HaraptaR

Uzun zamandır çalışan ama sahnelerde sıkça göremediğimiz Haraptar'ı izlemek isteyenler 26 şubat Pazar Garage'da izleyebilirler.Yerli,yabancı birçok rock coverı yapan grup,kendi bestelerini de üretmektedir.Piyasaya sürmemelerine rağmen demo kayıtlarıda bulunan grup yerlilerden Kurban'dan yabancı olarak ta rhcp'den ağırlıklı olarak cover yapar.Önümüzdeki zamanlarda sıkça sanede görebileceğimiz Haraptar kardeş gruplarımızdan da biridir aynı zamanda.Grubun kökeni çok eski taa yıllar önce Kubilay ve Koray kardeşlerin çalışmalarıyla grup hayat bulmaya başlamıştır.Ve geç te olsa artık Haraptar'ı sahnelerde de görmeye başlıyoruz.26 şubat pazar herkesi bekleriz...
Grup elemanlarının yakında foruma gelmesi ile grup hakkında çok daha ayrıntılı bilgi de alabilirsiniz...
Haraptar daha önce bir çok farklı adla da çalışmalarını sürdürmüştür.
Haraptar adıyla çıktıkları bu yolda başarılı olacaklarını düşünüyorum.

haraptar tanıtım

Selam millet

Şimdi grup hakkında bilgi vermek gerekiyo tabi forum falan geyiği herkes öyle yapmış bizde öyle yapalım :LOL:

şimdi ben fuat gitar çalıyorum grupta yanımda da koray var davul çalar zaten grup bizden ibaret diğerlerini boş verin :D

neyse hadi bahsedelim onlardan da kubilay var çok şebek yapılı olmasının yanı sıra vokal yapar,gitar çalar öyle takılır bizi sinir eder stüdyolarda kafasına baget yemeyi çok sever

cemil basçımızdır valla ona yazacak bişi bulamadık o bi ara girip kendisi yazar ama siz sakın inanmyaın yazdıklarına :p

grup bi ara kuruldu işte bende tam hatırlamıyorum sonra ben gruptan atıldım :LOL: attı beni adiler sonra yoğun istek üzerine geri döndüm :LOL:
felan bunlar uzun hikayeler bi ara anlatırız

erenjim biz rhcp coverlamıyoz artık o yıllar önceydi çok sıkıldık ;) :metalhead

neyse şu sıralar kurban, duman, demir, rammstein, SOAD, eserse metallica megadeth felan coverlayıp kendi bestelerimizle uğraşıyoruz

bu kadar tanıtım yeter heralde sıkıldık yafs :uyku
ee artık sıra sizde garage konseri hakkında yorum almaya başlayalım di mi yani

Arkadaşlar eğer konserde Symphony of Destruction'ı çalan sizseniz valla ne diyim hakkaten Symphony of DESTRUCTION oldu uzun süre kendime gelemedim...Mustaine'nin dava etme hakkı olduğunu düşünüyorum...Bir Megadeth hayranı olarak çok üzüldüm sonrada konseri hızlıca terkettim...Sonrada Eren'i dinleyemedim...Aslında düşündüm de bu büyük bir kayıp da değil ya :D

liquoredmind demiş ki:
Arkadaşlar eğer konserde Symphony of Destruction'ı çalan sizseniz valla ne diyim hakkaten Symphony of DESTRUCTION oldu uzun süre kendime gelemedim...Mustaine'nin dava etme hakkı olduğunu düşünüyorum...Bir Megadeth hayranı olarak çok üzüldüm sonrada konseri hızlıca terkettim...Sonrada Eren'i dinleyemedim...Aslında düşündüm de bu büyük bir kayıp da değil ya :D

hahaha ben de bi megadeth manyağıyım ve o gece çıkan grupları hatta organizasyonu komple mahkemeye verse kazanır mustaine. abi megadeth parçaları sizin seçtiğiniz en kolayı olmasına rağmen zordur. özellikle vokalleri zordur. sanıyorum siz bu şarkıyı 1-2 defa dinleyip çaldınız.vokalinizin ses tonu gayet hoşuma gitti ama symphony tek kelimeyle FACİA ydı. ayrıca umarım elinizde bir video kayıdı vardır çünkü bir video kaydından çok çıkarabileceğiniz şeyler olabilir. hep aynı tip hatalar yaptınız. fakat yaptığınız tarz için enstrümantel olarak gayet iyisiniz. türkçe parçalarda vokaliniz çok iyiydi. genel olarak iyi görünüyodunuz vwe sahneye hakim duruyodunuz. kolay gelsin umarım daha iyi bir haraptar dinleriz ileride.

Coverları gayet güzel çaldınız .. Özellikle Kurban coverları çok ii di .. Yanlız Seymphony oturmamıştı .. İlk konserinizmi bilmiyorum ama parçayı çok tutuk çaldınız.. Tabi amfi olmamasından dolayı tonlar da çok uyumsuzdu.. Besteleriniz de alternatif piyasa için gayet iyi işler yapacaktır.. Genel olarak açılış grubu olarak iyiydiniz beyler...

Başarılar...

