Çarpışma / Crash

Oscar aldıktan sonra Ankara'da bir kez daha gösterime girdi Crash. Nadiren denk gelinen bir uygulama bu ama sanırım amaç gösterimdeyken çok yer vermedikleri bu filmi daha fazla insana ulaştırmak. İyi oldu tabi, o sayede gittim.

İnsanı polislerden nefret ettiren bir film :LOL:

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği eleştiriden öteye geçip hakaret ve/veya küfür içerdiğinden silinmiştir. Bu tavrınıza devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

ırkçı olmayan polis memuru ile hırsız siyahi gencin, aynı otoda giderken o siyahi çocuğun niye vurulduğunu anlayamadım (gerçi polis, genci yanlışlıkla öldürdü ama),
sarışın polis memuru zaten ırkçı da değildi, ee senarist niye bu iyi polisi katil yaptı anlamadım..
bu sahneye hiç gerek yokmuş, gereksiz yere kafa karıştırdı...

deerrudolf demiş ki:
Oscar aldıktan sonra Ankara'da bir kez daha gösterime girdi Crash. Nadiren denk gelinen bir uygulama bu ama sanırım amaç gösterimdeyken çok yer vermedikleri bu filmi daha fazla insana ulaştırmak. İyi oldu tabi, o sayede gittim.

İnsanı polislerden nefret ettiren bir film :LOL:

Ben bu film cikmisti buralarda ama Turkiye`ye gelme telasi ile izleyemedim. Ben Turkiye`ye geldikten 1 ay sonra vizyona girdi ama arkadas ile beraber bombos bir sinema salonunda izledik. Bizden baska kimse gelmedi filme. Bu tur bagimsiz filmler cok ilgi görunce biraz para yapmak icin sokmuslar iste vizyona geri. Oscardan biraz para kazanmak amacli bir sey. Yoksa yani bu mukemmel filmi daha fazla insan izlesin diye oldugunu sanmiyorum :) O tur iyiligi sinemalar yapmiyor :)

CedriX demiş ki:
Ben bu film cikmisti buralarda ama Turkiye`ye gelme telasi ile izleyemedim. Ben Turkiye`ye geldikten 1 ay sonra vizyona girdi ama arkadas ile beraber bombos bir sinema salonunda izledik. Bizden baska kimse gelmedi filme. Bu tur bagimsiz filmler cok ilgi görunce biraz para yapmak icin sokmuslar iste vizyona geri. Oscardan biraz para kazanmak amacli bir sey. Yoksa yani bu mukemmel filmi daha fazla insan izlesin diye oldugunu sanmiyorum :) O tur iyiligi sinemalar yapmiyor :)

Haklısın.. Aynı sinema, hatta adını da vereyim Metropol, V For Vendetta filmini de sadece bir hafta gösterimde tutmuştu. O hafta gidemeyip "Yahu giderim nasıl olsa" demiş, gösterimden kaldırıldığını duyunca da epey küfretmiştim. :LOL:

birde david crononberg'in crash diye bir filmi vardı, enteresan bir filmdi baya tartışılmıştı, neden vardı ne anlatırdı bilmem, çağrıştı işte başlığı görünce...

8) 8) Oscarlı filmleri hepimiz biliyoruz agır temalı,bazen derin konularıyla bizi çilleden cıkarır,cok az istisnalar var aralırında ...Crash (Çarpısma)...ne ilginc ki Digiturk Muviemax kanalında Oscar almadan yayınlandı ve izledigimde ben çarpıldım...algılanan mesaj insanları dini ,ırkı,sosyal statusune gore olarak nitelendirmek degil...sadece dusunceleriyle,hatalarıyla ve en onemlisi korkularıyla insan olarak gormek...filmin en cok tuttugum sahne :bir kadına taciz eden polis,daha sonra aynı kadını bir kazadan alevlerin arasında kurtarması oldu, beni aglattı(ki aglama ozurlusuyum)... ee muhtesem kadroyu de ekleyince...tuttum ben bu filmi yaaw ;)

Geri