D.Bijen Rahimi (Enst.-Electronic-Fusion-Rock-Gitar ) Ankara

Sevgili Bijen,

Şebnem Ferah bi röportajında şöyle demişti: Başarıları için insanlara teşekkür edin. Bu hayatta yaşanabilecek en güzel şeylerdendir. Emek verip yaptığınız bir şeyin, başkalarının hayatına dahil olması ve sırf bu yüzden tebrik edilmeniz ömrü uzatan bir duygudur.

Çok doğru..

Ben de, eğer kabul edersen; bu mütevaziliğin ve canayakınlığın için sana teşekkür etmek istiyorum. Senin bulunduğun yere gelip de, kendisini sevenlerle hala bu denli iç içe olan fazla müzisyen yok, biliyoruz.

Deniz Bijen Rahimi ismiyle yaklaşık bir saat önce tanıştım. Sonrasında ismini araştırdım, internetteki sözlük topluluklarında seninle ilgili yazılanları okudum, son olarak bazı videolarını izledim. Eline, kalbine sağlık, müzisyen yönünle ilgili söyleyebileceğim başka birşey yok..

Yıllar geçtikçe çok çok daha iyi yerlerde olacaksın, bu hepimizce görülebilen birşey.

Son olarak, senden bir ricam var. Karşılık verebilirsen çok mutlu olurum, inan.

Bana biraz Metin Türkcan'dan bahsedebilir misin? Metin'e hissettiklerimi burda yazıp, benim için çok özel olan duygularımı basite indirgemek istemiyorum.

Ne kadar uğraşsam da tarife sığdıramadığım birşey bu, sadece bunu söyleyebilirim.

Zaman zaman birlikte çalıştığınızı biliyorum. Söyler misin, onunla müzik yapmak nasıl bir duygu? Birlikte paylaştığınız bir anınız olmuştur belki. Öznel olarak Metin nasıl biri? Deli dolu, içi içine sığmayan, muzurca bir yapısı olduğunu görebiliyorum konserlerden. Ayrıca playstation ve sigaraya düşkün olduğunu. Bir zamanlar yine yakından tanıdığımız değerli bir müzisyenle olan birlikteliğini.

Ona bunca uzakken, ancak bu kadarını öğrenebiliyorum..

Neler hissettiğimi eminim anlıyorsundur. Ruhun hâlâ pörsümemiş, capcanlı duruyor çünkü, hissedebiliyorum.

Eğer cevap verirsen, yazacağın her kelime birbirinden özel ve değerli olacak benim için.

Başarılarının katlanarak devam etmesi dileğiyle..

Slm

Bijen dostum performansın gerçekden çok iyi.Seni bu sene gelmiş olduğunuz resimli konserinde izleme şansı buldum.Aslında doğruyu söylemek gerekirse metin abi gelmedi die baya bi hayal kırıklığı yaşamıştık ama gerçekden onu aratmadın.Başarılarının devamını diliyorum.Biliyorum ki bir metin türkcan bir cem köksal daha yetişiyor... ;)

Bijen bey "industrial-fantazi-pop-metal" tarzı bir proje grubu için sizi düşündük.. Washburn ile de konuştuk, size BR-1 modelini tahsis edecekler. 1 yılı opsyonlu 3 yıllık kontrat öneriyoruz, ne dersiniz azizim? :)

youtube da bijeni klavye çalarken gördüm daha doğrusu klavye üstündeki parmaklarının ne yaptığını anlamaya çalışırken video bitti. Doğuştan gelen yetenek var. nota bilmeyip piyasada böylesine işler çalan ve gitarı çalarken insanların haydaaa dedirten çok az kişi var

seni bursa suarede izleme şansım oldu. Bence iyisin :) suarede sahne aldığındaki hislerini bilemem ama seyirciden fazla çekindiğini söyleyemem , hatta sıcak bi ilgi kurdun :) [[ ardarda yaktığımız sigaraların en büyük sebebi senin gitara ruh katan tarzın ,bizimde ondan etkilenmemizdi )) bence güzel gidiosun sahne stilinde güzel , umarım rock ve metal dünyasında hakettiğin daha iyi yerlere gelirsin ( seni rock am ring , download gbi büyük sahnelerde izlemek neden olmasın :) saygılarla .....

