Erman Baykan(Enst.Gitar)Giresun

Barışcığım canım ciğerim :D Bu aralar sınavlarla başım dertte giremiyorum pek nete görüşürüz en kısa zamanda umarım olmadı ben gelirim Ankara'ya yahu :D Saygılar Barışım...
Mert_The_gitar dostum çok teşekkürler düşüncelerin için sağolasın.İnşallah bende çok isterim Ankara da çalmak...Sanada sonsuz başarılar dostum eksik olma...
Orkuncuğum dostum aletleri aldım.Daha fazlası senin başına kardeşim.Benim için en önemlisi bestemi dinleyip beğenmen.Beni mutlu ettin dostum.Saygılar başarılar...
Ozan_eklips iltifatların için çok teşekkür ederim.Vallahi beni mahcup ettin.Benim için en önemlisi bestemi beğenmen.Besteyle ilgili düşüncelerin beni çok mutlu etti.İnşallah daha iyilerini sizlerin beğenisine sunarım.Saygılar dostum...

slm erman siwasa gelip öyle milletin azını açık bırakıp kaçmak yok :D :D

selçuk 2. dönemde geleceğinizi söylemişti dört gözle bekliodum ama yoktunuz...abi hakkaten çok iyisin kayıtlarının hepsini dinliycem (bu arada uğur senden felaket şeyler öğrenmiş pc başında ders demek :D :D :D ) kolay gelsin başarılarının dewamını dilerim seni takipdeyim yeni kayıtları da bekliyorum...

videonu diğer bilgisayarımda izleyemiyordum görüntü gelmiyordu şu anda izlemiş bulunuyorum.gayet güzel olduğunu düşünüyorum.çok rahat bir tekniğin var.daha doğrusu çok rahat çalıyormuş gibi görünüyorsun.hani zor birşeyi kolay gibi gösterebilmişsin.

ha ayrıca ekipman listesi istiyoruz senden :D

s_i__n,Norton_Antor,Elbruz arkadaşlar değerli düşünceleriniz için çok teşekkür ederim tekrar tekrar...
Arkadaşlar yeni çalışmam olan Roza isimli parçayı beğeninize sunuyorum...Bu parçayı çok sevdiğim ve çok değer verdiğim biri için yapmaya çalıştım....İyi,kötü her türlü görüşleriniz benim için çok önemli...Değerli yorumlarınızı bekliyorum.Parçayı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz...Buyrun efm.... :LOL:
http://rapidshare.de/files/24749045/Erman_BAYKAN__ROZA_.mp3.html

Ermancim,
oncelikle ellerine,kollarina,yüregine saglik cok cok guzel olmus kayit. hem beste olarak hem de kayit olarak cok begendim.zaten pilot halini de cok sevmistim. kayit olarak da duzeltilince parca tadindan yenmicek hala gelmiş. daha onceden dedigim gibi bu yapmis oldugun parca gercekten cok zor ve hem sabir hem de kabiliyet isteyen bir parca. 6 dk boyunca dinleyiciyi sürükleyen ve yeri gelince şaşirtan bir parça yapmak her babayigitin harci degildir ve sen bu işte alninin akiyla cikmissin. Cok guzel bir atmosfer oturtmussun parcaya ki bence atmosfer bir sarkidaki olmazsa olmazlardandir. defalarca dinlemisimdir parcani ve her seferinde de sıkılmadan yeni riffleri/melodileri buluyorum. sadece kulagima batan ufak bir sey soylicem kayit ile ilgili 1.31 de baslayan panlama cok keskin olmus onu biraz daha yumusak yapabilirdin. bunun haricinde gerek enstrumanlarin yazilisi gerekse birbirlerine uyumu gercekten harika olmus. yeni ekipmanlarinla daha cok cok güzel işler yapicagindan kuskum yok.Dostum benim, tekrar ellerine saglik. daha nicelerinin altina imzani atman dilegiyle :)
Baris

Çok hoş olmuş.Gerçekten çok beğendim.Sweep kısmını özellikle çok beğendim kısa da olsa çok iyi gitmiş parçaya.Valla çok güzel eline sağlık...

Erman'ım ellerini öperim senin ben.Harika çalmışsın yahu, abicim fanınım, ama bize de yazık bu kadarda çalınmaz ki ellerim karıncalanıyor dinlerken wallahi billahi. Dinlerken eridim olduğum yerde böyle mi güzel çalınır ya.Herşey gerektiği kadar duygu desem teknik desem ne desem var:)Muhteşem tek kelimeyle muhteşem.Erman'ım benim dememe gerek yok zaten herkes biliyor bilmeyenlerde öğreniyor ki yolun alabildiğine açık apaçık!!!Müzik adamısın üstüne adam gibi adamsın abicim.Tanıdığıma zaten çok mutluyum üstüne dinlediğime daha bir mutluyum:)Yeni yeni parçalar beklerim, isterim isterim:)

eline koluna sağlık abi böyle bir yetenek yok üzerine tanımam gitaristlere kapak olsun allah yolunu açık etsin devamını 4 gözle bekliyorum.... Allah seni başımızdan eksik etmesin senin sayende adam akıllı bişeyler dinliyoruz........

