Oyun (Progressive Rock) - Ankara

Davul ve gitar kombinasyonlarının sonsuz tekrarından biraz olsun uzaklaşmak ve "rock" müziğin başka enstrümanları, tarzları ve sesleri de barındırabileceğini hatırlatmak istedik ve 2005 yazının sonlarında bir kaç arkadaş toplaştık. Kasım ayının sonlarına doğru çalışmalara başladık. OYUN, popüler müziğin giderek basitleşmesine ve yozlaşmasına duyduğu ortak tepkiyi, yapıcı bir itkiye dönüştürmeyi amaçlıyor.

Benimsediğimiz müzik tarzını doğası gereği (progressive rock) gelişime inanıyoruz. Bu nedenle, uyumu sağlamak ve enstrümantal açıdan gelişmek amacıyla beste çalışmalarından önce şarkı yorumlamaya ve düzenlemeye (cover) yöneldik.

İlk konserimiz 11. ODTÜ Rock Şenliği kapsamında, 9 Mart perşembe günü saat 14:00'de. Mimarlık anfisine herkesi bekliyoruz!! :)

Esat: Flüt, Vokal, Efektler, Piano, Elektro Gitar
Doğuşhan: Davul, perküsyon, Vokal, Akustik Gitar
Zeynep: Piano, Klavye, Vokal
Anıl: Bas Gitar
Emre: Elektro Gitar

hayırlısı olsun arkadaşlar, ilginç olacağı kesindir...
tavsiyem, ya da iletmemi isterseniz bir şekilde "laylon toşet" (2001'de dağılmıştır)in parçalarını dinlemeniz.

Ben öncelikle girişiminizden ötürü tebrik ediyorum
benim bildiğim kadarıyla piyasada olan hiçbir grubun yapmadığı birşeyi yapıyorsunuz.
Camel ve jethrotull şarkılarını canlı dinleme fırsatı verdiğiniz için teşekkürler ve konserde başarılar

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok sağolun arkadaşlar. Şu anda repertuarımız Pink Floyd, Jethro Tull, Camel, Jefferson Airplane, Moğollar ve Supertramp parçalarından oluşmakta. Konserden sonra bir kaç Yes projesi var :).

@ahmettuncer
Laylon Poşet in şarkılarını dinledim.. Çalışmalarının devamını duymak isterim varsa, ama ayrılmalarına gerçekten üzüldüm.

ahmettuncer demiş ki:
hayırlısı olsun arkadaşlar, ilginç olacağı kesindir...
tavsiyem, ya da iletmemi isterseniz bir şekilde "laylon toşet" (2001'de dağılmıştır)in parçalarını dinlemeniz.
Katılıyorum..Ama eminimki siz kendi tarzını oluşturacaksınız..Başarılar...

tarzınız kafamdaki tarz. bu tarzı yapanları görmek güzel. umarım ilk fırsatta sizi canlı dinleme fırsatım olur. başarılar arkadaşlar.

Odtu'de sahneye tam ekipmanla cikarsaniz sanirim sıkı bi muzik bekliyor bizi. aksilik olmazsa dinleyecegim sizi.
basarilar,kolay gelsin ;)

Repertuar kulağa o kadar hoş geliyor ki 9 mart olması ve sizi dinlemek için feci sabırsızlanıyorum..
Açıkçası kendi adıma, böyle bi grup o şenlikte yer alacağı için bizim şenliğe katılamamıza çok da üzülmedim..Başarılar dilerim..

Zeynep'in bir arkadaşı bizim için bir afiş yapmış. Çok hoşumuza gitti :) :

oyun_afis_s.jpg

Perşembe görüşürüz arkadaşlar..

bugun dinlediim bana cogu sarkı yabancı geldii ama coktaa eglendiim sarkılar vardıı!! hatta önümde yaşlı bi amca vardı onuda eglendirdiniz :) helal olsn sizee.. herkonuda basarılar..

Ne yazık ki konseri kaçırdım, çok hastaydım gelemedim, özellikle Zeynep senden özür diliyorum.
Eminim ki güzel bir performans olmuştur.
Bu arada afiş çok güzel olmuş ama Zeynep pek benzememiş :p

çok güzel müzik yapıyorsunuz ve cesaretinize de hayran kalmamak elde değil şu an sizin yaptıklarınızı yapan bir grup bilmiyorum.ama o sahne bi türlü dolmadı benim gözümde nedendir bilemiyorum fakat eksiklik ne olursa olsun yaptığınız iş herşeyi bir kenara bıraktırıp sizi ayakta alkışlattı bana...başarılarınızın devamını dilerim

Oyun'u tebrik ederim.Dün klavyesiz pink floyd çalmaya çalışan bi grubun elemanı olarak kendilerini ağzım açık hayretler içinde "echoes" çalarken dinledim,sırf bu şarkıyı çalmaya karar verdikleri için alkışlamak lazım,tabi camel parçalarıda cabası..Ayrıca kendileriyle tanışma fırsatıda buldum ve gerçekten çok hoş insanlar,tekrar memnun oldum:)Umarım birlikte çalarız bigün..

Geri