Stay Heavy :twisted:

öncelikle yorum yapan herkeze teşkür ediyorum
symphony hakkındaki yorumlara aslında bende braz katılıorum :p
çünkü megadeth ve benzeri guruplari aslında calmioz ama o gun bi deneyelim dedik çünkü ortam pek müsaitti :LOL:
abi herkez metalciydi :metal hane biz de bi mekadet çalalım dedik amma ve lakin tam olmadi :( konsere gelen herkezde megadeth fanı yutturamadıkta :p :D :D :D :D :D

hakkaten organizasyon ii deeldi sahne içinde ses berbattı bide çıkışımız biraz aceleye geldi dooru duzgun soundcheckte alamadan çalmaya başladık bu ilk konserimizdi inşallah dierleri daha küsel olur

tekrardan izleyen ve yorum yapan herkese teşkürler

stay hawai :D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Megadeth haraptar için yanlış bi seçim olsa da,iyilerdi bence genel anlamda..Özellikle ilk konserleri olduğu düşünülürse bence cidden iyilerdi.Besteleniz de güzeldi beyler.Bence önünüz açık sizin.İyi yerlerde görürüz umarım sizi.
Desteklediğimiz,kendi konusunda iyi işler başaracağına inandığımız gruplardan biri de sizsiniz...Kolay gelsin.
Haraptar ismi de bence hoş özellikle yaptığınız müzikle örtüşüyo bence...Kubilay,Koray,Fuat,Cemil hepinizi öptüm bakalım :D görüşürüz.Bu arada ilk grup olarak çıkmanız ses sistemi açısından da alehinizeydi ama herşeye rağmen güzeldi.Kubilay'ın grubun sahnedeki frontman'in inde zaten sahne duruşunu çok sevdim

oo kimleri görüyorum.garaj organizasyonu için alt grup bakalım diye forumu didiklerken tanıdık insanların grubuna rastlamak hoş oluyormuş :D
(bkz:insan hayatının tesadüflerle dolu olması).daha bugün öğrendiğim için konserinize gelemedim herhangi bir yorum yapabilecek kadar da tanımıyorum sizi belki ama yolunuzun açık olmasını ve bizim okulumuzda da(odtü) bu kadar şenlik,metal günleri yapılırken boy göstermenizi talep ediyorum sevgili haraptar(ve de eren sen de aynı şekilde) :LOL:
madenden bir dost ;) :twisted:

bestelerden daha bi tanesi kanal yapabildik onuda internete vercez ama ne zaman bilmiorm nisanın ilk haftası bi daha performans olcak galiba tam belli olunca duyururuz burdan

çoşun millet :D :D :D :D

konserinze geldim. beğendim. hatta ordaki "kara metalci" insanlardan farklı olarak baya eğlendirdiğinizi söyleyebilirim. ancak gerçekten symphony faciaydı. rammsteinda vokal çok sakin söyledi.gerçekten insanları çoşturacak yapıda bi tip. solo gitarist ve basist durgun geldi. davulcunuz iyiydi. genel olarak beğendim. ancak bir şey sormak istiyorum. yanılıyor olabilirm ama siz hiç hacettepe keçiören kampüsünde konsere çıktınız mı? haraptar olarak değilde başka bir isimdi sanki?

yorumlar için çok teşekkür ediorum...

öle bi organizasyon olmuştu bizde katılmıştık dooru hatrlıosun ama kadro

farklıydı...

tekrar tesekkurler...

Haraptar'la aynı sahnede olmaya devam edeceğiz,burdan konser haberlerini takip edebilirsiniz.
Koray,avatar da süpermiş...
Bir de ben de sevgili arkadaşlarımdan şöle güzelinden bi demo bekliyorum...ii gider vallaa

yahu nedir bu kayıt??abartmışsınız.açıkcası ben bu kadar İYİSİNİ DE BEKLEMİYORDUM :LOL: yanlız vokalin(kubilay olduğunu tahmin etmekteyim) söyledikleri sonlara kadar pek anlaşılmıyor ve de ses fazla net gelmiyor kayıt çok iyi değil desem-enstrumanların sesi gayet iyi ne iştir pek anlamam(aslında düşündüm de benim kulağımdan da kaynaklı olabiliyor bazen) ama onu da hallederseniz walla söyleyecek hiçbişiim yok.
başka kayıt da istiyoz bu durumda borçlusunuz ;)
-PINAR-

tam ben upload ediyodum be kamka hızLı davraNmışsın

inşaLLah başka kayıt da geLejek ekoNomiye bakıYo :(

yorumLar için tŞkkürLer

stay paTagoManYa 8)

evet hawai. doğru hatırlamışım. ordada iyiydiniz. bayağı iş yapacaksınız gibi görünüyor. Demonuz şahane olmuş. yalnız basçınız biraz durgun. yani böyle bir şarkıda böyle bir kayıtta gümbür gümbür bir bas yakışırdı. neyse başarılar.

millet çok saolun açıkçası bizde bukadar ii tepkiler beklemiyoduk!!!!!!!! basçı çalışır zamanla haraptara yakışan bi eleman olur!!! :LOL: ahahaha!!! nese aslında onun nedeni o kayıt geçen sene yapıldı braz çömdük geçen sene doal olrak :) şu anda girsek çok daha farklı bişey ortaya çıkcak eminim!!! wokalleride yeniden kaydetmeyi düşünüorum ztn 8) ayrıca mayıs başı gbi bi demo dşünüorz 4 bestelk! yorumlar için saolun dewamını bekliorz...

heyooo :D ya sizi buralarda görmek çok güzel nihayet yani... durdunuz durdunuz bu sene coştunuz arkadaşlarımm neyse bu sene kaçırdığım
konser(ler)inizin acısını çıkarıcamm artık yazdan itibaren... şimdiye kadar dostlar taştanı dinlettiğim kimseden olumsuz bişey gelmedi (kaydın çok iyi olmadığı dışında)...
hepinisi çook seviyorum kolay gelsin hepinize
öpüldünüz :D

Geri