatı daha yüksek...)

http://m.haber7.com/haberDetay.php?id=951928

Squier de ne izzzyy? "Rockson strat ile Deluxe'un sesinin ayni cikmasi lazim" seklinde Das Kapital ile temellendirilmis bir iddia uzerine dolustuk buraya. Deluxe seviyorsan Rockson al rahat et derim:D Ekonomi'nin pek de guncel olmayan bir yorumu boyle emrediyor...
Abi burası almanyanın en cok yağmur yağan şehri, heryer ağaç hatta bir iki tanesini gözüme kestirdim. Bir punduna getirip yatirayim. Sonra Alman bir arkadaşla Antalya yada Mallorca'ya tatile yollayım diyordum ağacı biraz stres atsın bronzlaşsın. Fakat bu başlık beni altüst etti. Önce squier simdi rockson hemde benim ağacın tatil parasının yarısı bile değil fiyatı(n)

Genelleme yapılıyor burada sizinle ilgili değil yani kendinizden örnek göstermeyin. Squier ile Fender tonunu ayırt edemeyip youtubeden fikir edinemiyorsan banane demeniz de ayrıca garip. Onlar kim banane onlardan dediğiniz insanlar sizin hiç bir zaman gelemeyeceğiniz yerdeler ve siz saygısızlık edemezsiniz onlara. Erdem Hocanın söylediği en doğrusu bütünlükle alakalı bu olay. Size Squier ile başarılar umarım iyi bir gitarist olursunuz da konserde sesini duyarız gitarınızın. Bir yerde okumuştum aslında LesPaul ilk zamanlarında jazz tarzı için kullanılıyormuş daha sonra rock tazından birkaç gruba sponsor olarak yaymışlar gitarı yani olay gitarı beğenip çalmak değil tahmin ediyorum ki bu örnek gösterdiğiniz insanlar da nu şekilde kullanıyorlar. Sizin gibi arkadaşlar bu bile kullanıyo biz de kullanalım fendere para dökmeyelim demesi için yapılıyor bunlar. Gözünüzü açık tutun arkadaşlar. Bu benim düşüncem tartışma yaratmak değil amacım. Bunu da yazar ve uzaklaşırım konudan.

Ya saçmalamayın, siz beni nereden tanıyorsunuz da atıp tutuyorsunuz. Ben konserimi de verdim zamanında, albümümü de yaptım. Gayet mutlu olduğum bir konumdayım. Dediğiniz insanları tanımıyorum, eminim birikimleri vardır, saygı duyulur, ancak ben kendi fikirlerimi takip ederim, siz gidin başkalarınınkini takip edin, n'apayım ya. Yeter artık.

Cakma olmayan hali muhlis Fender'ler "o kadar" ediyor mu peki?

Bana göre etmiyor bildiğin standart strat ayarında pek çok gitar var .ha bu arada sanki fenderi beğenmiyorum gibi bir kanı oluştuysa bugün ıssız bir adaya düşsen yanıma alacağım tek gitar yine fender olur ama bu fiyat politikalarını eleştirmemi engellemez.
insanlar da nu şekilde kullanıyorlar. Sizin gibi arkadaşlar bu bile kullanıyo biz de kullanalım fendere para dökmeyelim demesi için yapılıyor bunlar. Gözünüzü açık tutun arkadaşlar. Bu benim düşüncem tartışma yaratmak değil amacım. Bunu da yazar ve uzaklaşırım konudan.

işte bunlar hep faiz lobisinin oyunları. bir kısım illuminatici toplanmış böyle spekülasyonlar uydurup fenderi batırmaya çalışıyor .doğru söyle kaç para verdin fendere ,söz kazıklanmışsın deyip moralini bozmayacağım.

Son düzenleme:
Geri