Schecter Hellraiser Special C1 Fr

Merhaba arkadaşlar,
ESP & Schecter isimli konuda da yazmıştım, Blackjack SLS C1 FR den o kadar memnun kaldımki 2. bir Schecter alacağım diye.
Evet 2. Schecter gitarımıda aldım, Schecter Hellraiser Special C1 FR. İzlenimlerimi aktarmak isterim Schecter düşünen arkadaşlara belki yardımı olur maksadıyla.
Tek kelimeyle ifade etmek gerekirse iyi bir gitar. Kesinlikle düşük kaliteli değil, standartların üzerinde olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.
Maun gövde olması sebebiyle, haliyle ağır bir gitar. Fakat ben bunun bir artı olduğunu düşünüyorum, dolgun ve sıkı bir ağaç yapısı yaldır yaldır sustain demek. Ihlamur gövdeli gitarlar gibi değil yani. Klavyesi SLS serisine göre daha kalın fakat bir Gibson gibide değil, eski Washburn klavyelerine benziyor. Çalım zorluğu yaratmıyor gayet iyi bir şekilde ayarlanmış ve ele oturuyor. Sapın bence tek eksiği (bu eksik sayılırmı bilemiyorum) arkasının saten boya olmaması, parlak cila atılmış. Eğer saten olsaydı hız için daha bir iyi olurdu sanki.
Tremolo Floyd Rose 1000 serisi, sıkıntı yaratmayan bir sistem.
Manyetikleri konuşmaya gerek olduğunu düşünmüyorum. Malum EMG 81-85
Eğer gümbür gümbür bir ses, sustain, çalarken midenizle ciğerinizin yer değiştirmesini ve camların titremesini istiyorsanız bu gitarı kesinlikle bir deneyin derim. Özellikle PM vuruşlardaki hissiyatı çok iyi, ritm çalarken kendinizden geçebilirsiniz :)
Bu fiyat için çok çok iyi bir gitar ve her türlü ortamda (sahne, stüdyo veya kayıtta) rahatlıkla kullanılabilecek kalitede. Alan memnun kalır.

Hatta şöyle bir kıyasta yapayım, benim birde LTD EC1000 Deluxe gitarım var. Ben bu gitarı, ton gitarı olarak kullanıyorum yani hız amaçlı değil. Çünkü çok iyi bir sustaini ve kemik gibi sesi var. Ritm çalarken kamyon çarpmışa dönüyor insan. Bu Schecter Hellraiser da bana aynı hissiyatı yaşattı.
Fiyatlarına bakacak olursak LTD EC1000 3000 TL , Schecter Hellraiser 1300 TL.

Son düzenleme:
Atx c1 fr alacağımı ümidediyorum :) schecter deyince tip zaten herkesin ilgisini çekiyor ama sound ve işçilik ve kalite deyince çok iyi :) bir çok yerde hep scherter çıkıyor karşıma diyorum ki bu gitar bu halde bu fiyata vermek için deli olmak lazım ! Adamlar belkide zararına müzisyene çalışıyor diyorsun gerçekten bu kadar da kaliteli fiyat olarak ucuz olmasının tek sebebi esp kadar köklü olmaması ha esp köklü derken unutmayalım bu işler gitarı çalana para verip sponsor olup reklam yapmakla oluyor... Yoksa esp kadar da köklü bir firma reklamcılığı çıkarırsan aradan

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Atx c1 fr alacağımı ümidediyorum :) schecter deyince tip zaten herkesin ilgisini çekiyor ama sound ve işçilik ve kalite deyince çok iyi :) bir çok yerde hep scherter çıkıyor karşıma diyorum ki bu gitar bu halde bu fiyata vermek için deli olmak lazım ! Adamlar belkide zararına müzisyene çalışıyor diyorsun gerçekten bu kadar da kaliteli fiyat olarak ucuz olmasının tek sebebi esp kadar köklü olmaması ha esp köklü derken unutmayalım bu işler gitarı çalana para verip sponsor olup reklam yapmakla oluyor... Yoksa esp kadar da köklü bir firma reklamcılığı çıkarırsan aradan
Bence adamlar zararına gitar üretmiyor, diğer (köklü diye tabir ettiklerimiz) firmalar bizi öpüyor. :):):)

İnsanların Schecter'dan bu denli iyi bahsetmeleri hoşuma gidiyor, böylece keko olmadığımı anlıyorum :D Zira sırf doğru dürüst solak bulamadığım için Türkiye'de -özellikle de 7 telli- Schecter aldım hep. 3 tane gitarım var: 2 si elektro, 1 tane de bass. Kalitesinden oldukça memnunum. Keşke diğer sözümona köklü markalar da hem estetik, hem işçilik, hem de kalite olarak Schecter kadar solak modeller üretse de denesek :/

İnsanların Schecter'dan bu denli iyi bahsetmeleri hoşuma gidiyor, böylece keko olmadığımı anlıyorum :D Zira sırf doğru dürüst solak bulamadığım için Türkiye'de -özellikle de 7 telli- Schecter aldım hep. 3 tane gitarım var: 2 si elektro, 1 tane de bass. Kalitesinden oldukça memnunum. Keşke diğer sözümona köklü markalar da hem estetik, hem işçilik, hem de kalite olarak Schecter kadar solak modeller üretse de denesek :/
Bence iyi tercih. Benim Schecter ı keşfetmem çok eskiye dayanmıyor, şurda yaklaşık 1 yıldır Schecter lara bakıyorum, deniyorum, yorumları takip ediyorum. Son 3 hafta içinde de 2 tane aldım :) Çok çok memnunum, açıkçası daha önce dikkatimi çekmiş olsa LTD EC1000 e Ibanez e falan para vermezdim direkt Schecter a giderdim. Kısacası bayağı bir sardım Schecter lara, gerçekten iyi gitarlar. Tekrar söyleyeyim, headstock ta Schecter yerine XXX bir marka yazsa bu gitarlara en azından 2 katı para verirdik.

Geri