Schecter Blackjack Sls Modelleri Hakkında

Başlıkta bahsi geçen modelleri kullanmış ya da denemiş olan var mı acaba ? Evdeki gitarlarım daha klasik rock ve hard rock tınılı gitarlar, ama bir proje için daha sert ve gümbür gümbür çalacağım bir gitara da ihtiyacım var. Özellikleri itibariyle bu seri dikkatimi çekti. Özellikleri için uygun fiyatlı superstratlar bunlar. Schecter sanki Cort'un bir ara yapmak isteyip de beceremediği şeyi yapıyor gibi geldi bana. Yalnız üretimin Endonezya'ya kayması beni ürkütüyor. Cort'u batıran da bu kafa olmuştu ve ben Endonezya malı gitar almak istemiyorum kesinlikle. Bu seriler Kore malı mı acaba, bileniniz var mı ? Deneyimi olan var da paylaşırsa sevinirim.

Blackjack SLS modelleri Kore üretimi. Gayet güzel gitarlar fakat gövde ağacı maun yani alışık bildiğimiz süperstratlara göre (Jackson, Charvel vs) daha dolgun, baslı ve hacimli tonları var ve üzerinde EMG aktif manyetikler geliyor.(edit: pasifleri de varmış) Ayrıca sap arkaları da mat daha hızlı harekete olanak sağlıyor, ayrıca diğer Schecter'lere göre ince sap profiline sahip. Sonuçta aradığınız ton Les Paul ve benzeri karakteristikte sert bir ton ise bu gitar tam size göre ama Jackson, Charvel, Fender gitarlarındaki testeremsi :) jilet tarzında bir sertlik arıyorsanız gitarı almadan bir ampliye takıp denemenizi öneririm.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Blackjack SLS modelleri Kore üretimi. Gayet güzel gitarlar fakat gövde ağacı maun yani alışık bildiğimiz süperstratlara göre (Jackson, Charvel vs) daha dolgun, baslı ve hacimli tonları var ve üzerinde EMG aktif manyetikler geliyor.(edit: pasifleri de varmış) Ayrıca sap arkaları da mat daha hızlı harekete olanak sağlıyor, ayrıca diğer Schecter'lere göre ince sap profiline sahip. Sonuçta aradığınız ton Les Paul ve benzeri karakteristikte sert bir ton ise bu gitar tam size göre ama Jackson, Charvel, Fender gitarlarındaki testeremsi :) jilet tarzında bir sertlik arıyorsanız gitarı almadan bir ampliye takıp denemenizi öneririm.
Teşekkür ederim. Aşağı-yukarı kafamdaki soruların tümüne yanıt vermişsiniz. Koyu ve dolgun tonlu, yani Les Paulvari bir ton arıyorum, sapın ince ve arkasının mat olması da büyük artı, bu nedenle de bu model uygun gözüküyor.

Geri