DredNat(Alternatif rock)-Ankara

Tuba_Elif demiş ki:
Evet yok iyi sarkiniz :D tebrikler, ve yollunuz acik olsun, bence yok iyi bir yere gelceksiniz ;) cok süper bir yorumcu (DredNat- Vokal) ve tabiki ekip cok iyi, böyle devam edin ;)

yazdıkların için çok teşekkür ederim yorumumu beğenmen beni sevindirdi...umarız ki daha iyi bi kayıtla daha güzel yorumlarla karşınıza çıkacağız yakında...

tüm yapıcı eleştriler için teşekkürler arkadaşlar...

kaan ilgin ve alakan için çok teşekkür ederiz

İnan yardımların arkadaşları feci derecede yönlendirecek.

Panik i de bekliyoruz.az kaldı zaten...panik olsun elalem =)

PaNiK demiş ki:
vokal ve sözler bence gayet iyi. gitarlar da galiba efeckt pedal kullandınız tonu iyi deil biraz alt ve gain le işi götürür hiç deilse sinek vızıltısı gibi gelmez. kayıt kanal kayıt ; davulcunuz metronom kullandımı? kullanmış ise metronom sorunu var hem de çok. Koşup çekmeler gırla gidiyor. insan şarkınıza FL de WAW biçimli davul yazdım eğer isterseniz onu size verebilirim. yardımcı olmak istedim sadece. Üstüne sağlam gitar ve iyi bir vokal kaydıyla bence güzel bir demo kaydı yapabilirsiniz.

başarılar =)

kayıtlarda metronom kullanılmadı kaan ama oturup metronom çalışarak diğer kayıtlarda metronom kullanılması çok daha iyi olacaktır...yardımların ve önerilerin için çok teşekkürler...bizde DREDNAT olarak PANİK grubuna çıktığı yolda sonsuz başarılar diliyoruz...herşey için tekrar teşekkürler....

Şimdi madem öm la yorum sitediniz elimden geldiğince anladığım kadarıyla birşeyler söylemek isterim, şarkıyı dinledim gitarın tonunu gerçekten beğenmedim şarkını karakterine çok ters geldi bana, vokal daha öncede yazılmış çok kuru ve önde geliyo, studyoda yapmışssınız sanırım ama gerçekten başarısız bi miksaj olmuş, sadece gitarları bu akdar sert yapmaya çalışmayın derim ben, vokal melodisine önem verin ve dikaktli özenli bir miksaj işi kurtarırı arkadaşlar, umarım yazdıklarım sizi bi şekilde daha iyiye yönlendirir
başarılar diklerim hoşçakalınn

keşke daha iyi bir kayıt yapabilseymişssiniz ancak malum imkanlar kayıt konusuna girmek yerine deom kaydettiginiz için sizi tebrik ediyorum kolay iş degil kayıt yaptırmak...

yalnız vokali biraz zayıf buldum baya güçlü bir ses olablirdi daha oturaklı bir ses...

rifler geçrkten çok güzel..
ritm bizim grubun bi şarkısınınkine benziyor bu yüzden şarkıya baglandım:D
davul daha atraksiyonlu olabilirdi baya tekdüze gitmiş durmda...
sözler gerçekten çok güzel yazanın ellerine saglık...
ritm aralarında ki melodiler de kurbanı anımsattı neden bilmioyurm ama güzel olmuş yakışmışlar yalnız güzel bir de solo yazılsa bu şarkıya çok çok güzel olur...

şarkı bütün tema olarak gerçekten güzel ellerinize saglık beyler piyasanın talebi yönünde de bir tarzınız oldugu için iyi iş yapabileceginizi baya sevilebileceginizi düşünüyorum

başarılar...

my__kantale demiş ki:
sözler gerçekten çok güzel yazanın ellerine saglık...
ritm aralarında ki melodiler de kurbanı anımsattı

başarılar...

eywalla sözlerle ilgili yorum için =)

kurbanı anımsatması ise kurbanla büyümekten kaynaklanıyor.doğal olsa gerek =)

saol

diyeceğim tekşey şarkı çok ham olarak kabul edilirse çok güzel olur.yani daha üstüne bişeyler katarsanız.diğer görüşlere katılıyorum.vokal sözler çok iyi kayıt bateri zayıf.gitarda ton kötü.
sadece yorum istediğinis için yazdım umarım işinize yarar.müzikle kalın.

