Ev Için Amfimi Ses Kartımı?

Evde çalıyorum gitarı o yüzden yüksek sese ihtiyacım yok, tabi çok sessiz olsun demiyorum ama şimdi ufacık 1w lık ibanezin pilli bir amfisi var onun sesi bile fazlasıyla yeterli o yüzden sesin yüksekliğinden çok kalitesi önemli benim için. 400-500 liralık bütçe ile, acaba ufaklı tefekli bir amfi mi, yoksa bir adet ses kartı mı tercih etmeliyim? Ve hangi amfi/ses kartını tercih etmeliyim? Ton olarak birşey yazmadım, genel olarak seçenekleri söylerseniz, yinede deneyerek almaya çalışacağım amfi için. Şimdiden teşekkürler.

ses kartı alırsan eğer guitar rig yada amplitube gibi yazılımlar kullanabilirsin daha çok ton ve seçenek sunar hani madem çok bir beklentin yok 1w'lık pilli amfiye göre seni daha çok tatmin eder diye düşünüyorum

bahsettiğim gibi eger guitar rig vs vs yazılım kullanırsan içinde bir sürü modelleme var marshall amfiler vs vs ayrıca kabin seçimleri efektler - pedallar varda var yani bende kullanıyorum bazı presetler oldukça tatmin edici kendinde bir kombinasyon oluşturabilirsin setup gibi . ama tabi nasıl bir ortamda kullacaksın kulaklıkla mı yoksa monitörün var mı bunlarda etkili
ama yinede aldığın driveler - tonlar memnun eder diye düşünüyorum

Ses kartı derdim ama bütçeyi görünce demiyorum çünkü ses kartının yanında bir çift de orta-şekerli "monitör"cük gerekir astarı yüzünü geçer :) Bence pratik için bir amfi al daha iyi olur ;)

Geri