Forum Kuralları

Durum
Yanıtlara kapalı.

estranged

admin
GENEL FORUM KURALLARI
1) turkrock.com forumlarına yazan her üye Türkiye Cumhuriyeti yasalarına uymak zorundadır. Üyelere ait içeriğin sorumluluğu kendilerine ait olmakla birlikte site yetkilileri T.C yasalarına aykırı içerik tespit ettiğinde veya bundan haberdar edildiğinde ilgili içeriği 48 saat içinde kaldırmakla yükümlüdür.

2) Forum kuralları uygulanırken "Uyarı Puanı" sistemi uygulanmaktadır. Her kural ihlalinde kullanıcıya 1 uyarı puanı verilir ve bu uyarı puanları 1 sene sonra zaman aşımına uğrar. Toplam 3 aktif uyarı puanına sahip olan kullanıcı 1 haftalığına, toplam 4 aktif uyarı puanına sahip olan kullanıcı ise kalıcı olarak siteden uzaklaştırılır.

3) Forumdaki tartışmaların kişisel saldırı boyutuna gelmesine izin verilmeyecektir. Başka bir üyeye hakaret/küfür etmek, rencide edici/küçümseyici ve nefret söylemi/ırkçılık içeren ifadeler kullanmak veya tehditkar/saldırgan tavırlar sergilemek kesinlikle yasaktır. Bu maddenin ihlali uyarı olmaksızın banlanma sebebidir.

4) Forum formatında, yazılan her mesaj tartışmaların akışı üzerinde etkiye sahip olduğu için konulardaki bütünlüğün bozulmaması adına mesaj silme veya düzenlemeye sadece mesaj gönderiminden sonraki ilk 1 saat içinde, imla hataları gibi durumları düzeltmeniz için izin verilmektedir. Konu/ilan sahibinin konudaki ilk mesajı düzenleme yetkisi ise gerekebilecek güncellemelerin yapılabilmesi adına süre kısıtlaması olmaksızın mevcuttur. Bu yetki, konu bütünlüğünü bozacak şekilde suistimal edilemez. (ilk mesajı tamamen silmek gibi)

Herhangi bir konu veya mesajınızı silmek için özel bir sebebiniz varsa ilgili mesajın altındaki "Rapor Et" bağlantısını kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Uygun görüldüğü takdirde mesajınız silinecektir. Yukarıda belirtilen gerekçelerle tüm mesajlarınızın silinip üyeliğinizin kapatılması gibi taleplerinizi de karşılayamıyoruz.

5) Üyeler arasında özel konuşmalarda yapılan yazışmalar veya forum dışında yaşanan olaylardan dolayı turkrock.com herhangi bir aksiyon almayacaktır. Sizi rahatsız eden durumlarda "Konuşmadan Ayrıl" linkine tıklayarak "Gelecekteki Mesajları Engelle" seçeneğini seçerek üyenin mevcut konuşmaya yazmasını engelleyebilir, sizinle yeni özel konuşmalar başlatmasını engellemek için ise kullanıcıyı engelleyebilirsiniz. (Sistematik ve toplu olarak kullanıcıları özelden rahatsız eden veya reklam yapan üyeler banlanır)

6) Sitemizde düzgün bir Türkçe kullanmaya özen göstermelisiniz. Özellikle gerektiği yerlerde paragraf kullanmak, cümlelere büyük harfle başlamak, noktalama işaretlerinden sonra bir boşluk bırakmak gibi temel kurallara uymanız gerekir. Türkçe yazım kuralları hakkında bilgi almak için tıklayın. Ayrıca tamamı kalın veya TAMAMI BÜYÜK HARFLERLE yazmak yasaktır.

7) Açılan konuların başlıklarının açıklayıcı olması gerekmektedir. Sadece "Yardım", "Bir bakar mısınız?", "Bir sorunum var" gibi ifadelerden oluşan veya konu içeriğiyle ilgili hiç bir ipucu vermeyen konu başlıklarına izin verilmez.

