DredNat(Alternatif rock)-Ankara

2 Temmuz

"1993 yılında sivas'ta pir sultan abdal şenlikleri'ne katılan sanatçıların kaldığı madımak oteli dinci gruplarca kundaklandı. asım bezirci, hasret gültekin, muhlis akarsu, nesimi çimen, metin altıok ve behçet aysan gibi şair, yazar ve sanatçılarla birlikte 37 kişi yaşamını yitirdi, 43 kişi yaralandı. aziz nesin itfaiye merdiveniyle kurtarılabildi.

"hoşçakal yakut, bezirgan, gön
hoşçakal eski zaman aktarları
gidiyorum
bu şehri, bu yağmuru, bu düşleri
bu aşkı, bu kavgayı, bu kederi
size bırakarak " (behçet aysan)

aralarında bu dizelerin yazarı behçet aysan'ın da olduğu 37 kişi sivas katliamında hayatını kaybetti. bu katliamda yitirdiklerimiz şunlar: ozan nesimi çimen, sarız 1926; yazar asım bezirci, erzincan 1927; şair metin altıok, bergama,1941; muhlis akarsu, kangal 1948; şair behçet aysan,ankara 1949; muhibe akarsu, kangal 1958; yazar edibe sulari, erzincan 1953; uğur kaynar, zara 1956; karikatürcü asaf koçak, yerköy 1957; erdal ayrancı,niğde 1958; sehergül ateş, 1953; türkücü hasret gültekin, koçgiri, han köyü 1965; muammer çiçek, yalınyazı köyü, zile 1967; gülender akça, divriği, şahin köyü, 1968; mehmet atay, divriği 1968, sait metin, divriği 1970; carina johanna, hollanda 1970;gülsün karababa, divriği 1971; inci türk, balıkesir 1971;huriye özkan, ankara 1971, murat gündüz, ankara 1971; ahmet özyurt, ankara 1972; handan metin, ankara 1973;yeşim özkan, ankara 1973; yasemin sivri, ankara 1974; serpil canik, ankara 1974; serkan doğan, ankara 1974; belkıs çakır, ankara 1975; nurcan şahin, ankara 1975; özlem şahin, ankara 1976; asuman sivri, ankara 1977; menekşe kaya, 1977; koray kaya, ankara 1981."

Alıntı : http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=7794000

Drednat grubu olarak bu günü unutmayacağımızı , katillerle beraber zihniyetin de yargılanması gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Tüm Türkiye Halklarının yeniden başısağolsun.

Drednat

sabah 7.30'lara kadar $arkı çalı$ıyoruz bakalım neler olacak :) t$kler bulut bu arada :)

çok yakın zamanda ben diyim 7 ay siz diyin 1 yıl sonra yeni bestemizle gelicez...

kolay gelsin arkadaşlar beste çalışmalarına girmişsiniz..
ama 'çok yakın zamanda ben diyim 7 ay siz diyin 1 yıl sonra yeni bestemizle gelicez...' sözünü ciddi ciddi söylediyseniz bana biraz tuhaf geldi doğrusu,söylemeden edemedim kusurabakmayın.yani tuhafıma giden şey 7ay sonra bestenin biteceğini nereden bilebiliyorsunuz? yanlış anlamayın,kötülemek yada sataşmak için falan söylemiyorum bunları,hepiniz benden iyi müzisyenlersinizdir akıl vermek haddime değil ama sanki sipariş verilmiş gibi bahsetmişsiniz de onu yadırgadım sadece.kim bilebilir belki 2 sene sonra içinize sinen bi parça çıkacak ortaya belkide 3 gün sonra!?

bol şans,iyi çalışmalar..

