Amatör çizerler buyrun buraya...

Ben ankaradayım Frpsel bir çizgi roman çizmek istiyorum yıllardır ama olmuyor adam bulamıyorum çizgi anatomimde biraz ilerme lazım ya bana yardım edebilecek insan varmı mümkünse odtü içi frp topluluğunda olan insanlardan falan

biz variz ya ne gune duruyoruz yardim et baba diyeni yardim edelim kimse yardim istemiyor biz neyiz cizeriz degil mi yardim edebicegim bisi olursa mutlu olurum sorunun ne sole hemen burdan bisiler en azindan ogrut vereyim bole calis diyim anatomi mi gerek sana sole ne lazimsa ogretelim cizer gerekse sana ben iste burdayim daha ne istiyon...

krankXX tam olarak ne istedigini anlamadım :eek: .Eger anatomi çalışman gerekiyorsa alman gereken kitap ' -İnsan figürü çizimi -JOSE M.PARRAMON ' dur . ;)

themiracle demiş ki:
krankXX tam olarak ne istedigini anlamadım :eek: .Eger anatomi çalışman gerekiyorsa alman gereken kitap ' -İnsan figürü çizimi -JOSE M.PARRAMON ' dur . ;)

yok hayir ben bi ara onericem hatta ne onerisi bi arkadas su an sizinde isinize yariycak duzgun bir kitabi cd ortamina gecirdi bende yakinda ondan edinicem o zaman masrafsiz size zip dosyasi seklinde gonderirim hatta isteyene manga cizmeyide ogretebilirim... yeter ki isteyin ne kadar yardim severim... :LOL:

daisuke_ishiwatari demiş ki:
themiracle demiş ki:

yok hayir ben bi ara onericem hatta ne onerisi bi arkadas su an sizinde isinize yariycak duzgun bir kitabi cd ortamina gecirdi bende yakinda ondan edinicem o zaman masrafsiz size zip dosyasi seklinde gonderirim hatta isteyene manga cizmeyide ogretebilirim... yeter ki isteyin ne kadar yardim severim... :LOL:
siz alın bu kitabı gerçekten çok iyi daisuke sende almalısın bence ;)

gerek yok ben anatomi biliyorum zaten...

zamininda hem tip kitabindan calismistim hemde bolca cizim yaparak alistirma yapmistim halada yaparim sizin isinize yarar ama... o donemleri geceli baya bi oldu...

birşey daha var kendi çapımda güzel çizgilerden yapılanı anlamaya çalışıyorum ama taklitten öteye geçemiyorum kendimi aşmak istiyorum ( çok geyik bir cümle oldu bea)

daisuke_ishiwatari demiş ki:
adysus demiş ki:
bende çiziyorum,hemde amatör.ama ben resimle veya çizimle ilgili bir yerde okumuyorum,bilakis fen fakültesinde okuyorum.avatar resmimi ben çizdim mesela,gerçi pek belli olmuyo.zaten aham şaham bişey deil :)

resim kucuk ama iyi gorunuyor :) golgelemeler iiyi gorunuyor hos bi resme benziyor...
teşekkür ederim :oops: Amatörce işte...Banada yardım eder misin,ben yardım istiyorum.Bak istemiyorlar demişsin,istiyorum.Bana yardım eeett :D

krankxx demiş ki:
birşey daha var kendi çapımda güzel çizgilerden yapılanı anlamaya çalışıyorum ama taklitten öteye geçemiyorum kendimi aşmak istiyorum ( çok geyik bir cümle oldu bea)
abi bence bakarak çizimlere yoğunlaş bir zaman sonra kendi çizimin ortaya çıkar zaten benim öyle oldu hatırlarımda ilk çizimleri aklı başında eskiden atv nin çocuklar ingilizce öğrensin diye çıkardığı ozmo ya bakarak yapmıştım

krankxx demiş ki:
Özellikle çizdiğim şeylere canlılık veremiyorum bi de ayak ve dirsek ve omuz arası bölüme ne deniyorsa o bölgeleri çizmekte zorlanıyorum
çok gözlem yap mumkunse canlı modelden çalış çizim yaparken,, sana tavsıyem yyanında surekli kağıt ve kalem bulunsun bir çize r mutlaka bu ikisinden ayrılmamalı, gittiğin yerde örneğin bir kafe on dakıkanı çizime ayır bizi atölyede altı sat çiziyoz on dakıka senın için çok olmasa gerek :d etraftaki insanları çiz felan işte kitapların pek yardımı dokunacağını sanmıyorum kitaplara bağlı kalırsan kendi çizgilerin geç ortaya çıkar,,, çok eskiz yap eskiz yap eskiz yap gene eskiz yap tekrar eskiz yap ...

krankxx demiş ki:
Ya benim sorular kaynadı

Hocam hangi uğraşı olursa olsun yeryüzünde, ders olsun müzik olsun yazarlık olsun, her ne olursa olsun (cümle bitmicek gibi gözüküyo..) ustalaşmanın yolu pratikten geçiyor.

Benim de hala insan dinamiğiyle ilgili problemlerim oluyo.. Farklı pozisyonlarda farklı açılardan figürlerde kimi zaman hata yapıyorum ama çize çize aşıyorsun orası kesin. Ayrıca dendiği gibi bi türlü kağıda dökemediğin bir duruşu bir arkadaşından yardım alarak çizmeye çalış, sihiri kapınca gerisini geitiryosun zaten.. Kolay gelsin..

abi varda dediğim gibi bunlar paintte çizilmiş çok zor şartlar altında :D elimle çizdiğim çok güzel çizimler bir yerden scanner bulsam hemen koyacam

Geri