Erman Baykan(Enst.Gitar)Giresun

Ermancığım yine çok güzel işler çıkarmışsın o kadar güzel ve hissederek çalıyorsunki senden gitar ve insanlık olarak çok şey öğrendim benim mütevazi,yetenekli ve iyi kalpli arkadaşım,hassaslığın bütün yönleriyle müziğine de yansıyor.Yeni aletlerini aldıktan sonra güzel bestelerini dinlemek için sabırsızlanıyorum.

Selam kardeş :)

Kayıtlarını dinlemek bugüne kısmet oldu.

İyi ki de dinlemişim.

İlk başta "For the love of god"ı dinledim.

Çok sevdiğim ve hep çalmak istediğim (gerçi çalabileceğimden pek emin değilim :) ) bir parçayla beni tam kalbimden vurdun.

Arkadaki altyapı olmasa "Steve Vai çalıyor" deseler inanırdım, çok samimiyim.

Özellikle gitar tonunu çok iyi tutturmuşsun.

Ben de Zoom karşıtlarındanım ama anladım ki başka drive tonları kullanıyormuşsun.

Ardından da besteni ve jam kaydını dinledim.
Onlar da gayet iyi olmuş bence.

G3'ten fazlaca etkilendiğin belli oluyor :)
Yanlış anlama, o üçlüyü (Satriani - Vai - Johnson) ben de çok severim.

Tüm bunların ötesinde kişilik olarak da çok saygıdeğer bir insan olduğun farkediliyor.
Bijen kardeş gibi senin de genç gitaristlere iyi bir
örnek olacağını ümit ediyorum.

Olmadan düşen elma yerde kalır.
Ama sizler gibi değerli insanları kimse yerde koymaz.
Buradan mesajı isteyen alır, isteyen almaz ;)

Eline sağlık.
Yeni çalışmalarını (özellikle beste) heyecanla bekliyorum.

Kolay gelsin :)

Merhaba ermancığım öncelikle kendi bestenden bahsetmek isterim dinlediğimde senin kendine ait bir tarzının olduğunu farkettim kimse gibi değil kendin gibi çalıyorsun bu çok önemli bi konu ve sen bunu başarmışsın tekrar tekrar tebrik ederim. Diğer çaldığın parçalara gelince söz söylemeye gerek yok muhteşem bence. Başarılarının devamı mutlaka gelecektir.İnşallah profesyonel gitaristlerin camiasında senide görürüz ve en iyisi olman dileğiyle erman.

Merhaba Erman...Kayıtlarını dinledim...Gerçekten harika...Ellerin dert görmesin diyorum.Özellikle kendi besten olan sabaha doğru isimli parçanı çok beğendim...Çok hoş bir parça olmuş..Diğer kayıtlar da çok hoş..Yeni kayıtları 4 gözle bekliyorum.Özellikle kendi bestelerini...Başarılar bol bol...

Erman kayıtlarını dinledim hepsi çok güzel olmuş.Kendi besteni ve coverler arasında for the love of god çok güzel çalmışsın.Çok beğendim ellerine sağlık.Başarılar. :D :D

hyatını gitarına adamış bu kardeşimin emeklerine saygılarımı yolluyorum.

everything for love :arrow:

İnanılır gibi değil...

Erman Baykan... Valla sen kimsin nesin anlayamadım. Kayıtlarını dinledim... 8O Şevkim artsın mı yoksa ben bu işleri bırakıp bi kenara mı çekileyim anlamadım. Gitarist olmaya karar verenler için örnek bi adamsın sen valla. Şöyle ki, Giresun'dan bir gitarist olman, yok oralardan gitarist çıkar mı diyenlere oturaklı bir cevap olmakla birlikte, yine oralarda olup da iyi bir gitarist olmak isteyenlere de gaz olacak bir nitelik. Seni dinledikten sonra anladım ki, nerde olursan ol, hangi şartlar içinde olursan ol insan kendini geliştirmek için her zaman bir yol bulabilir. Gerçekten harika...
Kayıtlarına gelince; besteni çok beğendim. İsmini sabaha doğru koymana şaşmamak gerek çünkü gerçekten sanki sabah telaşı gibi başlıyo sonra gün içinde koşurturmaca bir sürü iş falan ama inişli çıkışlı melodiler de yaşama sevinci gibi...:) inşallah fazla uçamaışımdır yorumumda...yani yaşamışsın parçayı..
Coverlara diycek bişeyim yok. Zira o teknikleri geliştirebilmiş bi herif değilim. Ama oturmuş çalış tekniği, gitara hakimiyetin artık sanat yapmanın eşiğine gelmiş olduğu anlamına geliyor bence. Tabi ki müzisyenin öğrenme süreci hiç bitmez ama ortalamalar vardır. Ortalama olmayı aşmışsın yani gitarın seni ifade edebilecek durumda, aklındaki kelimeleri gitarla ifade edebilecek konumdasın. For the Love of God nerdeyse orjinali gibi...Tabi ki Vai'nin aynısını çalmana gerek yok ama adamın kimi tekniklerini öğrenmişsin bilem... Benim için bunlar hayalden ibaret olduğu için hayretler içindeyim...
Sonuçta diyceğim şey; ünlü ol ya da olma bi yerlere gel ya da gelme, bir konserde ya da herhangi bir sahnede duygunun doruğuna ererek, bütün kalbin parmaklarının ucunda o bend'leri yapmak var ya...İşte o konuma gelmişsin..Artık ölsen de gam yeme. Tabi yazdıklarına bakılırsa sen iyi olduğunu kabul etmeyenlerdensindir (bence bi sakıncası yok :LOL: )
Senle tanışmak çok iyi olurdu ama aslında gerek yok. Bi kaç kaydını dinleyerek bile benim gibi amatör bi gitariste örnek oldun.. Ayrı bi gaz geldi bana.Çok sağol, ufkumu genişlettin... Başarılarının devamı dilerim Erman.

