Erasmus Hakkında Bilgiye Ihtiyacım Var...

Herkese selamlar...

Dün yüksek lisans hocamla görüşürken, bölümde (bölümün kontenjanından) esarmus ile bir öğrencinin yurt dışına gönderileceği bilgisini verdi ve benim gitmemi istediğini söyledi. Gerekli detayları bugün bana verdi. Ancak çok ta detaylı değillerdi.

Gideceğim yerden bana bir niyet mektubu yazılması gerektiğini söyledi. Ancak ben internetten bu niyet mektubunu kendimin yazması gerektiğini öğrendim.

Bu nasıl bir mektuptur? Nereye yazılır? Nasıl yazılır?

Bu mektubu gerekli yere yazdıktan sonra aldığım cevap ile ne yapmalıyım? Okulun uluslararası bürosu, hocaya "mektubu, cvsini, formu vs getirsin gerisini biz buradan hallederiz." demiş. Şimdi cv ve form işi kolay da, bu niyet mektubu hakkında hiçbir şey bilmiyorum.

İşin tecrübelileri var ise, bu niyet mektubu hakkında ve burada bilgi sahibi olmamam sebebi ile değinemediğim diğer hususlar hakkında detaylı bir bilgilendirme yapabilirler ise çok müteşekkir olurum...

Şimdiden teşekkür ederim...

Sevgiler, saygılar...

Selam, hangi okuldasın? Eğer Erasmus anlaşması varsa, Erasmus ofisi bu konuları cevaplar. Anlaşma olmadan da kendi çabanla ayarlayabiliyorsun ancak ayrıntısına ben de hakim değilim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Selam, hangi okuldasın? Eğer Erasmus anlaşması varsa, Erasmus ofisi bu konuları cevaplar. Anlaşma olmadan da kendi çabanla ayarlayabiliyorsun ancak ayrıntısına ben de hakim değilim.

Fırat üniversitesi'ndeyim. Okul genellikle, Polonya üniversiteleri ile anlaşmalı. Geçen sene de bu gibi bir mevzu için başvuru yapmıştım büroya, ancak oradaki sorumlu kişilerin bilgi yetersizliği ve vurdumduymazlığı sebebi ile başarısız olmuştu girişimim. Zaten onlar söylemişler hocaya bu niyet mektubunu benim yazıp cevabını almam gerektiğini.

Geri