Shred Hakkında.?

Hızlanmak istiyorsan, yukarıdaki arkadaşların tavsiyelerine kulak vermelisin.... 1-2 tavsiye de benden :)

Faydasını göreceğini umduğum birkaç şey:
- Sol elinde perdelere basmayan parmaklarını mümkün olduğunca perdelere yakın tutmak
- Sol elini mümkün olduğunca hareket ettirmeyip, parmaklarını açmaya alışmak
- Alternate / Sweep picking çalışmak...

ve tabi ki bunları çalışmaya başladığında yavaş bir tempoda metronom ile ve clean kanalda çalışmak, temiz çalana kadar hızlanmamak...

Selamlar.
Uzun bir aradan sonra bu siteye tekrar girişimin ardından böylesine güzel bir yorumda bulunduğunuz için teşekkür ederim.Alternate,(Ekonomy) pickinglerin üstünde çalışıyorum.Ellerimiz hamlamış :D Artık sıkı bir çalışma düzenine girmeliyim.Teşekkürler.

Shredin tel kalınlığıyla alakalı olmadığını Malmsteen Dreaming şarkısının sonundaki bas solosuyla kanıtlamıştır zannımca. Tel kalınlığı kendı yolunu bulmuş gitarcılar için tercih meselesidir. Çalışıp bunlardan medet ummaz hale gelebilmek en doğru olanı...

Uzun bir aradan sonra bu siteye tekrar girişimin ardından böylesine güzel bir yorumda bulunduğunuz için teşekkür ederim.Alternate,(Ekonomy) pickinglerin üstünde çalışıyorum.

Buradan alternate picking ve economy picking aynı olduğunu düşündüğünüz kanısına vardım ki eğer böyleyse yanlış bir düşüncedir, ikisi de birbirinden farklı şeylerdir.

Ayrıca forumda paylaştığım Michael Angelo'nun etüdleri vs. var onu bul ve çalış ışık hızında takılırsın :D

ben şarkı çalarken hep down up yöntemi ile penalama yapıyorum. şöyle ki bir alt tele geçeceğim zaman eğer bir önceki notayı down yaptıysam geçtiğim telde up yaparak devam ediyorum. ancak incelediğim çoğu hızlı gitarist bazen tel değiştirirken alt alta veya üst üste down down giderek yapıyor. kendimi bu konuda çok kötü alıştırdığımdan şimdi düzeltmeye çalışıyorum egzersizlerle. frank gambale'nin alternate ve economy pickingi sentezlediği bu yöntemi bence herkesin uygulaması gerekiyor.

Buradan alternate picking ve economy picking aynı olduğunu düşündüğünüz kanısına vardım ki eğer böyleyse yanlış bir düşüncedir, ikisi de birbirinden farklı şeylerdir.

Ayrıca forumda paylaştığım Michael Angelo'nun etüdleri vs. var onu bul ve çalış ışık hızında takılırsın :D
Siz deyince baktım,Son vuruşlar farklıymış bi alt tele geçerkenki :D Teşekkür ederim.arşivi toparlama vakti geldi,Michael Angelo ile başlayalım.
ben şarkı çalarken hep down up yöntemi ile penalama yapıyorum. şöyle ki bir alt tele geçeceğim zaman eğer bir önceki notayı down yaptıysam geçtiğim telde up yaparak devam ediyorum. ancak incelediğim çoğu hızlı gitarist bazen tel değiştirirken alt alta veya üst üste down down giderek yapıyor. kendimi bu konuda çok kötü alıştırdığımdan şimdi düzeltmeye çalışıyorum egzersizlerle. frank gambale'nin alternate ve economy pickingi sentezlediği bu yöntemi bence herkesin uygulaması gerekiyor.
Ben penalamamı hep alt üst yapıyorum,Bi alta geçerken alternate pickinge uyumlu yapıyorum diye düşünüyorum.Bence söyledikleriniz yani yaşadığınız bir sıkıntıyı anlatmanız bile çoğumuza yardımcı oluyor.Teşekkürler

Geri