Sebebini Bulamadığım Dip Gürültüsü

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama kusurumabakmayın yeni konu açıp kirlilik oluşturmak istemedim:).Bir yakınım kısa bir zaman önce ibanez gio170 ve eski model 10g amfi aldı.Tabi gitar yaninda hediye edilen dandik takım taklavatıda.Gitarı amfiye bağladığımız an clean kanalında sorunsuz çalışırken dist de özellikle ses yarıdan yüksek olduğunda bi hayli dip gürültü veriyor.Hadi jack falan dandik onu anlarım prizde ayni dandik.Gitar bağlı değilken bile dist de çok az da olsa dip gürültü veriyor bişey demeiyorum ama ses yükselkdikçe özellikle son ses de acaip çığlığımsı bir ses veriyor.Telleri kapadığım anda ses gidiyor.Ancak bıraktığım anda tekrar git gide yükselerek geri geliyor ses.Bunun sebebi nedir acaba?

Basit. Klasik dandik amfide ki ve gitardaki dandirikten aksamdan kaynaklanan dandirikten bir problem. 10 watt güçlü bir çıkıştan ne bekliyebilirsin ki dist adına.İlla dist alıcam derse %1 de açsın sesi anca yani...

Konuyu hortlatmak gibi olacak ama kusurumabakmayın yeni konu açıp kirlilik oluşturmak istemedim:).Bir yakınım kısa bir zaman önce ibanez gio170 ve eski model 10g amfi aldı.Tabi gitar yaninda hediye edilen dandik takım taklavatıda.Gitarı amfiye bağladığımız an clean kanalında sorunsuz çalışırken dist de özellikle ses yarıdan yüksek olduğunda bi hayli dip gürültü veriyor.Hadi jack falan dandik onu anlarım prizde ayni dandik.Gitar bağlı değilken bile dist de çok az da olsa dip gürültü veriyor bişey demeiyorum ama ses yükselkdikçe özellikle son ses de acaip çığlığımsı bir ses veriyor.Telleri kapadığım anda ses gidiyor.Ancak bıraktığım anda tekrar git gide yükselerek geri geliyor ses.Bunun sebebi nedir acaba?
Kablo dandik, toprak hattı dandik, e amplinin durumu da ortada daha ne olsun gürültü için. Gitar bağlı değilken gelen ses dip değil bu arada hiss dir. Anlattığın şeylerin hepsi normal Hatta bu gürültünün olmaması olanaksız ;)

İkinizede çok teşekkür ederim.Zaten dip gürültüyü pek anormal karşılamadım.Yani beklediğim bişeydi ancak o çığlık gibi diye nitelendirdiğim ses biraz şaşırttı beni.Problemmi var acaba dedim.Neyseki normalmiş tekrar teşekkür edeirm:)...

Geri