8) Forumdaki bir içerikten rahatsızlık duyuyor veya forum kurallarına aykırı olduğunu düşünüyorsanız bunu ilgili içerik altında belirtip olası bir tartışmaya yol açmak veya konuyu dağıtmak yerine "Rapor Et" bağlantısını kullanarak yönetime bildirin. Bildiriminiz üzerine gerekli görüldüğü takdirde uygun işlem yapılacaktır.

9) İlk mesajı sadece başka bir siteye linkten ibaret konular/ilanlar açmak yasaktır. İlgili yazıyı/bilgiyi veya satılan ürünle ilgili tüm detayları mesajınıza dahil ettiğiniz sürece link de ekleyebilirsiniz.

10) Sitemizde TC Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Sinema, Video ve Müzik Eserleri Kanunu ve diğer yasalara göre alınması, bulundurulması, çoğaltılması ve satılması suç teşkil eden korsan yazılımların ve dijital medyaların paylaşımına, satışına, talep edilmesine veya bu faaliyetleri yürüten başka sayfalara ait linklerin yayınlanmasına izin verilmez.

11) "İlan Panosu" kategorisi haricindeki forumlarda reklam veya alım satım amaçlı paylaşımlar yapmak yasaktır. (satılık/alınık ürün/web sitesi/ilan linki/herhangi bir ticari oluşum vb.) Ancak gereklilik halinde yardım/bilgi paylaşımı amaçlı link paylaşımları serbesttir.

İLAN PANOSU & ALIM SATIM FORUMU KURALLARI

1 ) Turkrock.com kullanıcılar arasında gerçekleşen hiçbir alışverişten sorumlu değildir.

2 ) Müzayede, açık arttırma veya teklif yöntemi ile satış yapılamaz. Satılan ürünlerin fiyatı net olarak belirtilmelidir.

3 ) Taklit (imitasyon, fake, çakma, replica...) ürünlerin satışına ilan açıklamasında açık bir şekilde belirtilse dahi izin verilmez. Bunun nedeni bu tür aletlerin piyasada dolaşmasını bir nebze olsun azaltmak ve aletler el değiştirirken tecrübesiz arkadaşlara hayalini kurdukları ürünlerin orijinal diye taklitlerinin satışının önüne geçmektir.

4 ) Aynı ilandan birden fazla açılamaz veya ilanı tekrar yukarı taşıma amacıyla mevcut bir ilan kapatılıp aynısı tekrar açılamaz. İlanınızda değişiklik yapmanız gerekiyorsa yeni ilan açmak yerine konu düzenleme seçeneklerini kullanarak ilan başlığınızı ve içeriğini güncelleyebilirsiniz. İlanınızı yanlışlıkla kapattıysanız veya kapatmaktan vazgeçerseniz, kapattığınız ilanınızı rapor ederek tekrar açılmasını talep edebilirsiniz. Açılış tarihinden 6 ay ve daha fazla geçmiş olan kapalı ilanlarınızı rapor etmenize gerek yoktur. Aynı ilanı yeniden açabilirsiniz.

5 ) Oluşabilecek çeşitli anlaşmazlıklarda şeffaf olabilmek, mükerrer ilanları takip edebilmek ve çeşitli suistimallerin önüne geçebilmek için ilanların takip edilebilmesi adına, ilan başlıklarını veya içeriklerini "silinebilir", "satılmıştır" , "....." gibi ifadelerle değiştirip ilan içeriklerini tahrif etmek yasaktır. İlanlarınız geçerliliğini yitirdiğinde ilan ön ekini "İlan kapalı" olarak değiştirmeniz yeterlidir. İlanınız otomatik olarak alım satım arşivine taşınacaktır. Ayrıca ilanınızın akıbeti hakkında bir mesaj eklemeniz herkesin faydasına olacaktır. "Vazgeçildi", "X üyesine satıldı" gibi.

* Alım satım arşivindeki ilanlar üye olmayan kullanıcılar veya arama motorları tarafından görülemez.
 
Durum
Yanıtlara kapalı.
Üst