Eline sağlık kardeş.

Birkaç kez arka arkaya dinledim kaydı.
Ufak tefek ayrıntılar, gösterdiğin performansın ardında kaybolup gidiyor bir süre sonra.

Tüm virtüoz adaylarına ders niteliği taşayan güzel bir çalışma olmuş. Kutlarım.

Sevgiler
MG

çok güzell

ermancığım bence çok güzel olmuş roza dinledikçe çok daha güzel geliyo kulağa tam yerine gitmiş bence :) harikasın. herşeyinle seni seviyoruz yeni parçaları 4 gözle bekliyoruz öptüm...

Barışcığım güzel düşüncelerin için ne diyeyim ben :D Vallahi beni mahcup ediyosun dostum...Panlama olayında haklısın.Hatta şimdi kaydı tekrar dinliyorumda solonun seside biraz daha açılabilirdi...Yavaş yavaş öğrencem inşallah...Daha çok acemiyim valla...Nuendo,cubase gibi programlarla ilk kaydım.Sizin yorumlarınızla inşallah daha iyi kayıtlar çıkarırım ortaya.Eksik olma Barışım güzel düşüncelerini paylaştığın için...
Başak,Ulaş çok sağolun yorumlarınız için..
Bijenim :D senin gibi bir müzisyenin yanında ben bu iltifatları kabul etmiyorum.Asıl sen benim elimi deli gibi karıncalandırdın be.Ben bundan 1,5 ay falan önce zaten erimiştim seni izlerken hala kendimde değilim :D Kurban olurum ben o parmaklara :DSenin gibi kral bir insanı,adam gibi adamı tanıdığa bende çoook ama çokkkk mutluyum değerli dostum...Değerli yorumların için eksik olma güzel insan... :D
Erginn,Fatih, Vay Kaanım :D çok teşekkürler çok sağolsun...
Murat Abi çok teşekkürler güzel iltifatların için.Abi çok haklısın bazı yerlerde sesler karışıyo...Ritim gitardan sanırım.Soloyu kapatıyo_O da ritim gitarı ii tonlayamadığımdan herhalde...Parçayı beğenmene gerçekten çok sevindim abi saygılar diliyorum...

ermancım selamlar yeniden,
dün gece uykulu halde kısık sesle dinlediğim zaman tam farkına varamamıştım şarkının. direkt virtüöziteye kastığını sanmıştım üzerine fazla düşmeden dinlemiştim. ama bu sabahtan başlayarak dinlediğim 44565. seferde anladım ki, virtüöziteye duygu da katılabiliyormuş ve buna türk müziği motifleri de eklenince macunun kralı oluyormuş. evet, bu şarkıdan en baştan beri senin müziğinden aldığım orphaned land-yossi tadını aldım.

teknik olarak yorum yapmam benim seviyemle şu anda çok anlamsız kalacağından sadece duygu bazında yorum yapabilirim ve bu şarkı kesinlikle bana bi'şeyler hissettirdi. müziğe matematikten yoksun saf bir enerji olarak bakarım ama bu şarkıda hesap kitap da var enerji de var.. kısıtlandırılmış ve önceden belirlenmiş 7 notayı ve komaları bunca güzel hesaplayıp kitaplayıp bana bi'şeyler hissettirdiysen kendi adıma; bu şarkı benim için müziktir.

teşekkür ederim

süleyman gezgin

p.s. e-bow da çok yakışmış yahu:)

slmlar

erman abicim ne iyimki yine yapmıssın yapacaını:) sunu söylemek isterim erman abi bnm cnlı izlediim en iyi gitarist ki bi çok profesyonel de buna dahil:) bide onla çalma seferine de eriştik grupca:) kısa bi dönemde olsa sauna modundaki stüdyomuzda çalıştık ortaya çok güzel şeyler çıksada buları sergileyemedik neyse başka sefer inşallah:) onun trabzona gelmesi bizimi için çok büyük bi şans cnkü onla çalışmak amatör bi müzisyene çok sey öğretio gerek müzisyenliği gerekse insanlığıyla eşi görülmedik biri gerçekten bize hem abi hem arkadas oldu:) çok çok iyi yerlere geleceine emin olduum için temennide bulunmuorum:) güziide insan seni seviyoruz :) BEDROCK :)

Ermancım yine senden süper bi kayıt dinledim... dinlediğim iyi gitar bestelerinden diyebilirm özellikle intro insanı ürperten cinsten senin gitara verdiğin hassasiyet inanılmaz güzel bu kadar iyi gitar çalıpta bu kadar mütevazi olan bi insanda yoktur herhalde, parçadaki tek ufak sorun davular girdikten sonra solonun kısık kalması ve müziğin boğuk bi hal alması ama yinede tek kelimeyle mükemmel yeni kayıtlarını dört gözle bekliyoruz.

Geri