Ekipmanını Göster Ey Turkrockçı!!!

@EMM Lava solder free kablolarınızdan biri veya bir kaçı "short" dedikleri sıkıntıdan yapmış da olabilir.benim başıma gelmişti.kullanan arkadaş varsa, kabloları hazırladıktan sonra test etmesinde fayda var. Ölçme şansı yoksa bile, amfiye boş takıp yeterli derecede "rahatsız edici" ses veriyor mu diye parmak ucuyla deneyebilir:):)

O sıkıntıyı bilmiyorum ama elimde ondan önce kullandığım Fender'in dışı coating'li kahveli sarılı kablolarından var, hala da kullanırım, sanırım Custom Shop ibaresiyle satılıyordu. Onlarla da denedim, ama malesef.

Zaten işin komiği en çok para da kablo işinde "kayboldu" çünkü aldığın kablolar satılmıyor ne yazıkki. :) Manyetik veya pedal gibi değiller. Sonunda satılan pedalların yanında hediye verilmeye mahkumlar. :)

Aynen öyle. Benim ufak bir kablo çantam oldu sonunda.her marka, her boy kablo var sanırım:):)

Neyse, konuyu sakızs çevirmeyeyim. Uzattım iyice.

Aslında iyi de oldu bir bakıma. Iyi ton için gitar, manyetik ve pedal kadar, hatta bazen fazlaca, kablo da önemli. Genç arkadaşlar bazen buna yeterince önem vermiyor, görüyorum çokça.

Geçenlerde lovepedal ve muadili bir cok pedalın olduğu bir board gördüm burada. Pedallar 5tl lik kablolarla bağlanmıştı mesela.

O zaman onca yatırım, heves boşa gidiyor tabii..

Herkese iyi aksamlar dilerim.

Gule gule kullan. Ev amfisi konusunu yabana atma.max 15w lık bir amfi ve 1×12 kabin ile aldığın sonucu değişmek istemeyebilirsin:):)
Aynen öyle. Benim ufak bir kablo çantam oldu sonunda.her marka, her boy kablo var sanırım:):)

Neyse, konuyu sakızs çevirmeyeyim. Uzattım iyice.

Aslında iyi de oldu bir bakıma. Iyi ton için gitar, manyetik ve pedal kadar, hatta bazen fazlaca, kablo da önemli. Genç arkadaşlar bazen buna yeterince önem vermiyor, görüyorum çokça.

Geçenlerde lovepedal ve muadili bir cok pedalın olduğu bir board gördüm burada. Pedallar 5tl lik kablolarla bağlanmıştı mesela.

O zaman onca yatırım, heves boşa gidiyor tabii..

Herkese iyi aksamlar dilerim.
Kulaklarım mı çınladı

Bu tür setupları görünce hep aklıma geliyor bir kere de yazayım istedim.
Bu setupa sahip ve hakim olanlar çocukken mahallenin sek sek şampiyonu olsa gerek :D
Espriye espriyle yanıt verdim ama bu kurulumda çok fazla pedala bas kaldır yapmıyorum aslında. standart olarak açık olan şeyler var, booster ve eq gibi. Reverb de genel olarak açık kalıyor, çok az bir reverb miktarı var zaten. Nova pedallar dijital kontrollü oldukları için preset değiştirirsem bir-iki ekstra hareket gerekiyor. Onun dışında kompresör ve delaylere basıyorum sadece, değiştirmek için.

Bu kurulumu, G systemi satmaya karar verince oluşturdum. Açıkçası satıldığı da yok ve satılmadıkça tekrar kullanmaya meylettim. Tekrar kurarsam, bazı pedallar boşa çıkacak. G system üzerindeki looperları kullanarak 4 pedal bağlayacağım. bazı sevdiğim efekt pedallarını da fx loop a yönlendiririm, diyorum. o zaman çok daha rahat bir kullanım oluşur. G system e preset olarak kaydederim.

Aa, evet senin setuptı o:) Kulakları çınlatmak için demedim. Kusura bakma lütfen. Sadece dikkatimi çekmişti. Kablonun önemini vurgulamak için örnek olsun diye yazdım.
Kusura bakıcak birşey yok :) kablo işine en son girmeyi palnlıyorum, daha pedalboard um tamamlanmadı ,kablo boyları vs ona göre son şekil verilip alınacak dolayısıyla şu an idareten kullanılmakta.Alınması gereken bir pedal board ve power supply ım var tabi 1-2 pedal daha, @EMM de yazdığı gibi maliyetli bir iş ....
Yardım isterim o ara sizden kablo konusunda belliki bilginiz yüksek..

Eyvallah. Açıkçası en pahali kabloyu da kullansan 10 pedal için bir pedal parası etmez. Maliyeti sanıldığı gibi birşey değil. Supply için de 500tl lik voodoo lara gerek olduğunu sanmıyorum. Bende izoleli bir trex junior ve izoleli olmadığı iddua edilen bir joyo var. Ikisi de sessiz çalışıyor.joyo da bir seçenek.hem de sıfırı 140-150 tl.

Esasında bu konuyla ilgili bir başlık açıp hem kablo hemde güç dağıtıcıları bir başlık altında toplasak çok faydalı olacak gibi..Marka model tecrübe vs dertli toplu olsun sorulacak çok soru da var ..

WP_20141209_019.jpg
Şimdilik :)

Geri