Pinhani

En yakın konser tarihi-27 Ağustos Pazar Barışarock (12.00)

014.jpg

hala dinleyemeyen ve bilgilere ulaşmak isteyenler için www.pinhani.com en büyük yardımcı konumunda..

İnsanın zaten sevdiği yıllar önce duyduğu tınıları, gördüğü oluşumu şu günlerde tekrar duymasını sağlayan bir grup oldunuz benim için...Emeğinize sağlık...

bence gayet başarılılar.. ama vokalin ses konusunda kendini biraz daha geliştirmesi gerek diye düşünüyorum.. onun dışında, şarkılarını beğendim..

Klip cok kotu olmus işim acıgı. davulcularıda surekli değisiyor. gerci grup 2 kşiden olusuyuor ama diger elemanlara sahip cıksınlar olmasada olur demesinler. pinhaniyi goruntusuz izlemek daha iyi bence... :roll:

bugüne kadar pinhani 2 davulcu ile çalıştı. ilki selami sevinçtir kendisiyle çok az çalıştık kendisinin işlerinden dolayı çok sık çalamıyoruz. ikinci yani hami ünlü ile ise mayıs ayından beri çalışıyoruz. davulcumuzun sürekli değişmesi söz konusu değildir. cem aksel bizimle sahnede hiç çalmadı sadece kayıtlarımızda bizlerle beraberdi ama bundan sonra onunla da zaman zaman çalacağız. umarım yeterli bir açıklamadır. sevgiler.

barışarock'ta özellikle sizi dinlemek için erken uyandım, erkenden girdim o yemek arenasına, tozun toprağın içinde yeni yetme bebelere omuz ata ata buldum yolumu, doyurdum karnımı ve programın bize söylediği saatte konser alanına ulaştım. ama sahnede kimseyi göremedim ki daha soundcheck bile alınmamıştı sanırım. olsun dedim, bekledim o güneşin altında, gecesine başımın ağrayacağını bile bile (ki ağrıyor..). çıktınız sahneye sonunda. oh dedim sonunda geldiler. geçtim demirhan baylan'da bile pogo yapan zihniyetin arkasında yerimi aldım. baktım sahneye ama hiç beklediğim tipler değildiniz ne yalan söyleyim :) klibinizi falan izlememiştim daha önceden sadece sesler vardı kafamda. şarkılarınızı ilk dinlediğimde kafamda canlanan tipler kurt cobain bozması türk gençliğinden öteye gidemiyordu. aldınız bu düşünceyi yerle bir ettiniz "hele bir gel" derken. "lan" dedim. "bunlar resmen aile" dedim. mutevazi bir vokal, nispeten onun ablası gibi duran bir basçı, her ikisini de kontrol altında tutan bir baba (Akın Eldes) :) , bi de evin çalışkan davulcusu.. (oha çok içten cümleler lan bunlar.. :) )
karşıma çıkan bu görüntünün dimağımda oluşturduğu şoku attıktan sonra adam akıllı izleme fırsatı buldum sahne performansınızı. tertemiz, cillop gibi bir performans olacaktı aşırı sıcak olmasaydı ki zaten bunun sebebini siz de belirttiniz. belirtmeseniz bile ben zaten bu bahane için bir kredi ayırmıştım.
sonra arkadaki kartlıların sizi taciz ettiklerine tanık oldum. kollarındaki akreple yelkovanı gösteriyolardı size. "lan" dedim. "bari şu adamlara yapmayın" dedim. "hadi adamları mütevazi gördünüz bari akın abi'ye yapmayın" dedim ki o mütevazi gördüğüm vokal arkadaş lafını esirgemedi organizasyondaki aksaklıklar için de. o zaman "olmuş lan bu grup helal" dedim ve çılgınlar gibi alkışladım.

özetle : çok güzeldi, daha uzun bir performansınızı seyretmek için istanbul seyahatlerimi sıklaştırmak zorunda kalacağım sanırım tabi Bursa'ya gelmezseniz... Çalışmalarınızda başarılar. Kendinize iyi bakın

sahnede akın eldes'le bakışmalarınız bile yetiyor.gülerken yaşattığınız sıcaklık da.
barışa rock'da sizin de sahnede söylediğiniz gibi kıdem sıralaması çok yanlış.
bu rütbecilikten farksızdır.bunun yerine kura ile çekiliş ya da alfabetik sıralama tarzında farklı düşünceler ortaya koyulabilir.

saat 13 gibi sahneye çıkmanıza rağmen çadırlardan o saatte çıkarak sizleri izlemeye gelenlere bu konuda teşekkür etmenizde ayrı bir güzellikti.

her sene barışa rock alanında saat 12:00 da görüşmek dileğiyle.

