Amatör çizerler buyrun buraya...

Buda benden birtane daha.Ah bir tarayıcı alsam bıktım web cam le çekmekten :x

ilgincaaa5vj.jpg

Arkadaşlar çizimleriniz pek de amatör sayılmaz güzel çizmişsiniz ellerinize sağlık..
hey gidi ben de geçen sene leman dergisine götürmüştüm çizimlerimi bir de üstüne peder beyden okkalı bir fırça yemiştim..nedense karşı çıkar çizmeme:)
bu sene tekrar götüreceğim herkese bol taramalı günler ve artık kızları da karikatür olayında daha geniş katılımla görmeyi istiyorum..umarım olur:)

LeftEyeNine demiş ki:
Gençler aranızda çizim yeteneği konusunda kendine güvenen ve oturup ciddi ciddi bişeyler çizeniniz veya belki de bi mizah dergisini karikatür yollayanınız var mı?

Şahsen karakaleme bayılırım,portre çizerim,karikatürsüz kalmam...Pederin gayretiyle yağlı boyaya başladım...

Neyse scan'lediğiniz çizimleriniz falan varsa link falan verin,merak ediyorum sizler neler yapıyosunuz...

Görüşlerinizi de eksik etmeyin,çizimlerle ilgili...

Sen de söylemişsin ya..
En çok karakalemden zevk alıyorum ben de..
Lakin;karikatürde daha başarılıyım sanırım..
Çünkü karikatür çizimlerim değerlendirildi yabancı ellerde sadece... :)
Birkaç dergiye göndermişliğim de var..Bazı sosyal kurumların afişlerine karikatür yapıyordum bir ara..İnsanın fikrini paylaşabilmesinin bir başka yolu,güzel de bir yanı hani...
Ama bu aralar sade kendime yapmaktayım... :LOL:

Feronia demiş ki:
LeftEyeNine demiş ki:
Gençler aranızda çizim yeteneği konusunda kendine güvenen ve oturup ciddi ciddi bişeyler çizeniniz veya belki de bi mizah dergisini karikatür yollayanınız var mı?

Şahsen karakaleme bayılırım,portre çizerim,karikatürsüz kalmam...Pederin gayretiyle yağlı boyaya başladım...

Neyse scan'lediğiniz çizimleriniz falan varsa link falan verin,merak ediyorum sizler neler yapıyosunuz...

Görüşlerinizi de eksik etmeyin,çizimlerle ilgili...

Sen de söylemişsin ya..
En çok karakalemden zevk alıyorum ben de..
Lakin;karikatürde daha başarılıyım sanırım..

Çünkü karikatür çizimlerim değerlendirildi yabancı ellerde sadece... :)
Birkaç dergiye göndermişliğim de var..Bazı sosyal kurumların afişlerine karikatür yapıyordum bir ara..İnsanın fikrini paylaşabilmesinin bir başka yolu,güzel de bir yanı hani...
Ama bu aralar sade kendime yapmaktayım... :LOL:
http://gokjue.deviantart.com/ Karikatür çiziyorum ben de.Bu sene İstiklal'de okul çıkışı gitmiştim Küstah dergisini arıyodum ordan görüşme için çağırmışlardı.Sonra bulamadım arkamdan bi ses "kamuran da geçen..." diye konuşuyodu.Dödüğümde Bahadır Baruteri gördüm.Ona sordum adresi.Elimde çizim dosyamla beni görünce baktı çizimlerime.Beni penguene yolladı.Tarif ettiği binayı ben otistik gibi anlamayınca köşeden bi "penguen" aldı bana adresi üzerinde yazılı:) gittim dergiye.Selçuk erdem beni "Çizimlerin KEMİK lik" diye KEMİK e yolladı.Kamuran abi her pazartesi gel işlerine bakıcam dedi şu saatte.Ama okul çıkışı karşıya geçmak ,hele hele bunu babadan gizli yapıp bahaneler bulmak zor oldu.2 kez gittim bi daha gitmedim.Çok üzüldüm ama bu sene lise sonum.ÖSS yi kazanır kazanmaz gidicem. sevgili günlük tarzı bişey yazdım aman ne biliyim :)

evibeybi abi naptın ne ettin sen ya ? inanmak istemiyorum böyle bi fırsatı ertelemene bile =) ben de böle eğlenceli şeyler çiziorum nick de ordan çıktı bi ara scan etcem ama tarayıcımı kime verdim bulamıyorum =)Yobaz Tosbaa'yı görün üzerine öykü yazmak isterseniz görüşürüz belki bi çizgi karakterken düzenli öyküleri çizilen bi elemana dönüşür kendisi =)

TEAR_OF_SOUL ; çizimlerine dikkat ettim de kurs deseni havasında gölgelendirme vs. amaçlı karalamak veya taramak yerine araştırma çizgisi dediğimiz o güzel çizgilerden kullanırsan daha güzel olur diye düşünüyorum . . .

Kolay gelsin ...

Emre kurs deseni dediğin olayda zaten araştırma çizgisine yer vermen gerekiyo_O dediğin şey de yukardaki çalışmalardan bir tanesinde var (elinde testi olan çizim) , diğerleri herhangi bir yardım almadan kuralsızca çizilmiş (en acemice diyim) desenler.
Eleştirin ve ilgine teşekkür ederim ayrıca.

Araştırma çizgisi aslında daha başka birşey , kurstaki çizgiler çok monotondur hep.Yani daha serbest , daha fazla farklı çizgi değerine sahip , kontrollü savurma çizgilere deniyor aslında araştırma çizgisi fakat 2 ay bu işin kursunu alıp kendini Degas sanan arkadaşlar bu çizgileri çarptırıyor :) ( Sözüm meclisden dışarı )

Sonuç olarak ise fazla dıdısının dıdısına indim eleştiri konusunda sadece bence öyle yapsan daha güzel olur ama her yiğidin bir yoğurt yiişi vardır elbette diyerekten devamını bekliyorum :)

Geri