tebrikler arkadaslar...
demonuzu az önce dinledim gayet başarılı bi çalışma ...
vakit kaybetmeden yorum yapmak istedim
solist arkadas daha sert seslendirir ve birazdaha çoşku olursa önünüz şimdikinden daha açık olacaktır.

saygılarımı sunarım

tazizim demiş ki:
tebrikler arkadaslar...
demonuzu az önce dinledim gayet başarılı bi çalışma ...
vakit kaybetmeden yorum yapmak istedim
solist arkadas daha sert seslendirir ve birazdaha çoşku olursa önünüz şimdikinden daha açık olacaktır.

saygılarımı sunarım

Eleştrilerin için gerçekten teşekürler her şekilde denemek istiyoruz şarkılarımızın vokal yorumlarını... Senin tavsiyelerini de emin ol dikkate alıp deneyeceğiz performans stüdyosunda... Tekrar teşekkürler...

insannn

insan bu topraktır sonu,

bilmezki hep çetin yolu...

kayıt esnasında ses biraz boğuk çıksada, düzgün bir kayıt yapıldığı zaman
kesinlik le iyi bir çalışma vaad eden bir şarkı insannn. davulun arka planda gitarların sesini bastırması şarkıya kötü bir not vermeme sebep oluyor açıkcası ama bunu da yeni bir kayıt ile giderebileceklerine eminim.

solo gitar daha oncede vurguladığım gibi davulun sesinin gerisinde kalmış.
ama zannımca 2 gitarla yapılan bir çalışma çok daha iyi bir sonuç vericektir. Tek gitar ile yapılan solo, şarkıyı biraz çıplak bırakmış, şarkıya aralarda geçiş eklemek şarkının içeriğini dahada zenginleştirecektir.

vocal'e gelice... vocalde davul sesi baskısında açıkcası pek verimli
olmamış, farklı kanallardan yapılan çekimler ve vocal kanalı üzerinde yapılan tiz ayarı ile bu sorunda giderilebilir.

backvocal nerde ise hiç duyulmuyor, backvocal'i güçlendirmek, vocal ile
yapılan girişlerde ön planda olmasını sağlamak daha güzel
olur gibime geliyor.

teşekkürler. çalışmalarınızın devamını dilerim.

İNSANNN

ya parcanın söz ve müzigi çok hoşş insanı hemen havaya sokan bir havasıı dinleyen bir daha dinlemek istiyoooo daha ne diyimm işte başarılar daha iyi bir kayıtlaa BEKLİYOO OLUCAZZZZZZZZZZZZZZ

Kurban olurum.. 8)

drednat 'ın bir de "gel gör beni" cover ı var..dorian son albümünde yorumlamıştı bu parçayı hatırlarsınız belki..
adam gibi cover olmuş ya.. bu parça özünde ilahi olmakla beraber o kadar güzel yakıştırmışlar ki.. gerçekten dinlenesi ;)
insan zaten akılda kolay kalan kendini dinlettiren bi parçaydı.. gel gör beni de umarım en kısa zamanda sizlere de ulaşır..

şiddetle başarılarınızın devamını diliorum.. 8)

Vallahi özel mözel, zorla yorum yaptırıyorsunuz....:)

Kayıt hakkında birşey söyleyemem, herhalde kısıtlı imkanlar söz konusu oldu. Ama snare hariç davul kayıdı fena değil yinede. Besteye gelirsek, düzenleme biraz amatörce olmuş. Bu konuda bir dinleyici olarak birkaç şey söylemek isterim.

İlk sözlerden sonra hemen nakarata geçilmesi biraz erken olmuş.( bir kuple daha olsa mesela ).
Nakaratta ise "atlar zıplar" dan itibaren nakarat diye birşey kalmamış. ( ne güzel dinliyorduk back vokalli mokalli, niye öyle oldu sonra ? )
Nakarattan sonra şarkı aslında yeniden başlıyor. Devamındaki 'kopyala yapıştır' düzenlemesinede bir el atmanız gerekecek.

Bas........ritm gitarı adım adım takip etmiş. Yoldan çık biraz...
Davul.....bazı ataklar, zillerin yeri falan biraz sakat....
Vokal......yetenekli, güzel bir ses. Daha iyi bir kayıtda dahada şahane...
Gitar.......madem tek gitar, aralarda sololar,harmonikler vs. olmalı. Yani daha fazla atraksiyon....

Bu kadar. :) İyi çalışmalar...

Geri