Ses Kartını , Preamp ' A Bağlamak

Merhabalar
ses kartım : Presonus Audiobox 44vsl ,
preamp : Studio Projects Vtb-1

Preampı ses kartına nasıl bağlayabilirim bilgi verebilir misiniz ?
Örneğin kaç adet konnektöre ihtiyacım var ve hangi konnektörler.
Ayrıca hangi girişe neyi takmalıyım , bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.

Her iki ucu XLR olan1 adet standart mikrofon jakına ihtiyacın var. Jakın bir ucu Presonus'ta 1 yazan girişe, diğer ucu da preamfideki balanced out çıkışına bağlanacak. (tabi bir jak da mikrofonu preampa bağlamak için)

Bu gibi pre-ampler +4db line-in girişine takmak gerekir, çünkü pre-ampin kendi karakteri mevcut araya 2. bir pre-ampin girmemesi gerekir. Fakat ses kartınızda bu yok gördüğüm kadarıyla. Bu sebeple Mic/line kısmında 3'e takıp "line"ı seçmelisiniz.

Bu gibi pre-ampler +4db line-in girişine takmak gerekir, çünkü pre-ampin kendi karakteri mevcut araya 2. bir pre-ampin girmemesi gerekir. Fakat ses kartınızda bu yok gördüğüm kadarıyla. Bu sebeple Mic/line kısmında 3'e takıp "line"ı seçmelisiniz.

Yamulmuyorsam ek olarak bu işlemin XLR kablo ile değil de iki ucu erkek 1/4" TRS ile yapılması gerekmete. XLR kabloyu bağlayınca sinyal zaten ses kartının preamp'inden geçiyor.

XLR ya da TRS olması farketmez, genellikle XLR kablolar balanslıdır, genellikle düşük empedans ile çalışan bir sinyali ilettikleri için olmak zorundadılar. Yine TRS kablolar da balanslı olabilir, line-in veya line-out çıkışları da balanslı olabilir. Önemli olan giriş yaptığınız jakın ilgili olduğu devre yapısıdır. Yani tasarımıdır. Yani line-in olarak mı, yoksa mic-in olarak mı tasarlandığı önemlidir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Anladım , değerli yorumlarınız için çok teşekkürler aldığım preamp ' ın katlarını kullanarak daha sıcak tonlar elde etmek istiyorum ve mikrofonlama yapacağım ..

Geri