Derinlik Sarhoşluğu

T

tigerlily

Müzikaliteleri tartışılabilir ama bence çok iyi şarkı sözleri vardı (dı mı bilmiyorum aslında belki hala yazıyorlar)... Toto grubundan çok etkilendiklerini asla saklamayan bu ikiliye ne olduğunu bilen var mı? Benim elimde sadece 94 yılında çıkan Derinlik Sarhoşluğu albümü var. Ondan sonra da pek birşey duymadım bu grupla ilgili...

slm bu grubu çok dinledim fakat daha sonra kasetlerinii kaybettim ve hiç bir yerde bulamıyorum varsa banadaverebilirmisiniz.birde büyülü yelkenin şarkılarını arıyorum ...

konu derinlik sarhoşluğu olunca konuşayım ben birazcık :) bende de 94 albümleri var...başka da albüm yapmadılar...ülkem bu kadar aşmış bir albümünde değerini bilemedi :( soft rock rüzgarıdır bu albüm...10 aşmış şarkıyı barındırır...albümün çıktığı yılı da düşününce ayakta alkışlamamak mümkün değil...şuan gene dinliyorum...ömrünüz boyunca garantili bir albümdür bu...duygusallık sınırları zorlanmıştır harika sololarla bende yer etmiştir bu grup...şuan için albüm yapan çoğu gruptanda kuşkusuz iyidir derinlik sarhoşluğu...kıyas bile pek mantıklı değil...benden konuya dair fazlaca referans aldınız bulun birşekilde ve dinleyin beğeneceksiniz :)

senle guzeldi kadikoy, moda ve bebek
sevgi anlasmak degil bak, sevgi sen demek
korkarim gormekten seni kalamis limani'nda
cunku biliyorum biri olacak kolunda

sen de bir sev ve anla
sev istanbul'da
kars'tan mus'a
dondu kalbim kusa...

ülkemde müzik adına kaliteden taviz vermiyorsan sonun bir daha albüm yapamamak olabilir çok yazık...özellikle yaprak dökümü yarmış sözler aşmış ballad...avrupada olsaydı bu grup....cümlenin sonunu getirmeye gerek yok yavuz çetin de artık yok...iyi şeylerin değeri sonradan anlaşılyor bizde yahut anlayamadan sürdü
rüyoruz bişeyleri :? :(

sevgi sözcükleri
akrep ve ben
herkes kendi yoluna
yaprak dökümü 8)
bir daha
toto üzerine
makina
yalnızca
yoksun
uçan pigme

derinlik sarhoşluğunun totodan fazlaca etkilendiğini de es geçmeden paylaşayım :)

böyle değerli bir grup için bu kadar yorum olması üzücü doğrusu...

bu arada grup üyelerinden biri olan murat baturay ı her pazartesi teknoloji televizyonun da 21:30-23:00 saatleri arasında izleyebilirsiniz...

Geçen gün albümü buldum 2. el bir kasetçide..

Yıllar önce olmasına rağmen harika bir sound oluşmuş, özellikle Klavye harika..

Gerçekten çok yazık olmuş gruba, yıllardır adını duyupta albümlerine ulaşamamıştım.

Ben de internette dolanırken buldum albümlerini ve indirdim.Sonuçta 94 senesinde çıkmış bi albüm piyasada bulmak çok zordur diye düşünüyorum ancak arkadaşın bulduğu gibi ikinci el bulunabilir.gerçekten mükemmel bir albüm.özellikle yaprak dökümü parçası deli bi parça...

grup şu anda stüdyoda. eski albümden de sevilen şarkılar cover'lıyolar ve yepyeni şarkılarla yeniden merhaba diyecekler. yılbaşı civarlarında albüm hazır ve sizlere ulaşmış olacak. bu müjdeyi de size grubun yeni bi üyesi olaraktan vermek istedim. ilginize teşekkürler...

hocam bende derinlik sarhoşluğu , büyülü yelken-ufukta bir gölge albumleri ve bulut özenlinin -bulut albümü var elinde orijinal kaset olanlar varsa albüm kapaklarını bizimle paylaşmaları mümkün mü?

çok aradım her yerde ama bulmak neredeyse imkansız...90 lar soundu olarak arşivimiz de bulunması gereken albümler...şimdiden teşekkürler...

Derinlik Sarhoşluğu gurubu tam 13 yıl aradan sonra yeni kadrosu ile hazırladığı 'Bilmece' isimli yeni albümünden ilk single'ı 'Akrep ve Ben' çıkarttı ve www.derinliksarhoslugu.com adresindeki resmi web sitesinden ücretsiz olarak indirilebiliniyor.

Arkadaslar belki tepki göstereceksiniz ama Derinlik Sarhoşluğu grubunun albüm sarkılarının çoğu cover dır. Yani kendi parçaları değil. Örneğin Akrep ve ben sarkısı Marillion grubunun kayleigh sarkısıdır. Bir diger sarkıda toto nun sarkısıdır. Hangisi olduğunu unuttum ama. Yiğidi öldür hakkını yeme felsefesinden yola çıkarsak bu arkadasların hakkını yememek lazım. Yıllar önce keyifle dinlerdim. kasedi arsivimde ama derinlerde bir yerde kalmıs !! Yeni albüm yaparlarsa temin ederim. Fena grup değil Derinlik Sarhoşluğu

Murat Baturay, Soner Şeker, Levent Solakoğlu kadrosundan oluşan Soft Rock denilebilesi bi müzik yapan şahane gruptur efendim kendileri.
94 yılı çıkışlı grubun ismiyle aynı ismi taşıyan bi albümleri vardır üstüne bilmem ve tanımam. Klavye gayet güzel ve doyurucudur albümü en çok alıp götüren enstrümandır aynı zamanda.
Albümde ki toto üzerine, yalnızca ve bir daha şarkıları özellikle öne çıkan şarkılardır.

burock01 demiş ki:
Arkadaslar belki tepki göstereceksiniz ama Derinlik Sarhoşluğu grubunun albüm sarkılarının çoğu cover dır. Yani kendi parçaları değil. Örneğin Akrep ve ben sarkısı Marillion grubunun kayleigh sarkısıdır. Bir diger sarkıda toto nun sarkısıdır. Hangisi olduğunu unuttum ama. Yiğidi öldür hakkını yeme felsefesinden yola çıkarsak bu arkadasların hakkını yememek lazım. Yıllar önce keyifle dinlerdim. kasedi arsivimde ama derinlerde bir yerde kalmıs !! Yeni albüm yaparlarsa temin ederim. Fena grup değil Derinlik Sarhoşluğu

Bu parça ile sadece bir solo benziyor Akrep ve Ben'e. Bunun dışında hiç bir benzerliği yok. Cover bi albüm olamaz. Gruptaki müzisyenlere saygı gösterelim.

Örnek olarak burda Akrep ve Ben adlı parçanın bi kısmı Whitesnake'in Is This love adlı parçasına benziyor. Zaten bu video da geçiş yapmak için kullanmışlar.
http://www.youtube.com/watch?v=Q6bGwYFLZ08&feature=related

Akrep ve Ben adlı parçanın yeni albümdeki versiyonunu www.myspace.com/derinliksarhoslugu adresinden veya www.ds-rock.com adresinden indirebilirsiniz.

Geri