Acer Aspire R7 Hybrid (pc-tablet-ultrabook) Hakkında...

Selamlar saygılar herkese.

Az önce Acer'in böyle bir modeli olduğunu öğrendim. İnceledim araştırdım, gayet başarılı ve alınabilir buldum.

Ancak cihazın satışını yalnızca istanbulbilisim.com sitesinde gördüm. Bu siteden alışveriş güvenli midir? Başka hiçbir yerde olmayan bu cihazı yalnızca bunların satıyor olması garip mi değil mi?

http://www.istanbulbilisim.com.tr/r7-571-6858-acer-ultrabook-en-ucuz-fiyatlari,60050.html

Bu resmi sitesi;

http://www.acer.com/aspirer7/tr_TR/

Özellikleri;

Teknik Özellikler
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ
İŞLEMCİ
Intel Core i5-3337M 1.8Ghz. (Turbo Boost Tek. ile 2.7Ghz.) 3 MB Intel Akıllı Bellek
İŞLEMCİ TÜRÜ
Intel Core i5
RAM
6 GB DDR3 1600 Mhz. (Max. 12 GB)
SABİT DİSK
500 GB SATA (5400 Rpm) HDD + 24 GB SSD HDD
İŞLETİM SİSTEMİ
Microsoft Windows 8
EKRAN KARTI
Intel HD 4000 DDR3 Max. 1796 MB Ekran Kartı
EKRAN BOYUTU
15.6" LED-backlit high-definition widescreen 10-finger multitouch screen (1920x1080)
EKRAN ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ
1920 X 1080
SES ÇIKIŞI
Stereo
BATARYA
BATARYA SÜRESİ
4.5 Saat (Kullanım şartlarına bağlı maksimum süre)
WEBCAM
WEBCAM
Var
NETWORK
RJ45-ETHERNET
Yok
WIRELESS LAN
802.11 a/b/g/n
RJ11- MODEM
Yok
BLUETOOTH
Bluetooth 4.0
ÖLÇÜLER VE AĞIRLIK
AĞIRLIK
2.4 Kg
ARAYÜZLER
USB (2.0)
1
USB (3.0)
2
E-SATA
Yok
HDMI
1
IEEE 1394
Yok
KART OKUYUCU
1
MİKROFON GİRİŞİ
1
KULAKLIK ÇIKIŞI
1

Videosu;

Görselleri;

k-bigpic.jpg

hocam bilmişliğimden değil tecrübelerimden söylüyorum acer 5 para etmez.pişman olursun alırsan.2 sene kıbrısta bir şirkette, 2 sene toshiba'da, 2 sene de bir esnafın yanında çalıştım.

istanbulbilisim güvenlidir diye biliyorum.

Acer iyi diye bilirdim, son 1 haftadır filan internette şöyle bir bakınıyorum da, okuduklarımın büyük çoğunluğu olumsuz.

Daha çok Dell tavsiye edildiğini gördüm bahsettiğim bu bakınışlarımda.

Ben masaüstü arıyorum bu arada, geçen seneler içinde fena özledim masaüstü kullanmayı ve kafama göre bir şey bulursam alacağım.

Ulan resmen piyasada köpek muamelesi yapılıyor ha masaüstü bilgisayarlara, hani zamanında CD'ler çıkınca kasetlerin pabucu dama atılmıştı ya, neredeyse onun kadar fena bir muamele bu. Gir bir yere masaüstü bilgisayar sor, görevlinin yüzü düşüyor lan, reyona gitsen zaten yan yana 4 tane filan var böyle çöplükteki arabalar gibi.

Neyi sevsek tedavülden kalkıyor, neye alışamasak tavan yapıyor yazmıştım geçenlerde bir başlıkta; yani kafama sıçayım ama hakikaten öyle be.

gene tecrübelerime dayanarak öneri yapacağım izninizle.

dell in pahalı modelleri cidden iyi.teknik servisi de iyi.

toshibada çalışmış birisi olarak, toshiba dan uzak durmanızı şiddetle öneririm.

asus lar ve sony geldiğini hatırlamıyorum elime tamir için.,

hp nin yeni modelleri nasıl bilmiyorum ama hp de almam hayatta.

e ne kaldı diyeceksiniz.valla benim şu an bunları yazdığım laptopumun markası yok.casper çakması bişey ama casper değil ben de bilmiyorum markasını.hediye gelmişti.bana.verebileceğim en güzel tavsiye, teknik servisi iyi olan bir markayı tercih edin.pc niz ısındığında her ay gidip 50 tl bayılmak uzun vadede can acıtır...neyse çok konuştum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Evet...

Lakin bana hem tablet hem de evde pc olarak kullanabileceğim bir cihaz lazım. Ekranı büyük olmalı ki pc olarak rahat edebileyim. Dokunmatik ve taşınabilir olsun ki dışarda tablet olarak kullanabileyim. Bu standartlarda bir cihaz daha var. Samsung ATIV Q. Ancak o buna göre çok daha pahalı (4000 küsur tl.) ve patent sorunu sebebi ile satışları iptal edildi. Bir kaç model daha var (Asus, HP vs.) ancak bunlar da klavyeyi takıp çıkarmak gerekiyor.

Açıkçası Acer'in çok iyi bir marka olmadığını ben de duydum. Lakin bana ne gibi sıkıntılar çıkarabileceği konusunda hala net bir bilgim yok. Ben bilgisayarımla çok ciddi, kasan işler yapmıyacağım. 3DS max kullanıyorum ama bunun için başka bir bilgisayarım var. Torrent kullandığım için sürekli download ve upload yaptığım bir başka bilgisayarım var. Bu alacağımla bunları yapmam sanırım. Sadece internet, müzik, film ve office yazılımlarını kullanmayı planlıyorum.

Gerçekten o kadar kötü mü ki bu Acer? :(:depressed::cry::notworthy::sick::unsure::inpain::grumpy:(n)

Acer R7 tasarim odulu almis bir makine. Acer gecen sene zarar acikladi, artik yeni urunlerinde kaliteye onem veriyorlar. Ben Kanada'da yasiyorum Acer'in burda guzel bir ismi var. Turkiye'deki fiyatlar ucuk yanliz! Burdaki fiyat 999 Kanada dolari. Amerika'daki fiyat 899USD. Islemci, RAM ve HDD Istanbul bilisimin sattigindan cok daha ustun. Istanbul bilisim anormall karlar yapiyor demiyorum kar marginlerini de bilmem ama TR'de sanirim durum genel olarak boyle. OTV herseye dokunuyor.
Ululararasi testlerde bu urun cok begeni topladi yanliz 571 modellerinde (Istanbul bilisimin sattigi model) wifi sorunu var! Urunun WIFI baglanma hizini mutlaka control edin.
Bence piyasadaki en iyi hybrid su anda acer R7.

Selamlar

Not: Kuzey Amerika fiyatlari icin buraya bakabilirsiniz: www.bestbuy.com
Degerlendirmeleri ve yorumlari da okursaniz urun hakkinda detayli bilgiye sahip olursunuz

Geri