Elektro Akustik Gitar Elektro Gitar Amfisine takılır mı?

Elektro Akustik bir gitar Elektro Gitar amfisine takılabilir mi? takılır ve ses verir elbet fakat bunun eksileri artıları nelerdir? Kataloglarda Akustik Amfiler diye ayrı bir bölümleme var? Elektro Amfi ile Akustik Amfi arasındaki teknik farklar nelerdir? Elektro Akustik bir gitar için Roland Micro Cube model bir amfi kullanılabilir mi? ve buna ek olarak Elektro Akustik bir gitarda Boss BD-2 pedal nasıl sonuç verir?

Hmm ben bağladım.. Amfinin O/D'ını da açtım elektro gitar gibi tat vermiyo' ama çalışıyo' işte :p Akustik amfideki amfi programlayıcı farklıdır hoparlörü falan ona göredir heralde :)

herhangi bir amfiyi kullanabilirsin oole aman aman bi fark yok eger gercekten soole baba bi eski bi fender vaya marshall akustik amfisi demezsen.. sadece bilmen gereken akustik gitar gain ve outputlari elektrogitarlara gore dusuktur yani bi elektro kullnirken ideale yakin olan gain ayarlari ( genelde yari veya yari civarinda)ndan biraz fazla olmasi gerekiyo.. bide niye bd 2 kullaniyosun birak drive siz kalsin akustik bu yaa?

akustik tadı almak istiyosan clean kanalını kullan.gaini kıs.ayarlarla biraz oyna.tamamdır.ben geçen sene çok kullandım bu şekilde.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Denemediğim için bilemiyorum ve denediğimde eminim bir şekilde çözülecektir fakat "gain ayarları" ile ilgili olarak, kısılması ve açılması şeklinde iki ayrı görüş var, başlığı okuyanlara yardımcı olmak açısından bunu nasıl değerlendirirsiniz?

Bir ayrı düşünce de, elektro gitar yokluğundan dolayı, akustiği elektro kıvamına bir nebze de olsa çıkarmak için bir BD-2 driver kullanılması düşünülmüştü, deneme şansım olsa, bunların hepsini deneyebilirim fakat deneyen arkadaşlar olmuştur muhakkak...

ben bağlamamı taktım micro cube amfiye akustik amfi seçeneği var idare eder ama şunu söylim ben direk bağladım ekolayzırım olsa belki çok daha iyi ton alabilirdim

baglamasina baglanir amfiye bi zarari dokunmaz zira iki alette pek farkli degildir tek farki birinin daha akustik bi tinisi vardir
amma ve lakin arkadasin akustik amfisinde sole bi sorun yasadik prosesor baglayinca hafiften ottugunu tespit ettik yada drivea girer ama drive mevzuunun biraz farklidir tabi sebebi.(kucuk power amfi kaynakli)

Geri