Harikasın... Sana söylenecek ilk kelime budur heralde. Umarım bir an önce hakettiğin yerde görebiliriz seni. Başarılarının daimi olması dileğiyle dostum...
Saygılar...

bende bütün olumlu yorumlara katılıyorum.gerçekten çok güzel çalışmalar olmuş zaten doğaçlamayı dinlesek bile yeterlidir.bence bir gitaristi gitarist yapan doğaçlamadır.duyduğun bir müziğe istediğin gibi doğaçlama yapabiliyorsan, kalbinden ve beyninden geçenler, parmaklarından klavyeye akıyorsa artık bazı şeyleri aşmışsın demektir..tekrardan tebrik eder bestelerini dört gözle bekleriz...

sevgilerle...

Hayatımda daha mükemmel bi amatör(!) gitarist dinlememiştim..For the love of god ı dinlerken ölüyodum nefes almayı unuttuğumdan...Seni defalarca tebrik eder,başarılar dilerim..Eminimki bigün herkes duyucak adını..Saygı&sevgiler..

dencek bir şey bulamıyorum sanırım..çok mu abartıyorum? hayır ya ,olamaz,abartmıyorum..abi;
TEBRİKLER!!!!!!!!!!!
ELLERİNE SAÐLIK!!!!!!!!!
Tam anlamıyla bir örnek bizler,amatör müzisyenler,daha doğrusu müzisyen adayları için.teşekkürler bu güzel şeylerden dolayı,başarılarının devamını diliyorum..

erman yine harikalar yaratmissin..sirf bu kayitlarina yorum ekleyebilmek icin turkrock a uye oldum:) ellerine dikkat et servet onnar..:) butun kayitlarda inanilmaz lezzetli calmissin..en kisa zamanda gorusmek uzere..basarilarinin devamini diliyorum...

Valla çok teşekkür ederim bu güzel yorumlar için...Arkadaşlar utandırdınız beni :oops: herkeze ayrı ayrı çok teşekkürler...Sevgili Barış(bloodbath) ve sevgili Yücel ile ortak bir jam çalışması daha yaptık arkadaşlar.Valla ben bu tarz bir altyapıya ilk defa çaldım :D Birşeyler salladım işte... :D Tabi benim için en önemlisi Yücel ve Barış kardeşlerimle ortak bir şeyler yapabilmekti bunun için çok mutluyum...Ellerine sağlık her ikisinin de..Buyrun arkadaşlar aşağıdaki linkten indirebilirsiniz...
http://rapidshare.de/files/15230556/metal_jam-03.mp3.html

Ne demek Ermancim asil o seref bize ait. Degil mi Yücelcim? :) bu arada Erman bahsetmemis. Parcanin ilk 1.40 dk sinda Erman solo atiyor. 1.40tan 3.10 a kadar ben. 3.10'dan parcanin sonuna kadar da Yücel solo atiyor.. :) iyi dinlemeler efendim :)
Baris

genizah demiş ki:
alkışlıyorum...

imza: süleyman gezgin :)
Süleyman kardeşim canım ciğerim :D En kısa zamanda görüşmek üzere dostum saygılar...
[quote="bu arada Erman bahsetmemis:)[/quote]Evet ya unutmuşum yazmayı hay kafam :LOL: Barışım şeref bizden efendim :LOL:Ellerin dert görmesin....

erman ne diyim moruk sana ne yazsam boş
önce seyi söyleyim şu amatör kelimesi bence müzikal anlamda uymuyor sana. sen kesinlikle bi profösyönel sin sadece ruhun amötör. kayıtlar süper olmuş gerçekten çok :evil: şeytani çalıyorsun.çoğu zaman zaten sahnede kendi çaldığımı unutup sana daldığım çok oluyo.yeni malzemeleri aldığındada seni kim tutar moruk zaten jam yakışır sana.yeni kayıtlarını bekliyom şu metal kayıt barışla falan olan pentegram tişörtlü günlerin aklıma geldi:)
cem köksala yollasana o kaydı:)
msj bukadar geç oldu kusura bakma üye olup formu bulana kadar :)
anca

önce seyi söyleyim şu amatör kelimesi bence müzikal anlamda uymuyor sana. sen kesinlikle bi profösyönel sin sadece ruhun amötör. kayıtlar süper olmuş gerçekten çok :evil: şeytani çalıyorsun.çoğu zaman zaten sahnede kendi çaldığımı unutup sana daldığım çok oluyo.yeni malzemeleri aldığındada seni kim tutar moruk zaten jam yakışır sana.yeni kayıtlarını bekliyom şu metal kayıt barışla falan olan pentegram tişörtlü günlerin aklıma geldi:)
anca

anca

psychoticchaos demiş ki:
anca
Ben sana ne diyem :D Sakarlığını burdada konuşturmuşsun aynı mesajı 3 kere yollamışsın :DTeşekkürler gakguşum yorumların için :D

Geri