ya bi kere gitaristlerde gitarın eline yakışması çok önemli bence ve bijen abi hem olduça iyi bi gitarist hem de gitar eline çok yakışıyor,sahnede kendine güveni tam ve duruşu çok karizmatik.başarılarının devamını diliyorum abi.tüm ogün sanlısoy konserlerinde görüşmeye devam etmek dileğiyle

abi SÜpersiN gitar konuşuyo çalarken abi müzik egitimi almadım diyosun aMa çok iyi teknigin vaR çok Zamanını harcadın anlaşılan eLecTro GitaRa SÜpersin ama bunu unutMa

teknigi ve popularitesi, cömertliği delikanlılıgı insanlığıyla dogru orantılı olan ender insanlardan biridir bijen..suan bulundugu yer basarcaklarının yarısıdır belkide..ayrıca daha onu sevmeyen bitane adam bile görmedim bi insan herkesle bukadar iyi olabilirmi? oluyor işte...görüsemeyeli uzun zaman oldu.umarım iyisindir Allah yolunu acık etsin kardesim

selamlar bijen =D bizde seni anki rock fest de dinledik gerçekten çok başarılı buluyoruz aynı zamanda sahne performansın gayet iyiydi,

tekrardan izleme ümidiyle

80's ßabies !!! ;)

valla tuşe grubu şarkılarını dinlemek yapılcak tek şey ya da gidip canlı kanlı izlemek.ben tuşeyle hiç canlı izleyemedim bijeni ama ogün abiyle bol bol izledim çok da iyidir sahnede yukarıda bol bol belirttiğimiz gibi

bijen ogün sanlısoy dan ayrıldığını açıkladın sebebini orada da sormuştum ama burada da sorayım tuşe ile albüm hazırlığı filan mı var.veya bu ayrılığın sebbini söyler misin?ogün abiyle ve grubuyla sehnede çok iyiydiniz.üzüldüm doğrusu

Öncelikle teşekkür ederim, gerçekten çok iyi müzisyenlerle çalışma fırsatı bulduğum bir ekipti. Lakin sadece benim tek başıma aldığım bir karar değildi, şöyle ki ben Ankara'da yaşıyorum ve ekibin bir üyesinin Ankara'da olması ekibi yavaşlatıyor ya da yavaşlatabilir düşüncesi ile İstanbul'da olan bir gitarist ile çalışılma fikri doğdu. Tuşe konusunda ise Aslında uzun zamandan beri Tuşe ile albüm hazırlığı içerisindeyiz, umuyoruz güzel bir albüm yapabiliriz. Ancak bundan sonrası için kendime ait projelerimi de hayata geçirmeyi planlıyorum. Tüm enstrümanları ve vokalleri kendimin çaldığı ve yaptığı 3 proje yapmak istiyorum, kendime ait 35'ten fazla Türkçe, 20ye yakında İngilizce şarkım var bunları kaydetmek istiyorum. Birde enstrümental bir projeyi yapmak istiyorum. Enstrümental olan için belki bir ihtimal oldukça ünlü sayılabilecek yabancı isimlerle çalışma imkanım olabilir, açıkçası henüz konuşma aşamasındayız. Ancak diğer iki projemde tüm enstrümanları kendim çalmak istiyorum bunun için yaklaşık 6-7 aydır değişik enstrümanlar edindim ve çalışıyorum. Ek olarak hep yapmayı istediğim gitar videolarını yapmak istiyorum, hani hernekadar gitar konusunda otorite olmasamda bildiklerimi paylaşmak istiyorum. Tabi tüm bunlar için bir miktar vakit gerekecek bana, malum üniversite hayatımın son senesindeyim ve akademisyen olmak istiyorum. Üstüne birde yarı zamanlı çalıştığım bir şirkette var ki iyice beni zaman bakımından zorluyor bu durum. Ancak birkaç ay içerisinde özellikle sözlü şarkılarımı paylaşmak istiyorum. Umarım beğenirsin:) Ayrıca gösterdiğin ilgi içinde çok teşekkür ediyorum.

oo çok iyi gerçekten özellikle tüm enstrumanları ve vokalleri çaldığın bi proje çok güzel benim de hayalimdir bu:)o zaman şimdiden solo projeerini beklemeye başlıyoruz merakla bekleyeceğiz.şimdiden başarılar diliyorum

Geri