Çaldığını kaydeden bi pedal lazım...

Çaldığın riffleri ayrı ayrı olarak blank lara koycak sahneye çıktığındada bastığında otomatik çalcak bi pedal lazım bende üstüne solo atabileyim yani...
processorleri söylemeyin gfx8 var bende 2 saat uğraşıp biton tuşa basıp o anda kaydedebiliyosun aleti kapatınca gidiyo kayıt yani bana hep kalan riff lazım
bilmem anlatabildimmi :)

Looper adı verilen aletlerden lazım sana.... Boomerang Phrase Sampler, Oberheim Echopex, Lexicon Jamman (eski), Digitech Jamman (yeni), Line 6 Delay Modeller vb. aletler... Eskiden ulaşmak daha zordu ama teknoloji sağolsun artık daha işlevli ve ucuz aletler var; artık ihtiyaca ve bütçeye göre seçilebilir. :D Gerçekten en iyisi Oberheim Echoplex...tabii bunlarım bir kısmında da kapatıp açınca hafıza siliniyor, sanırım yeni jenerasyon aletlerde bu özellik de vardır...aslında bence sahnede çalıp kaydetmek daha iyi, hem dürüst hem de dramamtik bir ton farklılığı da olmaz.

Ben eskiden aldığım hafıza upgade'li bir Lexicon Jamman kullanıyorum :D

Boss yeni birtane Loop Station çıkarmış çok sağlam alet music123 te vardı, biraz sağlam bişey düşünürsen tavsiye ederim. Daha deneme fırsatım olmadı ama özelliklerine baktım çok kaliteli gözüküyor...

ewt digitech GNX3 yapıyor.. ancak pedal için smart media kart alman lazım.. aksi takdirde yalnız 3 dakikalık kayıt yapılabiliyor.. sanırım 3 dakika ihtiyacını karşılamaz..

GNX3 oyuncak. Ona para vereceğine Boss'un BR serisi var digital recorder'lar, hem de gitar prosesörü ve drum machine aynı zamanda. Kaydedersin sonra wav olarak atarsın bilgisayarına, ne istiyorsan oynarsın üzerinde. BR-864'üm var şiddetle tavsiye ederim.

Boss un 3 adet Rc serisi var...

1...RC 20===5 dakika kayıt yapabiliyor

2....RC 20XL===16 dakika kayıt yapabiliyor((Türkiye satış fiyatı=500 Ytl civarı
rc20xl.jpg

bir de bunların abisi var RC50 o daha profesyonel bir alet
RC-50.jpg

Geri