doddoo demiş ki:
kolay gelsin arkadaşlar beste çalışmalarına girmişsiniz..
ama 'çok yakın zamanda ben diyim 7 ay siz diyin 1 yıl sonra yeni bestemizle gelicez...' sözünü ciddi ciddi söylediyseniz bana biraz tuhaf geldi doğrusu,söylemeden edemedim kusurabakmayın.yani tuhafıma giden şey 7ay sonra bestenin biteceğini nereden bilebiliyorsunuz? yanlış anlamayın,kötülemek yada sataşmak için falan söylemiyorum bunları,hepiniz benden iyi müzisyenlersinizdir akıl vermek haddime değil ama sanki sipariş verilmiş gibi bahsetmişsiniz de onu yadırgadım sadece.kim bilebilir belki 2 sene sonra içinize sinen bi parça çıkacak ortaya belkide 3 gün sonra!?

bol şans,iyi çalışmalar..

tanıdığımız çok iyi bir Nostradamus var. Tavsiye ederim...

Sitem hiç bir zaman drednat'ın bestesi OLMADI!!!
Sitem BENİM BESTEMDİR!!! TELİF HAKKIDA BENDEDİR!!!
(EX-BASS)

Dürüst ve başarılı bir ömür dilerim...

Madem ki böyle bir kaşıntı söz konusu grubum adına bir $eyler karalayayım.

Sen zamanında demi$tin ki ;

- Sitem'i bir gruptan satın aldık.

Sen bize bunu söyledikten sonra biz o $arkıyı çalmaya devam ettik. Ama daha sonra birileri bize youtube kaydını gösterdi $arkının. Biz ogün bugündür yakla$ık 1.5 yıl o $arkı için "bizim $arkımız" demedik artı çalmadık da. Çünkü ortada bir yalan vardı ve biz bu yalanın bilmeden tarafı olmu$tuk.

$imdi aradan zaman geçmi$ oraya buraya yazılar yazıp duruyorsun daha sakin bir hayat ya$amanı önermek zorunda bırakıyorsun. Eğer yukarıda ki cümleyi inkar edersen zaten artık sana bir $ey diyemem.

$imdi de biz bu hatamızı düzeltmi$(bilmeden yaptığımız hatayı) kendi bestelerimizle yolumuza bakarken aradan fırlayıp bunları söylüyorsun. Sen en iyisi asıl niyetini söyle ona göre konu$alım.

DREDNAT

dip not : Grubumuz hiç bir zaman "Sitem" isimli coverının dağıtımını yapmamı$tır. Bir kaç özel arkada$ımızda bulunmaktadır kayıt.

Yeni besteden birazcık söz etmek gerekirse :

Sözleri ingilizce öncelikle bunu belirtmek isteriz. İkincisi en yakın zamanda kaydımızı yapacagiz. Henüz kendimiz bile çalmadığımız için...:)

En yakın zamanda yeni bestemizle görü$mek üzere.

Drednat , 15.10.2007 tarihi itibariyle dağılmıştır.. Şimdiye kadar katettiğimiz yolda bize destek çıkan , bizimle ilgilenen ve yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkürlerimizi sunarız...

Sürç-ü lisan ettiysek affola... Selametle..

Drednat_Vocal demiş ki:
Drednat , 15.10.2007 tarihi itibariyle dağılmıştır.. Şimdiye kadar katettiğimiz yolda bize destek çıkan , bizimle ilgilenen ve yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkürlerimizi sunarız...

açıkçası gerçekten çok üzüldüm. hatta yine o lanet olası şakalarınızdan sandım ama sanırım bu sefer başardınız. aferin.

her neyse. umarım her biriniz istediğiniz gibi bi müzik yaşantısı elde edersiniz.

ama eminim ki drednat hep bambaşka olacak.

edit: hala birilerinin şakaaaaa diye telefon etmesini falan diliyorum. umarım olur.

maca_as demiş ki:
Drednat_Vocal demiş ki:

açıkçası gerçekten çok üzüldüm. hatta yine o lanet olası şakalarınızdan sandım ama sanırım bu sefer başardınız. aferin.

her neyse. umarım her biriniz istediğiniz gibi bi müzik yaşantısı elde edersiniz.

ama eminim ki drednat hep bambaşka olacak.

edit: hala birilerinin şakaaaaa diye telefon etmesini falan diliyorum. umarım olur.

yok bu sefer gerçek.

Geri