CQC demiş ki:
barışarock'ta özellikle sizi dinlemek için erken uyandım, erkenden girdim o yemek arenasına, tozun toprağın içinde yeni yetme bebelere omuz ata ata buldum yolumu, doyurdum karnımı ve programın bize söylediği saatte konser alanına ulaştım. ama sahnede kimseyi göremedim ki daha soundcheck bile alınmamıştı sanırım. olsun dedim, bekledim o güneşin altında, gecesine başımın ağrayacağını bile bile (ki ağrıyor..). çıktınız sahneye sonunda. oh dedim sonunda geldiler. geçtim demirhan baylan'da bile pogo yapan zihniyetin arkasında yerimi aldım. baktım sahneye ama hiç beklediğim tipler değildiniz ne yalan söyleyim :) klibinizi falan izlememiştim daha önceden sadece sesler vardı kafamda. şarkılarınızı ilk dinlediğimde kafamda canlanan tipler kurt cobain bozması türk gençliğinden öteye gidemiyordu. aldınız bu düşünceyi yerle bir ettiniz "hele bir gel" derken. "lan" dedim. "bunlar resmen aile" dedim. mutevazi bir vokal, nispeten onun ablası gibi duran bir basçı, her ikisini de kontrol altında tutan bir baba (Akın Eldes) :) , bi de evin çalışkan davulcusu.. (oha çok içten cümleler lan bunlar.. :) )
karşıma çıkan bu görüntünün dimağımda oluşturduğu şoku attıktan sonra adam akıllı izleme fırsatı buldum sahne performansınızı. tertemiz, cillop gibi bir performans olacaktı aşırı sıcak olmasaydı ki zaten bunun sebebini siz de belirttiniz. belirtmeseniz bile ben zaten bu bahane için bir kredi ayırmıştım.
sonra arkadaki kartlıların sizi taciz ettiklerine tanık oldum. kollarındaki akreple yelkovanı gösteriyolardı size. "lan" dedim. "bari şu adamlara yapmayın" dedim. "hadi adamları mütevazi gördünüz bari akın abi'ye yapmayın" dedim ki o mütevazi gördüğüm vokal arkadaş lafını esirgemedi organizasyondaki aksaklıklar için de. o zaman "olmuş lan bu grup helal" dedim ve çılgınlar gibi alkışladım.

özetle : çok güzeldi, daha uzun bir performansınızı seyretmek için istanbul seyahatlerimi sıklaştırmak zorunda kalacağım sanırım tabi Bursa'ya gelmezseniz... Çalışmalarınızda başarılar. Kendinize iyi bakın
Pinhani ile ilgili bende aynen bu cümleleri yazıcaktım. Son derece mütevazi ama yeri geldiğinde lafını sölemesini bilen bir vokal, sıcak gülücükler saçan basscı bir bayan, işini iyi yapan bir davulcu, ve adının olduğu yerde başka hiç bir şey sölenmesine gerek duyulmayan bir Akın Eldes vardı benimde karşımda !!

Ayrıca Akın Eldes'i karşımda ve diğer grup üyeleri tarafından nasıl saygıyla ağırlandığını görünce, alandakilerin şarkıları ezbere sölemesini görünce çok şaşırdım gerçekten. Demek ki şu anda baya bir kitle edinmişler kendilerine. O alanda bunları yaşayınca bu tarz müzik artık pek dinlememe rağmen bile olsa albümü edinip dinlemem gerektiğini farkettim. ;)

larien demiş ki:
bugüne kadar pinhani 2 davulcu ile çalıştı. ilki selami sevinçtir kendisiyle çok az çalıştık kendisinin işlerinden dolayı çok sık çalamıyoruz. ikinci yani hami ünlü ile ise mayıs ayından beri çalışıyoruz. davulcumuzun sürekli değişmesi söz konusu değildir. cem aksel bizimle sahnede hiç çalmadı sadece kayıtlarımızda bizlerle beraberdi ama bundan sonra onunla da zaman zaman çalacağız. umarım yeterli bir açıklamadır. sevgiler.
evet yeterli bir acıklama olmus ve kafam kanıyor :cry:

ya öle bi sıcaklık vardı ki içimde siz sahneye çıktığınızda alkışlarken bile ne biliim ellerim parçalanıcak sandım heleki akın eldes dendiğinde

süperdi yaa
kısa da olsa sizi izlemek sesinizi duymak çok iyi geldi

başarılarınızın yükselerek devam etmesi dileğiyle...

pinhani yi barisarockta izleme imkanim oldu.daha once albümlerini dinleme sansim olmamisti sadece dönen kliplerini biliyordum ama cidden basarili bir sahne oldu.akin eldeste sahnedeydi..başarılar:D

deTone50 demiş ki:
Pinhaninin şimdiki şu yarışmalara katılan amatör gruplardan ne fazlası var??

Elinden tutulmuş bir grup bence sadece. Klipleride çok amatör olmuş.

sence Akın Eldes gibi biri, hiç bişey görmese bi grupta onlara yardımcı olur mu ? hadi onu geçtim, yeni grupların hangisi böyle bir başarıyı yakalayabiliyor tanıtımsız ? onlardan farkları kaliteleri, her parçalarında bunu ortaya koyuyorlar. ha ama herkesin sevdiğine karşı çıkayım da kızlar bana bayılsın mantığıyla hareket edenler onların da peşini bırakmıyor, diğer şu yarışmalara katılan amatör gruplardan fazlalıkları o... ha birde hali hazırda 50 civarında kendilerine ait besteleri bulunması... çokdeğil canım 50 tane nolcak ki 5 albüm eder topu topu o da hiç bişey dimi o amatör gruplar için ?

müziklerinin kıstası olarak sevgili Akın Eldes'i görmeye gerek bile görmüyorum ben :) malzeme iyi olunca, Akın Eldes de haklı olarak gitarını ve müzikalitesini çok güzel konuşturmuş, çok güzel bir birliktelik olmuş :)

sevgiler

deTone50 demiş ki:
Pinhaninin şimdiki şu yarışmalara katılan amatör gruplardan ne fazlası var??

Elinden tutulmuş bir grup bence sadece. Klipleride çok amatör olmuş.

senin gibi müzikten anlayan birisi olumsuz da olsa yorum yapıyorsa farkı var demektir???
ya da senin gibi anlamayan birisi de çamur atıyorsa bu da başarıyı kanıtlıyor demektir???

hangisini beğenirsen onu seç.

Geri