Jackson DK2 Dinky L ve Ibanez RG1570 L

Piyasada yaptığım araştırmalar sonunda bu 2 gitar arasında kaldım.Zaten yeterince solak model olmadığından fazla bir seçeneğim yok.İkiside fiyat olarak neredeyse aynı.Sizden ricam bu 2 gitarı karşılaştırmanız.
Teşekkürler...

g1570l sanırım 700küsür dolardı dk2 de 550 dolar civarı eğer dışardan almayı düşünüyorsan...

ben de solağım ve aynı dertten muzdaribim senle burada dağıtıcısı yok anca yurtdışından getirebilirsen ve sabit köprülü alırım dersen tek seçenek schecter c-1 hellraiser

http://www.schecterguitars.com/spec.asp?id=25

music123 gibi popüler sitelerde mevcut değil ama

http://www.drumcityguitarland.com/inventory/DetailsLefties.cfm

adresinde görebileceğin gibi solak kasa da mevcut bu 700 dolarlık gitarda... emg 81 ve 85 manyetikleri de cabası tek ihtiyacın amerikada bir yakın

1916.jpg

Maalesef yok :( Jackson'a falan da adam gibi distrübütör çıksa da Laylaylom'un fiyat politikasından kurtulsak :p Benim canım yandı da biraz :LOL: Alım-Satım'da celephais in konusu vardı bi' bak istersen hala yolluyo' mu gitar bilmiyorum ama bakmakta fayda var sanırım :)

Schecter son dönemin en başarılı gitar markası belki de, resmen kabul ettirdiler kendilerini piyasaya, fiyatları da gayet iyi :)

Blessed_Spirit sen gitarını nerden alcaksın? Eğer Türkiye'den alcaksan gidip deneyip hangisini beğeniyorsan onu almanı tavsiye ederim çok fazla fark yok aralarında. Sadece şöyle bir şey söyleyebilirim bana sorarsan Dk-2'ye de 1570'e de manyetik modifikasyonu yapsan bence dk-2 daha başarılı olacaktır ton açısından ama 1570'in de köprüsü daha iyi :)

DaveMustaine_64 demiş ki:
Schecter son dönemin en başarılı gitar markası belki de, resmen kabul ettirdiler kendilerini piyasaya, fiyatları da gayet iyi :)

Blessed_Spirit sen gitarını nerden alcaksın? Eğer Türkiye'den alcaksan gidip deneyip hangisini beğeniyorsan onu almanı tavsiye ederim çok fazla fark yok aralarında. Sadece şöyle bir şey söyleyebilirim bana sorarsan Dk-2'ye de 1570'e de manyetik modifikasyonu yapsan bence dk-2 daha başarılı olacaktır ton açısından ama 1570'in de köprüsü daha iyi :)

+1 ;)

hocam şimdi 2 gitarda yurtdışından gelebiliyor sadece ondan deneme imkanım olmayacak.bu 2 gitarıda çalmış arkadaşlar bir yorum yaparlarsa çok sevineceğim.
bu arada avatarlarınız simetrik olmuş altındakiyle:D

Blessed_Spirit demiş ki:

hocam şimdi 2 gitarda yurtdışından gelebiliyor sadece ondan deneme imkanım olmayacak.bu 2 gitarıda çalmış arkadaşlar bir yorum yaparlarsa çok sevineceğim.
bu arada avatarlarınız simetrik olmuş altındakiyle:D

Ben 2sini de çaldım abi bir çok kere. Dediğim gibi aralarında çok fazla farklar olan gitarlar değill, özelliklerini biliyorsun onun dışında benim sana söyleyebileceğim şey, dk-2ler bence bariz bir şekilde tip olarak daha iyi, ayrıca ben etli saplardan hoşlandığım için dk-2lerin klavyeleri daha çok hoşuma gidiyor. Eğer istediğin clean tonları Ibanez'in iyi JAckson'ın sert tonları iyi gibi birşey dememse üzgünüm . Düzgün tonlandığında iki gitarın da gayet geniş ton yelpazeleri var yalnız belki Dk-2nin tonundaki parlaklık aradığın şey olmayabilir ya da Ibanez'in tonundaki basswood karakteri orasını bilemem :)

Bir de son olarak ekleyebileceğim Dk-2lerin manyetiklerinin performansı çok fazla değişiyor, iyi de olabiliyor kötü de. Seymour dunca spesifikasyonlarıyla kore'de üretiliyor onlar :) Ayrıca neck'te single olması benim hoşuma gitmiyor şahsen. Yani Rg1570 stok manyetikler düşünüldüğünde daha iyi olabilir...

bence dk2 nin fiyatı bayaa bir artabilir yeni manyetiklerle fakat zaten ibanez rg1570 l 180 dolar civarı daha pahalı bu durumda ben de olsam ceksını seçerdim...

ek: dk2 lerin 2006 modelinin solaklar için de üretileceği kesin mi bu arada?

ChatKing demiş ki:
Bu yeni DK2'ler Seymour Duncan'larla daha iyi duruma gelmez mi ki ya :? ?

Tabii o da var di mi :mrgreen: Unutmuşum ya... Vallaha o zaman eğer fiyatları aynıysa ben olsam Dk-2 alırdım ama yurtdışında rg1570ler ne kadar bilmiyorum bir de 2006 model Dk-2ler için biraz beklemen gerekebilir :)

2005lerde sd kullanılmadı mı?

Geri