Humbucker Split

Selam arkadaşlar,

İçinden çıkamadığım bir husus hakknda görüşlerimnizi almak istiyorum.

Elimde Humbucker manyetik var. Bu manyetiğin
Kuzey start
Kuzey finish
Güney start
Güney finish ve
toprak olan 5 kablosu var..
ve elimde 5 yollu swtich var yani 8 bağlantı ayaklı olan.
Şimdi, 5 yollu swicth de ben swici 1 pozisyonda hummbucker 2. pozisyona aldğımda (yani bridge+mid) humm manyetiğin single çalışması için hangi mantıkla bağlantı yapmam gerekli detaylı anlatabilecek bir arkadaşın engin ilgilerine ihtiyacım var. Elektronik kısmın içinden bir türlü çıkamadım.

Yardımlarınızı bekliyorum.

saygılar

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ediyorum değerli bilgi için, ancak bunu birinin bana mantıklı olarak açıklaması lazım. Bağlantı şemasındaki uygulamayı yaptığımda da sonuç alamıyorum.

Muhtemel olarak birşeyi yanlış bağlıyorsunuzdur, 5li switch sırayla (1)1234 (2)4123 şeklinde gider. Öncelikle
Kuzey start (bunu 1(1)'e bağlıyorsunuz)
Kuzey finish - Güney start (bunları birleştiriyorsunuz ve 2(1))
Güney finish (bu, 5. boş kabloyla birlikte toprağa gidiyor.)

Asıl dikkat etmeniz gereken (2)4'ü boş bırakmak, normal bağlantıda orası 1(4) ile köprülü durumdadır. Böyle ise yine humbucker gibi çalışır yani 2. pozisyonda split olmaz. Tabii bu temel olarak benim tahminim, sizin kullandığınız bağlantı şemasını görmem gerekiyor ama yapılan en temel hata budur.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkür ederim inanın çok değerli bir bilgi vermiş oldunuz 3 gündür bildiğimide unuttum diye düşünüyordum. aradaki bağlantıya hiç dikkat etmemiştim. Hemen deneyip bilgi veriyorum :)

Geri